Původní černobílá verze filmu je častěji nahrazovaná počítačově upravenou - barevnou. Režiser Michael Curtiz v roce 1940 režíruje další romanticko-dobrodružný film za hudební podpory "dvorního hudebního skladate" Ericha von Corngold, a oblíbená Star Errol Flynn jako kapitán Geoffrey, mužný, sympatický a okouzlující oblíbenec královny Alžběty I. přepadává především španělské loďstvo, a tím působí značné ztráty španělskému králi Filipovi, který požaduje po královně, aby pirátství zakázala a kapitány nechala uvěznit. Toto poselství předává při své diplomatické návštěvě i don Alvaréz de Cordoba, který cestuje do Anglie se svou neteří, půvabnou doňou Máriou, když byli na moři přepadeni kapitánem Thorpem a jeho posádkou. Ten se do hrdé anglo-španělky zamiluje, a ani on jí není lhostejný. Alžběta vysílá kapitána Thorpa za tajným posláním do Panamy, ale plán je prozrazen a kapitán i s posádkou zatčen, dopraven do Španělska a odsouzen inkvizicí na galeje. Když se to Mária dozví omdlí, a velice se trápí, protože si uvědomí, že už obdivovaného muže nikdy neuvidí. Jenže to by nebyl Geoffrey.... podaří se mu osvobodit, a s ním se dostane na palubu další, v sousedství zakotvené lodi i jeho mužstvo. Loď obsadí a zmocní se i důležitého svědectví, že hlavní ministr královny Alžběty je zrádce a chce po smrti Alžběty I. být spojencem Španělů. Po vynikající šermířské scéně, kterou Flynn exceloval i v Robinu Hoodovi nebo Kapitánu Bloodovi, je nasnadě, že se blíží zasloužený šťastný konec a závěrečná řeč královny Alžběty byla vlastně výzvou boje proti uzurpátorovi - ve filmu španělskému králi - ale jinak její výzva směřovala k boji proti Hitlerovskému Německu. (marťan)

KarKulA

Zní to až neuvěřitelně, ale barevnou verzi tohoto filmu dávala jednoho víkendového večera na začátku 90l. jedna z českých TV stanic - a dokonce v hlavním vysílacím čase. Mé tehdy čerstvě pubertání já bylo z hrdinného kapitána Thorpa naprosto odvařené a v jeho stínu málem skončil i starej dobrej Indiana Jones. Jak jsem povyrostla, dostala jsem se i k originální černobílé verzi, která si s barevnou v ničem nezadá a její kouzlo je nepopiratelné. Nelze ale říci, že by čenobílá byla lepší nežli barevná a naopak - obě mají něco do sebe a stojí za vidění: v barevné verzi je rozhodně na co koukat (v tomto případě se nejedá o dobarvení v Technicoloru, ale digitálně dobarvenou verzi z roku 1991 - a to zrovna nějakou tehdejší novou technologií. Tato verze zatím bohužel nikdy nevyšla na DVD a je tudíž docela obtížné ji sehnat); v té černobílé zase vyniknou Curtizovi slavné "stíny", a to zejména v závěrečných šermířských scénách, a zajímavý sépiový odstín scén z Jižní Ameriky. Studio WB v tomto případě již podruhé vsadilo na Errola jakožto neohroženého piráta dle knižní předlohy Rafaela Sabatini a spolu s Kapitánem Bloodem se tento film jednoznačně řadí k Flynnovým nejlepším, a alespoň pro mě tvoří špičku historicko-dobrodružného žánru staré dobré zlaté Hollywoodské éry. ()

xaver

Klasický dobrodružný film s miláčkem žen v tehdejší době Erol Flynnem. Viděl jsem jak původní černobílou verzi, tak dodatečně počítačově kolorovanou a musím říct, že tá barevná verze má něco do sebe. Někomu se můžou líbit víc černobílé snímky, patří to např. k umělecké fotografii, ale pokud se jedná o film, tak barva je barva. ()

Han22

Druhý pirátský film Errola Flynna a tentokrát pro mě o něco slabší než Kapitán Blood. Pán sedmi moří je totiž docela dlouhý a nic moc se v něm nestane. Úvodní bitva je paradoxně asi nejlepší akcí, ale za tou z Kapitána Blooda zaostává a poté už máme jen pár přepadů, jednu slabší přestřelku v džungli a povinný závěrečný souboj. Spíše než dobrodružný film jde o historicko-politický film s podivnými odkazy na válečnou realitu (Anglie nechce válku, ale nakonec proti rozpínavému zlu musí bojovat). Nebylo to špatné, ale že by mě to strhlo se říct nedá. Možná proto, že mi narozdíl od předchozích Flynnových spektáklů chyběla barva. Historický film roku 1940. ()

Mikino00

Slabší dobrodružná pohádka s Flynnem v hlavní roli, kde je vše obětováno akční a politické stránce. Milostná linka je příšerně naivní. ()

mira007

Černobílá americká šermovačka o přepadávání lodí ve filmu, který mi vysvětlil rozdíl mezi pojmy pirát a korzár. A jako malej jsem měl ty Španěly za zlý, hlavně za tu mrazivou situaci odsouzenců na galéře. Jako velkej už tyhle filmy úplně neocením , respektive ocením, ale nevyhledám. ()

Milwa

Pirátaká romantika jak má být, erol flynn uhrane nejdno romantické srdce svým neohroženým a vždy galantním kapitánem Thorpem. Klasika, která je vždy příjemným zpestřením. ()

Austen

Pirátská klasika. Královna Alžběta soupeřila se Španělskem o nadvládu nad moři. Nikterak ji nevadilo neoficiálně využívat služby pirátů, kteří "vlastenecky" napadají španělské lodě. Errol Flynn hraje toho nejschopnějšího piráta, který je navíc kultivovaný, hezký, vlastenecky založený, nadevše oddaný své královně a když příležitostně zajme dámu, je dvorný, galantní a krásné dívce nezbývá než se do něj po prvotní averzi zamilovat. Role jako dělaná pro Flynna, která s úspěchem opakuje Kapitána Blooda. ()

worm14

Ačkoliv jsem k tomuhle filmu přistupoval celkem váhávě tak jsem se v těch dvou hodinách opravdu ani trochu nenudil. Vynikající šarvátky, lodní bitvy. Skvělá pasáž v Panamě. Prostě film naplněný akcí a dobrodružstvím, který měl v době uvedení posílit morálku Angličanů. ()

grafvonlugos

V posledních dnech jsem pomalu ale jistě propadl kouzlu těchto starých dobrodružných bijáků s Errolem Flynnem. Tento z nich byl zatím úplně nejlepší. Errol je dokonalým prototypem romantického hrdiny. ()