Když Marshall Lawson (Seagal) přišel při chladnokrevném a zdánlivě náhodném útoku o členy své úderné jednotky, bere jako svou povinnost podivné okolnosti brutálního vraždění vyšetřit. Při svém pátrání brzy odhaluje vojenskou operaci CTX Majestic, jež podléhá takovému stupni utajení, že se armáda rozhodne Lawsona odstranit, aby své tajemství ochránila dál. Lawson je však neúprosný a pouští se do nemilosrdného a nerovného boje proti organizovanému drogovému obchodu, který je, zdá se, tajně řízen prohnilou buňkou přímo zevnitř armády. (oficiální text distributora)

Torgal odpad!

Ušiel mi začiatok a do konca som už nepochopil o čo v tomto filme vlastne ide. Ako pri všetkých posledných filmoch bývalého drviča kostí, v súčasnosti hrocha Seagala, sa väčšina filmu odohráva v tme (asi aby toľko nekričali mastodontie proporcie hlavného hrdinu), výsledkom čoho je, že človek v podstate nevie čo sa vlastne na obrazovke odohráva. Akcia je natočené biedne aj na Stevenove pomery, dej je blábol o nejakej droge meniacej ľudí na vražedných magorov a celé to nedáva zmysel. Väčšinou dokážem na Seagolových filmoch nájsť aspoň niečo pozitívne, za čo by si zaslúžil čo i len tú jednu hviezdičku, no tu to bolo nemožné. Toto je čistá nepozerateľná sračka u ktorej je akákoľvek zábava vylúčená. 1+/10 ()

majo_svk

Steve prečo mi to robíš??? Prečo sa dáš na točenie takýchto sračiek??? To čo som videl v Attack Force som vážne nečakal, bolo to otrasné. Režisér Michael Keusch by sa mal zamyslieť nad svojimi režisérskymi schopnosťami a to platí i o kameramanoch a strihačoch. Veď ten film nemá ani hlavu ani pätu. Kamera lieta ako pojašená a obraz je postrihaný akoby ho strihal nejaký nadrogovaný amatér (zrejme si dal trochu tej novej drogy ctx). Celý film sa zameriava na Seagalovu chôdzu a nudné rozhovory. Všetky akčné scény sú smiešne a trápne Steven sa bije akoby ani nepoznal aikido, taký slabý ešte hádam nebol (veď tie bojové scény vyzerajú akoby sa Steven bál). Nikdy v živote som nemyslel, že môj obľúbený Seagal natočí niečo tak zlé. No musím povedať, že najväčšiu vinu na tom, že to dopadlo tak biedne, má celý filmový štáb a nielen Seagal. Jediné čo sa mi na filme páčilo boli pekné efekty meniacej sa očnej rohovky pod vplyvom drogy ctx, jeden vydarený výbuch a to, že Seagal aspoň nezabudol správne držať zbrane (s brokovnicou ide ako ozajstný veliteľ komanda, aj keď ani nevystrelil). Iné pozitíva sa tu skutočne nájsť nedajú. To, že som dal ** je len za spomenuté veci a za obľúbeného Steveho. PS: Stále verím, že Steven Seagal ešte príde s nejakým skvelým comebackom a ak náhodou nie, tak nič horšie nemohlo akčný film postihnúť. Steve držím ti palce. Schop sa veď si majster. ()

TERRORDROME

Seagal je tu veliteľom tradične najlepšej špeciálnej jednotky aká kedy bola, ale na francúzskej ( akože, točilo sa zrejme v Rumunsku ) diskotéke mu ich zmasakruje jedna naspeedovaná ženština. Ide o to že záporáci majú drogu zvanú CTX ktorá mení ľudí na berserkov a chcú tou sračkou sfetovať celú dedinu. Lenže úprimne, čo im to bude platné proti obrovskému aikido hovädu v čiernom kabáte? Na začiatok pár výbuchov ktoré niečo sľubujú, lenže ďalej už sa to len motká nočnými ulicami, k tomu občasné vraždy, nejaké armádne komplotovanie a to najhoršie je keď sa Steven pokúsi o nejakú extrémne zle nasnímanú a zostrihanú akciu pri ktorej je obvykle vidno len stojaceho Seagala a padajúceho protivníka. Jediné čo by sa snáď dalo pochváliť, okrem striekajúcej krvi, bolo to prehadzovanie skrz steny, ktoré sú v Rumufrancúzsku z preglejky alebo z tehál bez malty. Vo finále nabehne komando do nejakej ruiny a tam dosť dlho pochodujú chodbami, postupne likvidovaný nafetovanými dedinčanmi. Nechápal som prečo je to mordovanie neustále doprevádzané svetelnými zášlehmi a nejakým hororovým syčaním, asi aby sa ľudia báli. ha, lenže to by museli ukázať nahého Seagala, ktorý je aj spoluautorom scenára. Sila Úderu je blbá a hnusne vyzerajúca... Seagalovka. ()

