Píšící režisér M. Night Shyamalan (Vesnice, Znamení, Vyvolený, Šestý smysl) přináší originálně pojatý příběh svým dětem – Žena ve vodě. Údržbář Cleveland Heep (Paul Giamatti) se straní lidí a tiše žije mezi vyhořelými žárovkami a pokaženými spotřebiči obytného komplexu Cove. Jednou však přijde noc, která navždy změní jeho život - objeví tajemnou mladou ženu Story (Bryce Dallas Howard), která žije v přívodních šachtách pod bazénem obytného komplexu, kde se stejně jako on skrývá před zraky ostatních. Cleveland zjišťuje, že Story je vodní nymfa z pohádek na dobrou noc, které tajemná stvoření brání v tom, aby podnikla náročnou cestu z našeho světa do toho jejího. Story je obdařena schopností předjímat osudy Clevelandových sousedů, jež jsou úzce svázány s tím jejím. Společně pak všichni musí rozluštit sled tajemných kódů, které jí opět otevřou cestu ke svobodě. Čas však běží jako splašený kůň a lhůta, během které se Story může vrátit domů, se chýlí ke konci - ale všichni nájemníci dávají své životy solidárně v sázku, aby jí pomohli. Cleveland je pojednou nucen utkat se s démony, se kterými do Cove přišel a kteří se jej drží, všichni obyvatelé domu pak musí užít zvláštních schopností, jež jim Story pomohla objevit, aby zachránili nejen její svět… ale i ten náš. (oficiální text distributora)

halberdier

Po rozpoluplně přijaté Vesnici (která se mně však dost líbila) jsem byl zvědavý na podobně přijatý snímek. A hned ze začátku musím říct, že je to pro mě bohužel nejhorší snímek od M. Night Shyalamana. Je sice pěkně natočený, ale celý příběh lze brát vážně jen tehdy, pokud ho bereme jako pohádku. Protože jinak lze jen těžko pochopit, že když by někdo našel v bazenu ženu, která tvrdí, že je vodní bytost, tak že by ji všichni okolo hned uvěřili a začali ji pomáhat. Já tento fakt ale nepříjmu, proto se mi asi film až tak nelíbil. Paul Giamatti v hlavní roli je dobrý, kdežto Bruce Dallas Howardová se celý film jen tvářila ustaraně a moc toho neukázala ()

Vitex26

Co by po zhlédnutí tohoto filmu ve své kritice asi vyřkl Harry Farber? Nejspíš by pochválil originalitu, která už dnes prakticky vymizela, ale dál? Bohužel, tenhle Shyamalan mne nechytil a byl pro mne vskutku obtížně stravitelným soustem, přestože si sám režisér střihl zatím svou nejrozsáhlejší hereckou roli. ()

vilusinska

Námět filmu si myslím, že nebyl myšlen špatně ale spíš hrozně natočené. Myslím si, že kdyby to bylo lépe zfilmované tak by to mělo mnohem více hodnocení a nejspíš by to i více zaujalo.Mystična tam bylo docela hodně ale tím, že to bylo špatně natočené to na mě nic moc nezanechalo. ()

Venceslao90

Po celou dobu poměrně nudný film, který nedokáže ničím zaujmout (2*). Zároveň je však doprovázen jedním z nejhezčích soundtracků, které jsem kdy slyšel (+1*). ()

Dacsus

M. Night Shyamalan povedal ze tento film by vymenil kedykolvek za vsetky svoje ostatne - a absolutne ho chapem. Pre mna jeho najlepsi film. ()

Gumeny

Nemám rád prelínanie dvoch nezlúčitelných veci, v tomto prípade takej tej rozprávkovosti so surovou realitou. Záver 'The Village' ma týmto spôsobom úplne odrovnal a tu sa to nesie celým filmom. Inak to bolo scenáristicky celkom zaujímavé, ale páčilo sa mi to menej ako 'The Village'. ()

Nikiko

Nádherná věc. Dlouho mi unikala a po reakcích, kde jsem slyšela na ni neměla chuť. Stačilo 110 minut aby se vyhoupla mezi mé oblíbené filmy. Z mého pohledu zatím nejlelší Shyamalan ()

Khare

Nuda. Příběh nebyl ani zajímavý, ani napínavý, ani dojemný. Jeho ztvárnění na mě nepůsobilo ani pohádkově, ani mysticky, ani dramaticky. Vlastně nevím, co se by se mi na tom mělo líbit. Škoda. ()

