Fifty Fifty

• Česko Dvojitá síla (neoficiální název) (více)

Pod velením Američana Sama Frencha se na pobřeží státu Tengara v jihovýchodní Asii vylodí vojenská jednotka. Tříčlenná skupina se okamžitě ocitne pod střelbou místního bezpečnostního komanda. Jeho šéf Jake Wyer nechá naživu jen Frencha, protože oba jsou nejen krajané, ale i staří přátelé. Boj o společné přežití nastává ve chvíli, kdy president Bosavi vydá rozkaz oba zlikvidovat. Váleční druhové mají šanci se zachránit, pokud by se jim podařilo skontaktovat se s CIA. Místní vrchní velitel má však s tajnou službou své plány. French a Wyer se tak brzy začnou považovat za nezvěstné osoby... (oficiální text distributora)

Wacoslav1

Pohodový devadesátkový béčko který zabaví i dneska. Chemie mezi ústřední dvojicí funguje skvěle a bavil jsem se i mimo to. Monolog Roberta Hayse který vede s kozou stojí za to. Akční stránka není pravda úplně oslnivá, ale i tak se solidní porce střelby a výbuchů dočkáme v dostačujícím množství a pořád je třeba brát v úvahu, že tohle není Rambo nebo Komando, ale film funguje tam kde fungovat má. Dnešní optikou bych ho možná hodnotil jinak, ale nostalgie je mrcha a pod ty čtyři hvězdice mi prostě jít nedovolí.75% ()

dakarin

Sympatická oddechovka, pěkná kamera, slušné herecké výkony, ale především vtipné dialogy a komické situace. Tento film v jistém ohledu balancuje většinu času blízko hranice stupidity, však tuto hranici nepřekročí - drží svižné dějové tempo a velmi mnoho zachraňuje humor. Zaujalo mě také, že režisér dokázal několikrát kouzelně zpomalit a přidat filmu i nečekané rozměry. Dle mého soudu to není žádné Béčko ;-) ()

krt7236826

toto je asi prvý film ktorý si pametám :) viem že som nemal ani desať rokov a už som ho zháňal lebo to bol môj obľúbený film a už som ho veľa rokov nevidel :D :D až príchod internetu do mojho cyber sveta mi umožnil zhliadnuť to znova a hodnotenie sa odvíja od môjho prvého úsudku v rannom veku a úsudku toho posledného. hodnotenie je na priecestí medzi plnými 5* a odpadom :) čo už človek mení názor ()

gezko

Chlapci prišli, videli, zastrieľali si a prežili. Toľko k obsahu filmu. Klasický 80´s/90´s akčný film, kde sa veľa strieľa, veľa kečupuje, paľbu občas prerušujú hlášky a samozrejme nikdy nedochádzajú náboje. V dobe môjho detstva to bol jeden z tých lepších akčných filmov a preto ho mám rád aj po 20. rokoch. Dej odsýpa vymedzenou línou, vybočenia sú len krátke a nevýrazné a všetko to smeruje k neodvratnému koncu - záverečnej strieľačke na život a smrť. Chlapci boli známi v 80.-tych rokoch ako druhá vlna akčných hrdinov (po Schwarznegerovi, Stallonemu, Willisovi). Preto je škoda, že ich hviezdičky v 90.-rokoch zhasli. ()

Lacike

Jeden z mnoha beckovych nasledovnikov Rambo stylu, kedy par hlavnych hrdinov pomoze skupinke partizanov zdolat diktatorsky rezim v nejakej zapadnutej krajine. Hlavnym problemom je,ze sa v tomto filme viac keca ako bojuje a ked uz dojde na nejaku akciu, tak hranice priemeru tiez nikdy neprekroci. A nezachrani to svojimi neustalymi hlaskami ani ustredne duo hrdinov. K vyššiemu vyslednemu hodnoteniu nepomoze ani nostalgicka spomienka na casy, kedy som si to za detskych cias pustal dookola na kazete od Intersonicu. Narozdiel od spominaneho Ramba toto uz dnes neobstoji. 4/10. ()

• Natáčanie prebiehalo v októbri 1990 v Malajzii. (Jello Biafra)

Časové pásmo bylo změněno