Aphex Twin: Windowlicker

(hudební videoklip)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební / Komedie
Velká Británie, 1999, 11 min

Windowlicker je jedna z nejznámějších skladeb Richarda D. Jamese tvořícího pod uměleckým pseudonymem Aphex Twin, vyšla jako samostatný singl v roce 1999 u Warp Records. Neméně populárním se stalo i doprovodné video parodující „macho“ stereotypy hip-hopových klipů a jejich protagonistů. Klip byl v roce 2000 nominován v kategorii Best Video na Brit Awards, v rámci televizních projekcí byla často zakazována či cenzurována jeho plná verze. (J.Connor)

morricone

Nejzvrácenější,nejúchylnější ale možná právě proto geniální ,fascinující,líbivé,humorné ahudba super.Podle mne jeden z neoriginálnějších klipů všech dob!!!! ()

FialovaMaska

Chris Cunningham byl klipovej Lynch dávno předtím, než to bylo cool. Dekonstrukce povrchní a objektivizující hiphopové gangsta kultury jak víno. ()

míšapes

nevyhnu se srovnání s come to daddy; myslím, že hodnocení závisí na pořadí, v němž jsou tyhle dva klipy shlédnuty. já jsem bohužel viděl "taťku" prvního a tohle je pro mě tedy jen opakovaný vtip (s mnohem slabší atmosférou - přeci jenom ofouknutá důchodkyně je ofouknutá důchodkyně ;-), od čehož se taky odvozuje moje hodnocení. pokud jste "taťku" neviděli, přidejte si dvě hvězdičky a pokud máte rádi hip-hop, tak ještě jednu. ()

Dairokkan

Zas taková sranda to nebyla, nebejt úvodních pár minut s "madafaka" gangsta pokecem dal bych ještě míň. Come to Daddy se mi líbilo víc ()