Príbeh sa odohráva postupným sledovaním životných príbehov štyroch kamarátov, ktorí vyrastali spoločne. Nakrátko sa odlúčili, ale znova sa stretli na strednej škole. Sang-taek a Joong-ho dokončili školu, Joon-suku, syn gangstera, sa vydal spolu s Dong-suom po stopách otca. Po rokoch sa stretávajú znovu ako priatelia, ale stojaci na stranách dvoch súperiacich gangov. Film o priateľstve, ktoré nezlomil ani čas, ani odlišnosť záujmov. (badygorila)

radecacek

Hodně slušná mafiánská variace na západní filmy. Hvězdička dolů za korejské jména. Docela jsem se ztrácel a podle komentářů nejsem jediný:) ()

kluk z Na

gangsteři jsou různí, ale zobrazení gangstera, který si čas od času rád pobrečí v náručích svýho nejlepšího přítele mi přijde dost přiteplený. Jinak oba hlavní gangsteří hrajou opravdu dobře, ale v rámci žánru budu raději volit once upon time in high school či 25. hodinu ()

jorgus

zda se mi ze jsem videl jiny film nez osatni recenzenti..vtahuji rozhodne nebyl,po povinne predstavovacce kdy, divak po pul hodine v ocekavani zasadniho zlomu, dostane plytkou hodinovou konverzacku kde jsou nektere sceny protahovane a druhe naopak prilis zkratkovite:)tema pratelstvi je sice udrzovano ale podle me mohlo byt rozehrano s vetsi dramaticnosti, udernosti..divak je jen pozorovatel a nemelo by se stavat ze se diva radsi na na kytku vedle nez na samotne "drama" pratel ktere se utapi ve zmatecnosti. Aspon ze ona vsemi vychvalovana scena "nozu" byla opravdu hezka, jak z jineho filmu, a budme radi za aspon jakytakyz konec:o) ()

TylerGage

určitě jeden z nejlepších filmů a dlouhodobém přátelství.zrada a ostatní prvky které tento snímek POUTAJÍ diváka k obrazovce.Skvělá akce a úžasná podívaná na kterou se nedá jentak zapomenout ()

flu

Úchvatný vizuál, dramatická hudba, spousta vážných slov a tuny (typicky korejských) emocí. Nic z toho ale nemůže zakrýt, že tenhle film zoufale postrádá nosný a silný příběh (narozdíl od zmiňovaných "Sleepers" či "Once Upon a Time in America"). ()

RigorMortis

Dosť dobrá dráma o partii štyroch kamarátov, ktorých cesty sa po čase rozídu. Drsné a "nedovarené", bez zbytočných presladených klišovitých scénok, no taký je život. Dej síce miestami slabší, no inokedy zaťal do živého. Kórejské filmy skrátka majú svoju neopakovateľnú atmosféru. ()

Oiolaire

Zcela bezcitná dějová nevyváženost, která mi v naservírovaných 118 minutách přinesla dlouhé úseky agónické nudy a krátké záblesky kvalitní filmařiny - ty ale vždy skončí stejně záhy jako se objeví. Celkově tedy jednoznačné zklamání nad velice nešikovným zpracováním tématu s tak velkým potenciálem. ()

Honzulik

Chingu (Friend) - tak na tento film jsem se podíval jedině z důvodu, že jsem nyní narazil na pokračování Chingu 2. Musím říct, že film Chingu je celkem slušná mafiánská variace na známé západní filmy. Škoda, že dobrý dojem z filmu poněkud kazí titulky, neboť korejská řeč je opravdu těžko pochopitelná... ()