Jack and the Beanstalk

Edwin S. Porter

Kamera:

Edwin S. Porter

Thomas White

O tom, ako Jack predal kravu za pár fazuliek, z ktorých mu doma vyrástol prírodný rebrík do iného sveta, a o tom, ako ho prefíkaný Jack využil vo svoj prospech. (Marek1991)

Véča

Asi první filmové zpracovámí příběhu o Jackovi a fazoli.Jako mnoho dalších filmů z té doby je natočený typicky "meliesovským" stylem - jako by divadlo nasnímané filmovou kamerou a kulisy namalované přímo na zdech(viz scéna v kuchyni).Ale stejně jako většina filmů od Meliese si tento Porterův kusek zanechal kousek poetické,kouzelné pohádky prvních filmových příběhů,které nám i po více než sto letech mají co říct. ()

Dan9K

Nádhera. Jsem takřka unešen. Nádherný příběh, kouzelné zpracování. Mám dojem, že to je a i navždy bude můj nejmilejší snímek z ranných časů filmové tvorby. Jenom ten pocit, že ty slepice musí být už dávno mrtvé, je poněkud depresivní... ()

Madsbender

Na tomto klasickom príbehu je asi najsilnejšie vidieť vtedajší nedostatok filmov - stacionárnu kameru a ohraničenú divadelnú scénu. I tak sa však jedná o jeden z najlepších Porterových filmov. ()

Webb

Jeden z prvních fantasy celovečeráků s bravurním zpracováním i příběhem. Společně s Meliesovou cestou na měsíc, kterou mám malinko raději se rozhodně jedná o přínos světové kinematografii. 3 a 1/2 hvězdy. ()

Marek1991

Trochu naivné a slabé stvárnenie tohto známeho príbehu. V tom roku to vynikalo aspoň dĺžkou trvania, ale kvalitou to bol priemer. ()

corpsy

Samozrejme v rámci technických možností filmu toho obdobia je to dobre spracované dielo, ktoré však trpí, podobne ako napríklad ALICE IN WONDERLAND z rovnakej doby, prílišným pomalým rozprávaním. Aj napriek tomu, že to má večerníčkovskú minutáž. ()

Bajda

Kopírovalo se už v rané kinematografii :-) Bordwell s Thompsonovou píšou v Dějinách filmu, že Porter měl přístup k Meliésovým filmům a mohl je tak "studovat". No...tak tohle je taková podstatně slabší americká kopie Cesty na Měsíc. Na druhou stranu, kdyby to nebyl Porter, mohlo to asi dopadnout i podstatně hůř. ()

tomtomtoma

Film Jack a kouzelná fazole je vizuální pohádková báseň. Edwin S. Porter poměrně zdařile skloubil tu pozemskou část bytí s nadzemskou esenci života do výtvarně stylizovanější fantazie. Nevinnost lidského života může být strůjcem spravedlivého narovnání alespoň v pohádkové rovině. Je to příjemná pohádka z počátků filmové existence. ()

santiamén

Poprvé plně doceňuju, jak velkou roli hraje ve filmu hudba (vlastně jakýkoli zvuk). Je docela úmorné dívat se 10 minut jenom na pohybující se obrázky. Video na youtube ()