"Den, kdy jste nebyli nakupovat, považujte za ztracený!" Anna - "recitátorka" reklam v obchodním domě, Karin - neúspěšná herečka, Ian - manažer, Eva - prostitutka a Petr - bývalý estébák. Všichni se jednoho dne potkají v hypermarketu. Někteří tu pracují, někteří nakupují, někteří provokují a některým možná dokonce hypermarket změnil život. Zatímco Karin dál dabuje nekonečné stupidní telenovely, z Evy se stává skutečná filmová hvězda a Petr řeší svůj hlad po fízlování vlastní videoslužbou. A všichni jsou tak trochu smutnými klauny, kteří se jen zběsile snaží naplnit svůj vlastní sen o štěstí... (oficiální text distributora)

gudaulin

Hypermarket není úplně jednoduché ohodnotit, protože je to rozporuplný kousek. Oceňuju ho jako sympatický pokus posunout televizní dramatickou tvorbu někam jinam z ze stojatých vod tisíckrát vyzkoušeného, vyhnout se některým klišé a přiměřeně provokovat. Tak zajímavé charaktery (zejména Krobotův estébák) se v českém televizním snímku objevují spíš vyjímečně. Na druhou stranu je ten pokus evidentně nad současné síly tvůrců a především scénář chtělo v mnohém dopilovat. Je to nevyrovnané, krvavý závěr je vyloženě přehnaný a přes pár zajímavých psychologických střetů a režijních nápadů negativní dojmy převažují. Celkové hodnocení 40 %. ()

Aluska88

S tímto filmem jsem zjistila, jak je hodnocení nějakého filmu po zhlédnutí ovlivněno tím, jak je na csfd hodnocen. V tomto případě zde před uvedením v TV nebylo ani jediné hodnocení a mě se tento film opravdu dost líbil, ale většině osazenstva ne:) Myslím, že na televizní film, byl na dnešní poměry zvládnut dost dobře. I herci předvedli velmi slušné výkony. V Hypermarketu jsem poprvé poznala sympatickou osobnost Davida Švehlíka:) ()

Cushing

Vynikající. A ke všemu v neděli v osm večer na ČT1! Zowieeeee! Prime Time is my Time! Tak v tom jsem se rochnil -- taková petarda do čenichu českýho zaprděnýho měšťáka! Co na to říkáte, "odpad"-líci? :-) Pro mě důvod, proč zatím neodhlásit televizi. I když si to, obávám se, v ČT někdo ošklivě od..re. Ta bába, co má na starosti programovou skladbu, evidentně netušila, co jí to ostravští dramaturgové naservírovali. Jen tak na ni! Doufám, že ji z toho trefil šlak. ()

Flego

Rozporuplný televízny snímok, dosť rozsekaný na drobné, dramaturgicky nesúrodý. Ak by to bol poviedkový film, možno by som nenamietal, ale s týmto označením nesúhlasím. Námetom bola divadelná hra, ktorú si dosť dobre neviem predstaviť, takže predpokladám, že tvorcovia popustili uzdu fantázii. Niektoré scény ( erotika snímaná vo veľkých detailoch, či scéna v byte eštébaka ) sú výborné. Ale to je málo. Škoda. ()

Radko

Snaha mnohovrstevne uchytiť skutočnosť je zjavná. Nevera, neprimerané zachádzanie s podriadenými, vzťahy otca poznačeného minulosťou a jeho rebelantskej dcéry, snaha netalentovanej herečky prebitá radodajnosťou neherečky. Všetko to ústi v priestore veľkého hypermarketu, pohlcujúceho ľudské emócie do penovej bubliny nasvietených tovarov. Ukazuje sa, že ako náprava pokrivených vzťahov to nestačí. Finále je nezvládnuté, hoci možno alegorické - krvavé zúčtovanie s manažérmi konzumu. Podaktorí tu ochkajú nad výnimočnosťou, celkové spracovanie a príliš veľa rozohraných tém pripomínalo skôr hypermarket ako umenie a šírka rozohraných námetov rozsiahlu ponuku produktov v ňom. Nový uhol pohľadu sa nestáva kvalitný automaticky tým, že sa spracuje odlišne ako doteraz, prípadne, že sa prináša niečo, čo tu dosiaľ nebolo. Navyše zdanlivo nové veci, tu už viackrát v minulosti boli. Revolúcia sa nekoná, hypermarkety ostávajú tým čím boli, rovnako tak tento tv film žiadnu dieru do sveta nespravil. Štandard televíznej produkcie, so snahou formálne atraktivizovať. ()

• Film vznikl na podkladě divadelní hry "Hypermarket" uváděné v roce 2004 na venkovní scéně Národního divadla v Praze "Bouda II". Autor hry, sedminásobný držitel divadelních Cen Alfréda Radoka Viliam Klimáček, za tento text získal 2. místo v kategorii "Nejlepší česká a slovenská divadelní hra roku 2002". (Magyar)
  • Hudbu složil Roman Holý spolu s Ondřejem Brouskem už v roce 2004 bez souvislosti s jakýmkoliv existujícím filmem jako splnění muzikantského snu o natočení soundtracku za plné tvůrčí svobody. Výsledné album nazvané "Crushing Bliss" kombinuje zvuk velkého symfonického orchestru, elektroniku a zpěv Emy Brabcové (Khoiba), Romana Holého a Dana Bárty. (Magyar)