Jino

Po pár měsících je tu další novinka od Stevena. No i když novinka je silné slovo, ono není v podstatě nic nového. Akorát se vymění herci a režisér, obmění se děj a nový film se Stevenem je na světě. I když tahle parodie na Seagala je poňekud trapná, ostatně jako každá nová. Steven opět jen kecá, chodí, sem tam máchne rukama a někdy dokonce, a teď čtěte dobře - i kope. To je co? Fakt mazec síla. Opět sem se pobavil přebalem na videokazety a DVD - Steven o 15 kilo lehčí, druhá brada nikde a o 15 roku mladší. Dávám jednu hvězdu s odřenýma ušima (není to známka jako ve škole). Stevene dej už pokoj, vždyť už nejsi nejmladší a ta kytara ti jde určitě líp. ()

sniper18

Je to úplne priemerný sci-fi ladený akčný film so Steven Seagalom, ktorý patrí medzi jeho najhoršie filmy. Má iba obyčajný príbeh o vojenskom veliteľovi, ktorý sa po vražde svojich podriadených rozhodne nájsť ich vrahov, ale zistí, že stojí proti ľuďom, ktorí po užití novej drogy získajú nadľudské schopnosti a navyše bol celý projekt financovaný vládou, ale vymklo sa im to spod kontroly a teraz hrozí katastrofa. Spracovanie je na tom dosť zle, v prvom rade podobná tématika nie je pre Seagala moc vhodná, ale ani celkovo sa to moc nevydarilo. Už od samotného začiatku to pôsobí úplne brakovo a napríklad prvá zásadná vec filmu, zoznámenie s podriadenými a ich následná smrť dopadla najtrápnejšie, ako vôbec mohla. V priebehu filmu sa síce nájde pár situácií a prvkov, ktoré sú celkom zaujímavé a mali aj nejaký potenciál, ale inak celé je to také hlúpe a amatérske, že tu vôbec nie je o čo stáť. Aspoň tá záverečná časť je celkom obstojná, aj keď iba v porovnaní s predchádzajúcim dianím. Akcie je tu priemerné množstvo a nie je úplne zlá, ale ani o spokojnosti nemôže byť ani reči. Súbojov je minimum a ani tie sa moc nevydarili, prestrelky sú dosť zlé, obzvlášť tá medzi dvomi vojenskými skupinami v dome mi už prišla ako čistý výsmech a ani ten zvyšok nie je nič výnimočné. Za zmienku stojí jedine to záverečné vyvražďovanie, ktoré je aspoň svojim spôsobom zábavné a finálny súboj, v ktorom sa striedajú zábery z pohľadu Seagala, jeho protivníčky a celkový pohľad na súboj. A zaujalo ma, že tu Seagal zabije aj niekoľko žien, čo teda v jeho tvorbe nie je práve bežné, doteraz si spomínam len na jeden prípad. Herecké obsadenie je očakávane rozporuplné, Steven Seagal je tu bezpochyby hlavným kladom, v akcii tu toho moc nepredvedie, ale stále pôsobí výborne a vyžaruje z neho autorita, nesklamali ma ani ľudia okolo neho, ale inak je to bieda. Réžia a technická stránka sú úplne mizerné, Michael Keusch je skutočne hrozný režisér a tu to dokázal asi najviac, odpudivý vizuál a celkový brakový dojem. Sila úderu je opäť film, ktorý ťaží len zo Seagalovej prítomnosti, bez neho by sa to nedalo ani dopozerať, ale takto to na ten slabý priemer stačí. Objektívna kvalita filmu- 32%, film sa páči mne na 55%. ()

• Pracovný názov filmu bol Harvester. (Seag)
  • Při závěrečném souboji Marshall Lawson (Steven Seagal) zraní protivníka nožem na hrudi. O několik záběrů poté je protivník viditelně bez jizvy. V dalších záběrech jizvu opět má. (rublik05)
  • Při závěrečné scéně, kdy se Seagal pere s tou pěkně nazlobenou kočičkou na ostří nože, si povšimněte, že jí řízne přes pravé prso (hrudník) a hned v další sekvenci je to samé, ale na levé straně! Takto je to ještě jednou zopakované o chvíli později v dalším záběru (vypadá to jako by stála naproti zrcadlu, potíž je v tom, že tam žádné není!). (Rodriguez)