Disneyho úspěšný animovaný film Herkules je plný zábavy, fantazie a dobrodružství. Mladý smrtelník Herkules je obdařen nadlidskou silou a chce dokázat svému otci Diovi, že je takový hrdina, který se může opět stát bohem. Na jeho cestě za hrdinstvím jej doprovázejí věrní přátelé – létající kůň Pegas a osobní trenér Phil. Je tu ale ještě bujarý a vznětlivý darebák Hádes, který plánuje převzít vládu nad Olympem a ztěžuje tak Herkulovi jeho cestu, jak jen to jde. Herkules se musí rozhodnout mezi legendární silou a láskou k řecké krásce Meg. Jen díky cenné lekci, že důležitější, než síla nadlidská, je pouze síla jeho srdce, se Herkulovi podaří zachránit Olymp a upevnit si své místo hrdiny. (HBO Europe)

LordSnape

Klasická Disneyovka. Jen v tomto případě mě neustále otravovaly ty nepovedené písničky, které se prostě s českým dabingem nedají poslouchat a trošku ohraný příběh. Studio Disney totiž odjakživa recyklovalo staré báje a příběhy (až snad na Lvího krále). Grafika je opět "tradiční" a velkým kladem je tentokrát postava Háda, jež hláškuje jak může. Aspoň něco. ()

MikyAff

Něco tak roztomilého, jako je malý Pegas jsem hodně dlouho neviděla! Celkově bych zařadila Hercula mezi ty lepší Disney pohádky. Múzy tu mají skvělé doprovodné písně a celé je to fajn zábava. Záporák je akorát tak děsivý a zároveň vtipný, hrdina se snaží být hrdinou doslova a doprovodné postavy se starají o slušnou zábavu. Baví mě to teď daleko víc, než když jsem byla malá. ()

Pohrobek

Velmi pohodové, milé a překvapivě vkusné (pouze jedno grgnutí obludné saně). Animace je svým způsobem klasická, což mě dnes dokáže dost potěšit a příběh rozhodně nikde nestojí. Spousta "kulturních" narážek také není na škodu. V hereckém obsazení vynikají zvlášť perfektně obsazení Filoktétes Danny DeVita a hlavní "záporňák" Hádes Jamese Woodse. ()

Fiftis

Ja som si vážne myslel, že to bude dobré. Je to výsledok mixu čerešní a mlieka. Proste poriadna sračka. Je to prekvapivo nudný film a to aj napriek tým menám v réžií. Fakt nechápem ako sa toto mohlo tak nepodariť. Miestami sa zasmejete, celé to celkom rýchlo utečie a za pár dní už nebudete vedieť, čo to vlastne bolo. Príbehovo som čakal úplne niečo iné. Jeden z najslabších animákov. Až sa čudujem že som na to nenarazil skôr. V mojom detstve. Vtedy by som to možno ocenil viac. Ani animácia sa mi nepáčila. Taká hranatá. Hudobná stránka príšerná. Neviem prečo sú všetky tie snímky o Herkulesovi tak zlé a nudné. Asi by to chcelo sa v Hollywoode zamyslieť. ()

ScarPoul

Tu rozprávku mám veľmi rád. Aj po toľkých rokoch. Vtipná, plná skvelých odkazov a dospeláckych vtipov a fajn akcie. Čo sa týka Menkena a jeho hudby trošku slabšie, ale celá tá archa hrdinu o ktorej hovorí aj Campbell je tu dodržaná bez jediného zaváhania. A Hádes v podaní Jamesa Woodsa patrí medzi najvtipnejšie a zároveň najdesivejšie postavy Disney Univerza. Malá pripomienka toho, že antagonisti boli kedysi rovnako dôležitý ako protagonisti. ()

• Uvažovalo sa na tým, aby členky dievčenskej skupiny Spice girls naspievali scény s Múzami. (Carol Pifková)
  • 41 umelcov ručne namaľovalo 1601 pozadí. (curunir)

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem