Poruno no joô: Nippon sex ryokô

• angličtina The Pornstar Travels Around Japan (více)
Akční / Drama / Pornografický
Japonsko, 1973, 72 min

Na cestě do Japonska Ingrid (Christina Lindberg) omylem nastoupí do špatného auta. Ukáže se, že řidič je sexuálně frustrovaný podivín. (sator)

corpsy

Ten vyššie spomínané žánre, pornografický a akčný, ľudia to neberte vážne. Pár záberov na zadok a prsia slávnej exploitation hviezdy Christiny Lindberg a záver, ktorý sa môže pochváliť zopár fackami, to nieje akčná pornografická dráma. Iba dráma, s nejakým tým kúskom humoru ( ázijským samozrejme ) a erotičnom. Dilko, ktorý si násilím ( a z počiatku nedopatrením a nechcením ) nabalí sličnú švédsku brunetku, je síce zo žánru fantasy, ale prečo nie? Ak ste zbehlí v podradných produkciách tohto subžánru, neváhajte. Ostatní...no ešte je tam TV a seriálový program, ktorý ´´nadchne´´. ()

Karlos80

Luxusní japonský kousek s kultovní královnou exploitace, svůdnou charismatickou švédkou Christinou Lindberg, sice jsem čekal něco úplně jiného (více akce a násilí, násilí, zde dojde na znásilnění a nějaké to svazování řetězy, vyloženě ale nic explicitního) ale nakonec jsem nebyl opravdu zklamán a tahle vcelku milá raritka mě naprosto přesvědčila o tom že se kvalitní filmy dají točit i s tak omezeným rozpočtem a hlavně na takovéhle docela závažné téma. Film je opravdu zručně natočený (především bych vyzdvihl luxusní kameru a parádní detailní záběry), prakticky celé se to odehrává ve stísněných prostorách malého holobitu a prakticky jen o dvou hercích, prolévá se tu hodně stylů (drama, erotika, romantika), celé je to místy až extrémně ujeté, bizarní, chladné, vzrušivé, ale i komické (scéna s otáčením hlavy, magorův tanec atd), je to tak i trochu sonda do japonské nátury, takhle že si jde získat srdce ženy, poté co si Christina uvědomila (co se u ní nejspíš vyvinul Stockholm syndrom) že může bejt ještě hůř, asi jo:-) Japončíci národ vyšinutých magorů a sadistů, fakt že jo. Fakt super věc, hlavní role zahrány s velkým přehledem a na výbornou, magor který se přemění v romantika se srdcem, a lolitní švédka na útěku za prací, která se zamiluje do svého trýznitele, takovou kdybych měl, tak bych ji klátil, taky asi od rána do večera, to je mazec. Doporučuji nejen skalním fandům Christiny (v první "růžové" práci pro Japonsko, následoval ještě "Sex and Fury"), ale je fakt že film asi není určen pro každého, ne každý ho skousne. ()

Flipnic

Naprosto excelentní starý 70.kový japonský exploitation flick, ze kterého jsem byl vyloženě nadšený. Hvězda mého srdce, hlavní představitelka jednoho z nejkrutějších a nejkultovnějších exploitation filmů 70. let ( Thriller en grym film) z roku 1974 - Christina Lindberg si zahrála v Japonsku pár silně erotických a násilných filmečků a tohle je jeden z nich. Jednoznačně skvost, perla mezi ujetou japonskou exploitační kinematografií, na druhou stranu zřejmě nepochopitelný odpad pro běžného diváka ... No vybrat si může každý sám ... Překrásná Christina, která musí svým zjevem zvednout adrenalin (a nejen ten) mnoha chlapům přijíždí do Japonska předat nějakým dvoum chlapům kufr. Splete si ale auto a vleze do auta totálního loosera, vyhublého, nadrženého, ošklivého, zakomplexovaného týpka s rozflákanými brýlemi. Ten je sice z počátku zmatený, ale rychle využije situace a divák už může jen sledovat klasické exploitační praktiky od znásilňování, svazování lany a řetazy, zase znásilňování a zase a zase ... až mu z jeho odporného skvotu Christina uteče a skončí v jednom klubu, kde ji znásilní mnohem brutálněji a drsněji banda feťáků... Při cestě odsud a zřejmě touze skočit z mostu se setkává opět se svým původním věznitelem, který pomýšlí nad ztrátou takového pokladu a asi nad tím podobným jako Christina ... Nakonec se ale jaksi ve své společné bolesti vrátí k sobě (k němu domů) a zde spolu naváží docela ušlechtilý a hlavně milostný vztah ... Vše by dobře dopadlo, kdyby ... ale to již nechám na divákovi. Každopádně Christina svým vzhledem a nevinným pohledem jasně překonává všechny ty stovky japonských nahotinek, které jsem v těch stovkách japonských exploitation filmů viděl. Divák ji má díky ŠPIČKOVÉ kameře (myšleno i v rámci celého filmu) jako na podnose a může si ji opravdu vychutnat ve všech těch pózách a situacích, o které zejména mužskému publiku jde. Film je silně erotický a silně násilný. To násilí ale spíše překonává erotika a opravdu spousta sexu. Tohle prostě Christině šlo ... Film je ale jako celek úžasně technicky zpracovaný, kamera, barvy, vizual, zajímavé pohledy ... Prostě excelentní exploitační dílo, které není jen obhroublým "like-snuffovým" odpadem (např.: Last House on The Left (1972), ale nese v sobě skutečně i trochu toho umění ... (pozn.: Last House je sice syrová brutalita, ale osobně jej neodsuzuji, viz moje hodnocení ...) ()

HAL

Vlhký sen každého hentaie - Stockholmský syndrom po japonsku. A kupodivu dosti fungující příběh svými filmovými kvalitami překračující meze exploatačního braku (nicméně také postrádající jeho přepálenou zábavnost, když nepočítám tu trochu nahoty a mírného násilí). 7/10 ()

pornogrind

Tak především musím OPĚT poděkovat mému dvornímu dohazovači Flipnic/Tsurugi ,kterej mě pravidelně zásobuje expoitačníma peckama(a nejen těma).Tohle je opravdu raritka.Hodně zajímavej film vyloženě za pár chechtáků.Ale rozhodně ani na chvíli nenudí.Právě naopak.Zkloubit exploiťák,eroťák a až absurdní komedii se tady podařilo naprosto dokonale.Přes scény znásilňování,nahoty až po opravdu vtipný scény(vlastně jsem se po celej film tak přiblble usmíval,protože tohle mi kurevsky sedlo).Vše v podstatě o dvou hercích.Japonskej nadrženej ňouma,kterýmu díky obrovský náhodě spadne přímo do klína takovej poklad jako je Christina Lindberg(kterou prostě nejde nemilovat)ve filmu hrající Ingrid.A abych nezapoměl tak tady máme i romantickou dějovou linku,která se mezi něma postupně rozvine.Jak už zde bylo zmíněno tzv.Stockholmský syndrom,kterého tvůrci využili i v nedávném No One Lives.Tohle je prostě skvost.Jak po herecké,hudební i dějové stránce.Zapomenout nesmím ani na perfektní kameru a její parádní (detailní)záběry.Jediným bezvýznamným mínusem tohoto snímku je krátká stopáž.Klidně bych snesl ještě dvojitou dávku takovéhle zábavy.Jinak naprostá spokojenost. ()

Chrustyn

Jeden byt, jedna (na svou dobu) sexy Švédka a jeden nadrženej Japonec. To vše roztaženo (jako po většinu doby rozkrok hlavní hrdinky) na více jak hodinu. ()

