STOMP: Out Loud

• Velká Británie Stomp Out Loud
všechny plakáty
Hudební
Velká Británie / USA, 1997

Na počátku tohoto projektu byl znamenitý americký aranžér a skladatel Quincy Jones. Britsko-anerická rytmicko-taneční soubor STOMP, jehož představení v letech 2002 a 2003 nadchla Prahu. Strhující taneční a rytmická čísla show tvoří mozaiku příběhu. Charaktery postav jsou načrtnuty jako v pohybové grotesce: nešika, jenž se občas ocitne mimo rytmus, nebo vůdce pouliční party, která jakoby chaoticky, ve skutečnosti však organizovaně, buší do všeho, co jí přijde pod ruku. Výpravu obstarává jednoduchá, někdy rafinovaná scéna. Cokoliv se může stát hudebním instrumentem. Vtipná choreografie pamatuje na gagy. Rytmus, často i polyrytmus je základním prvkem představení STOMP prostupuje dění na pódiu. Neslyšně tiká i za chůzí či gesty tančících herců, kteří rádi roztleskávají publikum. Je to muzikální hra s publikem, které se snaží na vyzvání vytleskat i náročný rytmický vzorec. A směje se samo sobě při každém nepovedením pokusu. Představení se podobá střídavě soptícímu a dřímajícímu vulkánu. Trefy do kbelíků či bušení tyčemi při tanečních akcích střídá jemné bubnování do dlaní, step nebo šustění novinami. Ale je to pouze příprava k závěrečnému třesku, jenž připomíná srážku pouličních bojovníků v kuchyni. Vzduchem se míhají břeskné poklice a smetáky - a ještě více rozpalují hypnotické dunění bubnů a dávají jiskru celému reji tanečníků. Patrně všichni máme cit pro rytmus. Každý se na něj vyladí, ať dříve nebo později, a pak prožije STOMP jako uvolňující rytmickou party. Nebo ozdravnou terapii. (oficiální text distributora)

kubin.

Tak s tímto DVD už od 14 let s kámošem děláme kraviny a mlátíme do všeho co se najde. Možná si říkáte že nejsme normální, ale ono nás to dycky strhne. Je neuvěřitelné jaké rytmy dokážou tihle borci vymyslet, ale hlavně s čím. (basketbalové míče a košťata, pak karty a mnoho dalšího). Stojí za to vidět a slyšet. ()

sskrblik

Hrát a umět udělat melodii na všechno co vás napadne dokáží asi jenom tihle mistři! Rozhodně neobvyklý zážitek! ()

Ravi

Tenhle projekt skupiny STOMP zaujme a nepustí, ostatně jako jejich celý audiovizuální projev. Film by měl vidět každý fanda hudebních experimentů a dobrého rytmu. 85% = 4/5 ()

shimpy(CZ)

Obdivuju tyhle lidičky, mají opravdu smysl pro rytmus a dělají ohromnou show. Můžu na to koukat pořád dokola, a pořád mám chuť do něčeho mlátit... ()

Domo

Každý, kdo se jen trochu zajímá o hudbu by si měl tento film pustit. Skupina britů tvořící rytmické melodie za pomocí všeho možného kromě hudebních nástrojů. Profesionální taneční a choreografické vystoupení na jevišti nenápadně prolnuté do hraných scén z ulice. Zajímavé, co se dá získat z karetní partie, driblování s míči či zametání koštětem. ()

salamandrr

Z filmového hlediska je to kšunt,ale co tam ti tanečníci předváděj to mazec.Pro člověka jako sem já,kterej mm rytmus menší než kus šutru,je tohle naprosto nepochopitelný a musim to ohodnoti jen 5*.úchvatná podívaná ()

Bezda22

Byl jsem na jejich koncertě. Neuvěřitelný to bylo. To se musí zažít. To se nedá popsat. To bylo neskutečný. ()

Barrymore

Zážitku z toho jejich poněkud "mrňavoučkého" avšak moc pěkného divadla se to nevyrovná. Chybí zde vtip a jistý příběh, který propojuje všechny scény. Přesto si z tohoto "filmu" člověk udělá docela dobrou představu, jak to doopravdy vypadá. Především původní video s názvem Brooms zachycuje tu pravou atmosféru. Divadelní zážitek bych ohodnotila 7* z 5 a alespoň 130 %, video (protože mu to něco chybí) hodnotím jen 80 %. ()

bohhous22

Jelikož se již pár let věnuji bicím nástrojům a akustická forma těmto nástrojům sluší nejvíc,stačí přidat pár párů šikovných ručiček plus vše,co vydává nějaký zvuk a máme tady skvost jako zde hodnocený STOMPgroup!Jedinečná kapela,jedinečná choreografie,jedinečná kompozice rytmů!Nevadí mi ani jednodušší rytmy,se kterými kapela nejčastěji pracuje,Je nutno brát v úvahu počet členů a doprovodnou choreografii! ()

StrixCZ

Insipirující, pulzující životem a energií - Stomp vás prostě vezmou na horskou dráhu parádních rytmů a euforie! Doufám, že je někdy uvidím naživo! :o) 100% ()

TheFoxXRX

Jooooo,tohle je prostě hukot, konečně někdo, kdo zahraje na všechno. Alternativa dosahuje maxima :) Čtyřku dávam za karty, ty se mi moc nezdají... ()