gumli

Je to film o mladej frigidnej nekrofilke,ktorá rada navštevuje pohreby,a to aj úplne cudzích ľudí.Ostane s vystavenou mŕtvolou sama v miestnosti a vášnivo bozkáva a hladká mŕtve telo.A majiteľ pohrebného ústavu je tiež pekný vtáčik.V tomto pohrebnom ústave sa schádza aj nejaký kult,ktorý sa chce milovať s mŕtvolami ,ktorý vedie zlovestný hrobár a zároveň aj majiteľ toho ústavu.Ženu hraje krásna herečka Mary Wicox.Snaží sa aj o normálny vzťah s mužom,ale neskončí to šťastné.Úvodná pieseň je tiež zaujímavá,Love Me Deadly,Kiss Me Deadly.Trochu zvláštna záležitosť,ale celkom zaujímavá. ()

Karlos80

Na ve své době hodně neobvyklé téma nekrofilie moc filmů nevznikalo (alespoň v USA si myslím -ale ono je tomu tak ostatně i dnes), ale přesto se mi zdá že jsem něco na tenhle způsob už viděl (tuším že to byla nějaká Itálie), ale nakonec přeci jen v daleko efektivnějším a zábavnějším provedení. Je to hezký, vkusně natočený film s přitažlivou a roztomilou titulní písní "Love Me Deadly" (hudební téma se tu opakuje hne dle v několika různých variací), s trochou grafického násilí, mučení a sexuální zvráceností, ale zas toho tu tolik k vidění není a film přes své pomalé tempo a všechny ty romantické vsuvky spíše nudí. Jako čistokrevný horor se to označit moc nedá (nevím jestli to byl záměr), protože až na jednu opravdu hodně znepokojující a scénu (schválně jestli uhádnete jakou?) je to spíše mírný, z velké části sentimentální, dojemný a uhlazený filmík (taková spíše typická soap-opera-melodrama), která opravdu jen párkrát postraší a vyděsí ale místy má velmi dobrou atmosféru. Není to skvělý nebo zvláště dobrý film, ale vzhledem k "nechutné látce", je to překvapivě zručně vyrobený a fungující film, u kterého omezený rozpočet jakoby nebyl vůbec poznat. Ve své době snímek svůj účel jistě splnil s dnešního pohledu a filmových standardů, už ale o tak šokující záležitost nejde:-) Mary Wilcox v titulní roli zazářila a byla to i moc hezká herečka. Líbil se mi i zvláště zlověstný a strašidelný charakter majitele pohřebního ústavu, koho mi to jen připomínal:-)? Nakonec se mi to ale i tak líbilo víc než o čtrnáct let starší "Nekromantik". ()