Flakotaso

Moje první japonská cokoliploatační věc. A je to teda docela síla, u některých scén jsem se opravdu smál jako blázen, protože hlavní týpek je opravdu magor, jehož pohyby se podobají rozlité rtuti :). Asi bych dal tři hvězdy, nebýt parádní klasické sedmdesátkové hudby a Datsunu na každém rohu. ()

ancientone

Doktor divnoláska aneb aké aké je prechovávať v byte (sex)bombu. A s tým súvisiace nezmyselné hviezdičky a sympatie pre Kristínu. ()

ledzepfan

tvl.. Krásný, něžný, soustředěný a trošičku melancholický film plný jemného humoru a empatie. Vůběc nestíhám jak se tu většina komentů soustředí na ty sexploitační prvky, přitom to vůbec není to o čem ten film je. Má to hloubku, poetiku a duši. Žádná prvoplánová šokantní saďárna, ale jeden z nejchytřejších a nejstřízlivějších romantických filmů jaký jsem viděl. Herecky mě to téměř odrovnalo, protože jak Christina moc hrát neumí, tak tady byla díky filmovému nadhledu v relativně nenáročné poloze(myslím herecké), takže to zvládala a ten týpek s naprostou lehkostí předvádí mnohovrstevnatý výkon za který bych mu z fleku prdnul oscara........... Obrovské překvapení a další můvíčko, které budu slepě milovat! ()

kaylin

Christina Lindberg v sobě rozhodně má větší potenciál než to, co bylo předvedeno snímkem "Poruno no joô: Nippon sex ryokô", který je uváděn také jako "Journey to Japan". Přesto z ní uvidíme dost, abychom se mohli touhle krásnou herečkou kochat. Tohle ztvárnění stockholmského syndromu ale není nijak překvapivé. ()

radektejkal

Asi by se to dalo udělat lépe. Koexistence japonské posedlosti sexem a militarismem a skandinávskou touhou po zážitcích za každou cenu, by mohla mít i jiné vrcholy. A také lépe než Akční / Drama / Pornografický by slušela Komedie. ()

destroy83

Perfektní sexploit ze země vycházejícího slunce, ve kterém je divák svědkem ne příliš pěkných zážitků mladé Švédky v cizí zemi. V hlavní roli sledujeme pohlednou Christinu Lindberg, která po přistání v Japonsku naráží na nadrženého místního debila, který se chopí příležitosti a zatáhne dívčinu do svého stylového bytečku, kde dívku čeká opakované znásilňování, pouta z ocelových řetězů a roubík do roztomilé pusinky. Postava narušeného japončíka je naprosto dokonalá včetně hereckého projevu jejího představitele. Je to prostě úchyl od pohledu a tlusté dioptrické brýle s vymláceným sklem to jen podtrhují. Mladičká Švédka však z pasti uniká a útočiště hledá v blíže nespecifikovaném baru, kde se počáteční vidina azylu mění v další, ještě brutálnější znásilnění. Bosá a zubožená dívka končí s bilancováním mezi životem a smrtí na jednom z městských mostů, kde ji vyčápne původní trýznitel, jež po ní od útěku pátrá. Všemu odevzdaná oběť japonských sexuálních maniaků putuje opět do místa původního trýznění, kde vzájemné poznávání narušeného ztroskotance a s osudem smířené dívky nečekaně nabírá jiný směr. Řemeslná stránka tohoto flicku je naprosto bravurní, stejně jako herecké výkony. Většina stopáže stojí na sexuálních scénách, se kterými Christina Lindberg nemá očividně žádný problém. Mimochodem snímek mě opět připomenul doplnit si mezery zhlédnutím kultovního exploitu THRILLER EN GRYM FILM. Navíc film není pouze přehlídka násilností, tvůrci vše doplňují jistým artovým feelingem, který do celého koncept nádherně zapadá. Jistě, není to film pro každého, ale jako hltač podobných věcí nemůžu hodnotit jinak než plným počtem. ()

sator

Na cestě do Japonska Ingrid (Christina Lindbergová) omylem nastoupí do špatného auta. Ukáže se, řidič je sexuálně frustrovaný podivín. ()

