Brutální město

(neoficiální název)
  • Itálie Città violenta (více)

Jeff Heston (Charles Bronson), profesionálny zabijak, je prenasledovaný svojimi bývalými zamestnávateľmi, ktorí sa ho chcú zbaviť. Po napínavej autonaháňačke ho zrania, ale on skoncuje s prenasledovateľmi. Zistí, že sú o ňom kompromitujúce fotografie, ktorých negatív vlastní jeho bývalý hlavný objednávateľ (Telly Savalas). Jeff zistí, že mu v spolupráci s jeho priateľkou nastavili pascu, ktorú odhalí a pripravuje krvavú pomstu ... (Cicis)

pipapa odpad!

Tohle je úplně něco jiného než pozdější Bronson-Winner akce. Bronson tady vůbec nemusel být, tuhle roli mohl hrát kdekdo. Kdo čeká akce, napětí a rychlý spád událostí, bude hodně zklamán. Akční Bronson a evropská produkce k sobě moc nepasují...Trefný komentář: Snorlax ()

kkarx

Hmm, řekl bych ukázka problematického přechodu mezi 60. a 70. léty. Sollima se zřejmě úplně zhulil, či zkusil nově dostupné kouzelné prášky a vytvořil tenhle surealismem načichlý thriller obsahující mimo jiné nechutného animovaného pavouka z 50. let (na kterém se ukáže jaký je Bronson chladnokrevný borec, když ho po sobě nechá vesele polejzat, ahahaha), zvrácenou romantiku s Jill Ireland, mafiánského bosse "Kojaka" Savalase, bondovskou atmosféru, nekonečně dlouhou bullitovskou honičku, nebo úplně vyfabrikovaný mimózní atentát na závodech formulí. Jestli vás to zaujalo, tak hurá do toho. :) ()

Schlierkamp

Francouzsko-italské drama odehrávající se v USA na počátku 70.let zabývající se vyřizováním účtů mezi zabijáky. Snímek s poměrně jednoduchým příběhem, v němž se nájemný vrah Jeff Heston mstí za zradu, jež na něm byla spáchána, je povýšen na velmi vysokou úroveň obsazením tehdejších hereckých es. Neuvěřitelně charismatický Ch. Bronson v nejlepší formě vskutku dokázal z Města násilí vytvořit neco výjimečného, od jeho málomluvné postavy zkrátka nelze odtrhnout oči. V hlavní záporné roli se představil muž s neméně charismatem, potomek řeckých přistěhovalců, T. Savalas, Bronsonovu zrádnou milenku hrála J. Ireland a jeho údajného přítele M. Constantin. Připočteme-li k těmto hereckým osobnostem v příběhu plného napětí i skvělou hudbu génia E. Morriconeho, je jasné, že snímek nemůže být ohodnocen jinak než plným počtem. Osobně můžu vyzdvihnout úvodní automobilovou honičku, závěrečnou filmařsky dokonale zpracovanou scénu v proskleném výtahu a tehdejší nádherné automobily, jimiž jsem se kochal během celého snímku. ()

AlDelon

Za mě v závěsu po Tenkrát na západě 2.nejlepší film Charlese Bronsona. Charismatické hraní, charismatická kamera a nepřeflákaný akční děj -celkově charismatický film. A taky nejnedocenější filmová automobilová honička vůbec, jež je za mě zas 2.nejlepší po té v Bullitově případu. Škoda jen že neexistuje český dabing a vetší povědomí o tomto filmu, páč jak říkám, minimálně spousta horších Bronsonovek je nadabována. ()

nanamarak1

Název filmu zněl výborně. K tomu si připočtěte v hlavní roli Bronsona, na skladatelském pultu Morriconeho a navíc ještě od režiséra Sandokana? No, těšil jsem se celkem dost. Bohužel, mé dojmy jsou poněkuď rozpačité. Hlavním problémem je mininum akčních scén. Hned úvodní autonaháněčka je nejlepší (až na tu zadní projekci), zbytek pokulhává. Finále moc dlouhý, vražda na závodech totálně nesmyslná a zbytek je jen takové pif paf. Též mi přišlo, že herci hrají na půl plynu. Jako kdyby to natáčeli jen kvůli tučným valutům. No, na ty tři hvězdy to ještě bude. 50% ()

kotrlak

Italská žánrová slátanina, děj a tím pádem ani herecký výkony žádná pecka. Mě se jako vždycky nejvíc líbily prostředí a atmosféra 70. let. Co mě překvapilo je že se na scénáři podílela Lina Wertmüller. ()

Andrmen221

Vadí mi zmačetnost scén, které skáčou zbytečně moc mezi minulostí a přítomností. Děj pak působí trochu zmatečně. Jinak dokonalý Bronson, do toho hudba Ennia Morriconeho, zatraceně dobrej film. ()