Scarface: Acting

všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
USA, 2003, 15 min

Stíba

Další hodně zajímavé povídání. Al Pacino hlouběji rozebírá svoji postavu, to, jak vtělesňuje střípky ze všech druhů gangsterů a rozpovídává se i o ostatních členech týmu. Celkově mě jeho povídání vzalo asi nejvíce ze všech v tomto dokumentu zúčastněných. Staven Bauer, představitel Manyho zase vypráví o svém životě, jak vyrostl na Kubě, o svém odchodu do Ameriky a pro mě nejzajímavější části tedy o tom, jak byl vybrán pro film a jak se poprvé setkal s Alem. Ke slovu se opět dostane Bregman a de Palma, kteří rovněž hutně rozebírají především jednotlivé herce, spolupráci a způsob jejich výběru. Vážně hodně zajímavé. ()

Pohrobek

Pacino a pak ten zbytek! Tak to často chodí v Alových filmech (samozřejmě vyjma Kmotra či Nelítostného souboje). Pro film byla tedy potřeba pouze kupa snědých hispánců s trochou hereckých schopností - Steven Bauer jako jasný příklad, ne že by svoji roli nezvládl. Film ho proslavil - stejně jako krásnou Michelle Pfeiffer. Ještě jednou je však nutno zopakovat, že tohle byl prostě Alův film! ()