Noc v obchodním domě s půvabným děvčetem a dvěma lupiči. Někteří mladí lidé sní o tom, že jednoho dne opustí rodný dům a začnou žít na vlastní pěst. Jenže Jim Dodge je doma spokojený. Ale přišel den, kdy si musí i on najít zaměstnání - stane se uklízečem ve velkém obchodním domě. Ale hned při své první pracovní směně se jeho život zkomplikuje - v budově je s ním totiž zamčeno půvabné děvče a dva zloději - amatéři, kteří plánují ďábelskou loupež. (Guild Home Video)

VanTom

Frájovský tlučhuba a flákač se při prozevlované noční šichtě v supermarketu potkává s krásnou, znuděně rebelující "zlodějkou", aby se o sobě a svých marněných životech něco dozvěděli a do sebe zakoukali. Potud dobrý, klasická "hughesovská" romantická komedie pro mladé s nesmytelným odérem 80. let. Po nástupu dvojice přitroublých lupičů v závěrečné třetině se z ní ovšem stává totální fraška, která neví, kudy kam. Průměrovou hvězdičku tak pouze za dokonale sexy Jennifer Connelly ve vypnutém tílku. ()

blackJag

...KDYŽ UŽ S TEBOU TRÁVÍM NOC, JAK SE TI ODVDĚČÍM ZA TO, JAK CHLADNÁ JSEM K TOBĚ BYLA NA STŘEDNÍ?" Už kvůli Jennifer jsem si hodně přál, aby to bylo dobré :-) Nebylo... Než přijdou na řadu lupiči, ještě to jakž takž jde (je potřeba trochu odfiltrovat to, že hlavní postava je nesympatický debil), Hughes tam tak, jak je s oblibou citovaný, opravdu v replikách chvílemi probleskne, ale jakmile se to překlopí do fáze loupeže, je všechno špatně (ještě scénka Jennifer na houpacím koníkovi celkem ujde :-)). 40% ()

peetriss

Přiznám se bez mučení - herečku Jennifer Connelly mám velice rád, je tajemně půvabná a taktéž je velice talentovanou herečkou. Je obrovská škoda, že Hollywood objevil její herecký um až prakticky, když jí bylo 30 let. V 90. letech ji nebyly poskytovány žádné role, kde by se mohla nějak umělecky projevit. Byla obsazována jen čistě pro své půvaby a tento film je jedním z nich - je prakticky o ničem, nezáživný a do konce jsem se vydržel dívat jen díky krásné Jennifer, za kterou také tomuto filmu dávám tu jedinou hvězdičku. ()

Emo-haunter

Když dávám filmu 2* většinou jsem zklamanej, co za špatnou věc jsem viděl. Ale tady ty hvězdičky uděluji s lehkým úsměvem na tváři. Film jsem chtěl vidět jen z jednoho prostého důvodu - mám moc rád píseň Mr. Kitty - After Dark, který má na youtube právě scény z tohoto filmu, a uhranula mě roštěnka Connelly. Tak jsem neváhal a po nějaké době si film pustil. Jedná se o naprosto jednoduchou jednohubku, nenáročnou naivní záležitost, která trošku pobaví, neurazí. Důležité je, že si tento film fakt na nic nehraje. V podstatě je scénář napsán možná na půl stránky, ale má to pár pěkných scén, kdy se charisma mladé vycházející hvězdy plně využilo. Kdyby šlo dávat půlhvězdu, tak 2,5/5 by za mě bylo správné hodnocení. Dávám body za skvělou hudbu, příjemnou atmošku, a k sežrání mladičnou Jennifer, s kterou bych si fakt dal říct. Takže zklamán nejsem, co jsem od filmu čekal, jsem dostal, takže tak. ***5/10*** ()

Cartmof

Absolutně nechápu hodnocení ostatních uživatelů na tento film. Ta hodina 19 uběhla jako voda a já se krom cca prvních 15 minut kvalitně zabavil. Příběh Jima, který má problém si najít práci stejně, jako ten bezdomovec, který za vámi dojde žebrat pro drobné. Bydlí doma a jeho otec mu dá "poslední šanci", čímž je pozice nočního uklízeče v americkém Targetu. Premise jednoduchá a film se nesnaží o nic víc. Hudba mi mnohdy nesedla a až ke konci mi přišlo, že tam není jen, aby tam nějaká byla. Plakát k filmu vám jaksi napoví, že to nebude úplně o tom, že bude hlavní postava hodinu a čtvrt uklízet nákupák. Jennifer Connelly je ve filmu skvělá a bohatou nespokojenou dceru hraje výtečně. Kdo už tak výtečný není je hlavní postava, neboli Jim. Celý film je namyšlený, ulhaný a ve finále za to vše dostane takovou prcinku. Na film bych se normálně nepodíval, ale i přes pomalý začátek a nesympatickou jednu hlavní postavu jsem rád, že jsem tak učinil. Ono by se tak nestalo, nebýt videa Mr. Kitty - After Dark... ()

