V neprozkoumaných prostorách New York City, v obrovském labyrintu tunelů a jeskyň, živoří celé kolonie bezdomovců a "ztracených" lidí. Najednou se začnou objevovat zprávy, že vláda Spojených států v zoufalém pokusu pomoci v havarijním stavu nukleárního průmyslu uvažuje o plánu uskladnit radioaktivní odpad právě do těchto podzemních chodeb. Jejich obyvatelé jsou posléze vystaveni obrovské dávce radioaktivního záření a jeho působením se změní na C.H.U.D - Canibalistic Humanoid Underground Dwellers (kanibalistické humanoidní podzemní obyvatele). A tito mutanti se začnou živit obyvateli New Yorku... (Intersonic)

TERRORDROME

No jasné, pamätám sa na tú masáž trailermi na kazetách od intersonicu voľakedy začiatkom 90-tych. Vyzeralo a znelo to tak brutálne, zmutovaný bezdomovci kanibali vyliezajúci z kanálov, dokonalý námet na hororové béčko. Nakoniec to bola hlavne nuda kde sa skoro nič nedialo a len v závere bol ten trailerový záber na mutanta s predlžujúcim sa krkom. Dnes ma pomalý dej riešiaci záhadne miznúcich somrákov bavil viac vďaka solídne fungujúcej kanálovej atmosfére a potešil aj Daniel Stern ako hipisácky šéfkuchár zo santusáckej vývarovne. Prekvapivo ma menej bavili akčné scény pretože boli proste zle a nudne natočené a "somrotanti" príliš dementný, stupídne bublajúci, gumený a mali žiarovky miesto očí. Záverečné riešenie situácie bolo potom americké jak divá sviňa, vyhodili do vzduchu dodávku nad poklopom do kanála a akože je hotovo. Zaujímavé mi prišli len dve scény, mutanti klaňajúci sa zeleným toxickým sračkám a stretnutie s komandom ako z Votrelcov. Chcelo by to kurevsky poriadny remake, lebo ten potenciál je fascinujúci! ()

Jino

Typické béčko 80. let strouhané na ošuntělých videokazetách. Sem tam vtipné hlášky, někdy dokonce i dialogy. Jinak je scénář plný klišé a neuvěřitelných situací, v nichž se potencionální hrdinové setkávají za značně náhodných okolností, monstra jsou natolik silná, že jim v jednom záběru nedělá problém projít zdí a v druhém se zapotit při vyrážení obyčejných dřevěných dvěří. Hudba přehání hororové pasáže jak to jen jde a masky jsou příjemně nechutné. S atmosférou tento snímek problém také nemá. Co víc od toho chtít?!! Možná kdyby se přitvrdilo v gore, byl bych spokojenější (jsem zvědav co je v director´s cut). 60% ()

Wacoslav1

Muj Absolutne nejkultovnejsi beckovej horor vsech dob Jako malej sem z toho byl celkem vysranej a vyhejbal sem se kanalum na hony daleko! Ukazka toho jak za malo penez natocit hustej film staci jenom originalni namet skvela atmosfera a hudba a ta bozi maska CHUDA ja vim ze to je jenom herec s maskou na hlave ale ta je proste uzasna scena souboje Kim Greist vs CHUD je taky bezchybna A schvalne co byste delali kdyby vam neco takovyho zatukalo na dvere? ja osobne bych se asi podelal a pak radsi vyskocil z okna ()

AlistairMir

Pro hodně lidí mladší generace (tím nechci říct že já jsem starej) neznámej film a to je veliká škoda protože tento horor není vůbec špatný. Skupinka zmutovaných bezdomovců vesele papká každého kdo se jim dostane do drápů a film je každou minutou lepší. Marv tentokrát nechal Harryho doma a místo do baráku leze do stok kde se to milejma kanibálkama jen hemží. I když zde nehraje tu úplně nejhlavnější roli tak sázím boty že právě jemu budete držet pěsti nejvíc. Atmosféra je více než slušná a masky na tu dobu dost zdařilé. Kanibezďáci se k vaší radosti postupně čím dál tím více osmělují a zatímco zezačátku max nadzvedli poklop kanálu tak ke konci vám vlezou rovnou do bytu navíc bez zaklepání a tak trošku vám překazí plány na večer. Takže pokud nejste potkan kanálům se vyhněte jelikož tam na vás nic extra pozitivního nečeká a radši si pusťte tento film. ()

LION-MR.T

Promě absolutní napínavá bomba. Hudba je napínavá a pomalá,čekal jsem v závěru nějaký jatka,ale ty se nekonaly. O to víc jsem se bál při konci,souboj C.H.U.D.a a ženy v domě,pronásledovaní ve stokách. Horor je točen dost realisticky,záživně a děsivě. Je to laciný,ale to co je laciný neznamená,že je to špatný. ()

• Skratka C.H.U.D. znamenala podľa komisára z NRC, Wilsona (George Martin), Cannibal Humanoid Underground Dwellers, no oficiálne, ako sa aj na konci filmu dozvieme, sa jedná o skratku ku Contamination Hazard Urban Disposal. (Lukoh)
  • Jay Thomas v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)