Pedross800

Trocha toho násilí na začátku a je z toho na konci láska jako trááám. Žádná sláva tahle cesta Japonskem, ale nad vodou to drží povedenej a nadrženej japonské looser, jehož šílený taneček je teda něco a taky krásná seveřanka s pohledem tak smutným, že jednomu ji bylo fakt líto. "Tour Japonskem zhýralým, temným a hříšným." ()

Gogo333

Krásná švédka přijede do Japonska, kde je znásilněna a zajata mužem. Ten se o ni začne starat a učit se na ní jak potěšit ženu. Když si holka získá důvěru, tak se ji podaří utéct a nakonec je znásilněna dalšími Japonci, tak se vrací za tím prvním s kterým nakonec zůstává. Příběh nic extra, scény docela ujdou, švédka pěkná. 55% ()

bolan

Japoncům sluší látka která není scénáristicky příliš složitá, takže tento jednoduchý příběh stockholmského syndromu jim vyšel. Nemalou zásluhu na tom má i tehdejší švédská hvězdička exploitačních filmů Christina Lindberg. ()

Jíha

Dočkal jsem se tedy něčeho dost jiného než jsem od filmu čekal. Film rozhodně není akční, dokonce to víceméně není ani drama a už vůbec ne drasťák a pochybuju, že by ho někdo za takový měl i v roce 1973. I když jsem moc takových neviděl, řekl bych, že je to prostě pár místy mírně násilný a dost komediální pinku, přičemž grotesku obstarává hlavně úplný debil coby hlavní postava a drama a velkou část erotiky si musí dodat divák sám podle své představivosti. Taky by se mohlo jednat o komentář k zpředmětnění ženy v mužských touhách i praxi, obrázek jednoho případu Stockholmského syndromu, či o rannou reflexi enviromentální krize. Jak totiž říká Christina na útěku od debila dementům v klubu, měli zrovna o tom ve Švédsku konferenci a bylo to moc zajímavý. Film je pěkný na pohled, těch pár dialogů je roztomile pitomých a i když je nejspíš úplná blbost, můžu si říct jak jsou tyhle japonský pinku oproti zápaďáckejm eroťákům mnohovrstevnatý a oduševnělý. ()

maldoror16

Kouzelný, prostý a skvěle laděný exploitation (že by absurd reklama na tehdejší japonsko jakožto ideální turistickou destinaci zlaté západní mládeže hledající volnost?:))... výborně ujetý i pitomý příběh, výborně se prolínající drsnost a syrovost s nadsázkou a humorem, výborně natočený i zahraný (před. ústřední dvojice - lolitoidní Christina, ale hlavně i Ichiro Araki, který toho moc nenahrál, teda za zmínku stojí jeden ze zvrhlíků v Zeroka no onna: Akai wappa (1974), jinak dodnes úspěšný zpěvák a propagátor karetních triků:)... prostě excelentní, stylová, nijak extrémní, spíše roztomilá, absurdně (anti-)romantická záležitost, radost pohledět. Bez váhání 90%. ()

+sfinx+

Japonci jsou opravdu úchyláci - když se vás nepokouší zrovna znásilnit, tak tancují. Bůh ví, co je horší. Za dokonale ztvárněného úchylného pitomce bych měl asi přidávat hvězdičky, ale je tak odpornej, že má Christina co dělat, abych tomu vůbec nějaké hvězdy dal. A tak všechny patří jen jí. Nejen za to, že se často (ať už ochotně a sama nebo častěji - s dopomocí) svléká, ale i za její výraz. Ten prázdný pohled nebo smutek je nezapomenutelný. Žádná tuctová pornonána, ale (alespoň v tomto snímku - jiné neznám) holka se zvláštním charismatem. ()