voidindigo

Komentáře zde film moc nepopisují, takže bych řekl o tomto filmu něco podstatnější. Není to tak špatný, jak spoustu lidi tvrdí, ale taky to není nějak zvlášť dobrý. Původní zápletka je celkem silná. Dva mladý lidi, kteří jsou celkem silný osobnosti, se potkají v uzamčeném obchodním středisku, ze kterého se nemohou dostat ven. I když se už znají z vidění, tak se různě baví a poznávají, baví se o svých problémech, přirovnávají své rozdílné pohledy na život a vzomínky, a (jak se dá čekat) zamilovávaj se do toho druhého. Jak předtím ukázal třeba v "Pretty in Pink" nebo "Breakfast Club", scénárista (a občasný režisér) John Hughes takové téma celkem zvládal, ale zde se přece jen něco zvrtlo. Prvních zhruba 45 minut se mi líbily, připomínalo mi to zmíněný "Breakfast Club" (ty, kdo znaj BC by tu podobnost jistě taky viděli) a každým zvratem se děj nějak stupňoval. Ale potom přišla dějová linka s lupičema, která děj uzavřela a dala hlavní mužské postavě možnost konečně dokázat sobě, že je silnej, mužnej a schopnej, ale v podstatě dala rozjetému filmu odflinknutý a laciný konec. Evidentně zase došlo ke klasické situaci, kde scénárista začne s dobrou zápletkou, rozvíjí jí, ale pak neví, jak dál, tak to musí rychle nějak přivést ke konci. Ale to je škoda. Celkem nedoceněný Frank Whaley zde hraje roli, co je jakoby stvořená právě pro něho (umí hrát prdlý, lehce ekcentrický frajírky), a Jennifer Connelly dokáže být hodně sexy bez vyloženě erotických scén, a zároveň je osobitá a trochu tajemná. A komentář dr.horrible je celkem trefný (energický soundtrack je plus, i když film mnohdy působí, jako že chce dělat reklamu svému soundtracku). Jen bych dodal, že vzhledem k tomu, že film je hodně konverzační, odflinknutej českej dabing by ho mohl hodit úplně do žumpy (ale sám jsem viděl verzi s původním zněním). ()

AnanAss

Jak už zmiňují ostatní komentáře, skutečně jediným důvodem proč snímek vidět, je mladičká kočka Jennifer Connelly, která už dříve zazářila v Labyrintu a Phenomeně. Hlavní postava, nemakačenko a neskutečný ocas, který je spíš celou dobu na přesdržku, přijme práci v obchoďáku, kde musí jako hlídač strávit první noc. No a ukáže se, že tak docela sám tam nebude a noc s ním, společně s Jennifer, stráví ještě partička neschopných zlodějů, mentálně na stejné úrovni jako on. V žádném případě to však není tak divoké, jak to zní. Pokud nechcete zbytečně ztrácet čas, pusťte si ve zkratce toto a raději si dejte pořádnou snídani. ()

Razzor_82

"Ona je tak krásná a já obecní lhář." Jemná nostalgie devadesátek jedné noci v obchoďáku. Mladá a krásná Jennifer Connelly je tady opravdu k nakousnutí. Frank Whaley v hlavní roli užvaněného trouby, který se snaží konečně dospět. Jednoduchý příběh dvou lidí doplněný o jemný humor a elektrizující romantiku. Škoda jen toho hloupého konce s lupiči. Tady už nastali trapné momenty. 6/10 ()

Psycho.R

John Hughes napsal některé úžasné filmy, ovšem tady spíše skládal sve klasické atributy. Je zvláštní v kolika filmech využil motiv lupičů. Hlavni hrdina je tentokrát nesympatické trdlo, Jennifer nehraje, jen vyuziva svuj sexappeal. Tentokrát to nevyšlo. ()

Zikus

Film jsem si stáhnul jen kvůli účasti překrásné Jennifer Connelly v nejlepších letech a stálo to za to, ona byla prostě naprostej přírodní úkaz. A to že ten film je naprostý béčko jde úplně stranou. ()

Tamdydam

Toto ubohé dílko jsem viděl kdysi dávno v pubertě a od začátku až do konce mě u obrazovky držela Jennifer Connelly. A nemám pochopitelně na mysli její hercké výkony, ale její nesporný půvab. Nic jiného tento filmek opravdu nenabízí ()

wesi96

9/10. Velice příjemný film. Taková jednohubka, co si dáte když nevíte, na co kouknout. I stopáž co činí 79 min je dostačující. Hlavní dva protagonisté Jim a Josie, tedy Frank Whaley a Jennifer Connelly, jsou sympatičtí a mají mezi sebou dobrý vztah. Stojí za zhlédnutí, i když vás můžou % tady odrazovat. ()

LdaVinci

No... jistě, že jsem koukal hlavně kvůli Jennifer.. no ale nakonec to nebylo vůbec špatný. Trošku hloupý, ale mě ta postava Jima fakt aji bavila. A krásná Jennifer a ta její mimika, to je těžké se nezamilovat. ()

Pete

Strašná blbost, která bohužel není ani vtipná, ať už záměrně, nebo nechtíc. Dal jsem to jen kvůli božské Jennifer, což je opravdu nádherná ženská, a pouhou svojí přítomností plátno zcela prozáří. Jen díky ní tohle dílko, nehodné ani jejích podpatků, nedostane nálepku odpad! Upřímně tedy, není to úplně kvůli jejímu hereckému výkonu, každopádně scény, kdy se pohybuje po mallu jen v bílém tílku, jsou absolutně v topu. ()