Xavierovi je neuvěřitelných třicet let. Co se to s ním děje? Není ani student, ale ani opravdu dospělý člověk, který ví, jak se věci mají. Kariéra opravdu nic moc, sny o renomovaném novelistovi se rozplývají. Jeho zaměstnáním je pak psaní reportáží a projevů a vrcholem jeho skvělé kariéry je spolupráce na scénáři pro TV seriál. Jeho sentimentální povaha ho vede v rytmu dobrodružství života ze dne na den, z noci na noc. Zdá se, že i když svede každou ženu, není s nimi schopen vydržet - i když jde o tak krásné a ušlechtilé bytosti, jako jsou Kassia nebo Wendy. Je schopen se už konečně srovnat a zaměřit svůj život na nějaký cíl?

Film Erasmus 2 navazuje na první díl, Erasmus a spol. (2002), který si získal v evropském kontextu velmi dobrý zvuk. Svěží romantická komedie s velmi kvalitním mezinárodním obsazením dává najevo svůj velký potenciál. (oficiální text distributora)

rekkky

I would say, that this second part is much better, because characters are older, but in the same way they are the same and even though they have different life, it's funny to watch their stories and progress in live. Some of the connections doesn't make sence, but after all it is movie with some quality. Let's say, that Erasmus 2 is much better than first deal. ()

Pingu

Takového idiota jako je Xavier abys pohledal......odjet do Moskvy za bezduchou modelkou od kouzelné Kelly Reilly jsem mu do konce filmu neodpustil !!! Já bych do toho vlaku ani nevkročil :o))) ()

chrispe

Zatímco první díl byl mimo jiné o objevování jiných kultur, tento se zaměřuje na objevování sebe sama a hlavně na téma honby člověka za dokonalostí aneb co když tam za rohem nás čeká NĚCO lepšího?! Je to míň civilnější jak první díl, kouneme se do Paříže, Londýna a Petrohradu a setkáme se se všemi Erasmáky - s některými víc (díky za perfektní Isabelle v podání Cécile De France) a některými méně. Wendy krásně prokoukla a Xavier je pořád tak trochu hňup. Mají už jiné starosti a přesto pořád stejné. Nevím jestli to není tím znovushledáním, páč já na to většinou slyším... ale dávám tentokrát o jednu hvězdu víc. ()

mira.l

Dvouhodinový řetězec ... milostných průserů, to je asi nejvýstižnější charakteristika. Nevede to vpodstatě odnikud nikam, většina postav se chová jako větší či menší kreténi, kdyby to bylo o 30 - 40 minut kratší, bylo by to snesitelnější a divák by o nic moc nepřišel. ()

jejdavilda

Lepší než jednička. Sice se dost komentujících podivuje nad jednáním Xaviera, ale v poslední době vidím kolem sebe samé Xaviery ()

liberita

Slabé a bez chuti. Ani prvý Erasmus nebol dokonalý film, ale nechýbal mu vtip, originalita a sviežosť. Tu sme však len svedkami nasilu bez ladu a skladu vytvoreného pokračovania, v ktorom sa síce pár humornejších scén vyskytne, ale vzápätí dojem z nich vyprchá v záplave nudných dialógov v zbytočne dlhej stopáži. Absentuje nejaký zmysluplnejší a hlavne ucelenejší príbeh, ktorý by si mohol získať sympatie. A zatiaľčo predtým bol Xavier postavou, s ktorou sa bolo možné stotožniť a jeho problémy sa dali pochopiť, tu je už len stratený od sukni k sukni behajúci záletník, chovajúci sa po väčšinu filmu viac než nelogicky. Možno by som Erasmus 2 ohodnotila menej prísne, ak by som nevidela jeho prvý diel, lenže nemôžem inak, keďže po príjemnom osviežení jednotky je dvojka len nudným sklamaním. ()

Hank

Aniž jsem videl jednicku, tak výsledný dojem tzv."ani ryba, ani rak". Možná jsem čekal, že to buce více nadlehčené a ne tak na vážno, nevím...každopadně jak mně normálně dvě hodiny nepřipadají, tentokrát by se daný děj dal umístit do 1,5h, temto by bylo rychlejší...a jak už tu bylo poznamenáno, je to přeplácané a tím pádem i rozmělněné.... ()

Bigwave

Erasmové jsou již dospělí a místo prohýřelého a prosouloženého času mají jiné povinnosti. Pracují, žení se, hledají lásky svých životů. Život jak má být. ()

COLOR

"Dospelejšie" pokračovanie vydareného filmu. Dej by sa dal trochu skrátiť bez vplyvu na kvalitu, dve hodiny radostí a strastí hlavných hrdinov v pomalom tempe sú trochu moc. Film postrádal výraznejší nápad, ale za sympatické herečky by som mu dal ešte hviezdičku naviac. Možno som si od Erazma dvojky veľa sľuboval, ale jednotka bola proste lepšia. Dvojka mi však ukázala niečo viac zo života, ktorý bol raz horký a inokedy sladký. Len by tam mohlo byť menej klišé. ()

ButchCB

oproti prvnímu dílu jsem u tohoto měl dlouhý a pomalý rozjezd, kdy jsem si říkal, že mě ten film tak nepohlcuje jako jeho první díl. Ale závěr filmu kdy vrcholí prozření s Wendy mě opět maximálně pobavilo, jen mi tam chyběli ty Radiohead jako podkreslení :-) Dávám 4.5* ()

HH47

Neskutočne zdĺhavé, nudné, film kde sa absolútne nič nedeje. Na začiatku navnadí na Rusko, a čakáme vyše hodinu a pol kým sa tam dostaneme. Čakanie je vyplnené samými hlúposťami. Xavier nemá peniaze ani na bývanie, tak ide bývať ku kamarátke. O chvíľu ale začne behať Paríž-Londýn jak keby to boli dve zastávky električkou. Dialógy sú o ničom, postavy sa správajú až nerealisticky hlúpo a nakoniec to nemá ani žiadnu pointu. Stratené dve hodiny života (alebo niečo menej, lebo som musel skipovať od nudy). ()