Fajolo

Tomuto filmu chýba logika a je úplne jedno, že je to rozprávka, bez logiky to nefunguje. Dej sa posúva podľa toho, čo narozpráva jedna postaršia pani a keď to už nie je únosné, prevezme jej rolu deux ex machina malý chlapec, ktorý si všetko vycucáva z prsta (číta z krabíc). Hudba, kamera aj herci, všetci sa snažili, ale ten slabý scenár sa im nepodarilo zamaskovať. ()

Scaevola

Je mi jasné, že některé prvky filmu by bylo možné označit za inovativní využití metafilmového způsobu vyprávění, neboť vlastně celá zápletka odpovídá rozložení jednotlivých filmových profesí. Jenže na druhou stranu mám pocit, že mi proslulý režisér předložil nepříliš záživou americkou pohádku bez propracovaného fikčního světa a s jen omezeným rozpracováním postav a jejich motivací, nemluvě o nevýrazných protivnících a hereckém neumění jistého Inda. ()

dagyšpandr

Sračka největšího kalibru! Tak dlouho jsem se u filmu nenudil. Dokonce i Lovci dinosaurů a Dracula 3000 byli daleko "zábavnější" než tenhle snímek. U nich jsem se alespoň mohl zasmát pro jejich sračkoidmost a béčko-céčkovost. Jenže Žena mě nudila a nudila a ani jednou u mě nevyloudila jedinou emoci. Mám rád příběhy, kde se realita prolíná s pohádkou (Dívka na koštěti, Potter, Žbluňk!), ale tenhle bizarní slepenec plný podivných postaviček a stupidit mě nepřipadal vůbec pohádkový. Jednání všech postav bylo naprosto neuvěřitelné (jako z nějaké telenovely). Vrchol všeho je pak obsazení režiséra do hlavní role spasitele, který je jen shnilou třešničkou na jinak plesnivém dortu. Kdyby se někdy u mě objevila zrzavá holka v košily, která by o sobě prohlašovala, že je narfa, tak bych jí na to řekl :"Narfa, to je nějaký druh harfenistky?" a dokud by mi nedala hmatatelný důkaz o svoji nadpřirozenosti, zabouchl bych jí dveře před nosem. ()

pupkac1

popravde ma tento film trošku sklamal. ale beriem ho skôr ako rozprávku. jemná kamera, skvelá hudba, úžasný Paul Giamatti. pre mňa najslabší Shyamalanov film. snáď sa novým "The Happening" polepší. ()

RomanL

Docela hezká moderní pohádka, kde se pěkně prolíná fantaskno s realitou a kde se dospělí stávají součástí jejího příběhu. Místy je to však trošku zdlouhavé... ()

squire

To, že Mr.Shyamalan umí vytvořit poměrně specifickou atmosféru, je nepochybné. Ale - upřímně - když si zajdete v listopadu na Olšanský hřbitov s videokamerkou a doma pak těch pár záběrů podbarvíte vhodnou hudbou, máte atmošku taky. Horší už je to s příběhem. A ten je v případě tohoto filmu nějaký takový akýsi...zkrátka nezajímavý! Navíc logika a směřování děje jsou determinovány jakousi pohádkou, vyprávěnou starou asiatkou, takže se nakonec může stát vpodstatě cokoliv bez důvodu, protože zmíněná pohádka tomu dá alibi. (Proto také nemám moc rád žánr fantasy.) takže: Žena ve vodě je film, na který se celkem pěkně dívá, ale kdyby byla v půlce promítání vyhlášena evakuace sálu, asi bych se už do kina na dokončení nevracel. ()

Latec

Shyamalanova „Lady in the water“ ma veľmi sklamala, videl som väčšinu jeho filmov, ale toto je určite najhorší zo všetkých, vo svojej bezduchosti prevyšuje každé jeho dielo na plnej čiare. Problém bol asi v tom, že sa režisér napätých thrillerov a hororov zo šokujúcimi pointami rozhodol natočiť rozprávku po svojom – a vzniklo niečo strašne nudné, bez štipky napätia či mraziaceho pocitu z niečoho zaujímavého, nečakaného...v poriadku, nečakám od každého režisérovho filmu závratnú pointu, ale keď sa už rozhodol natočiť rozprávku, nech to má aj nejaký skutočný dej alebo aspoň trochu inovácie! Takto to celé vypršalo niekam do zabudnutia, bez jedinej lepšej scény či záblesku po niečom zaujímavom. Ubíjajúca nuda a hanba pre pána režiséra. ()

wrzec

Jsem velký fanda Shyamalana, líbí se mi jeho nápady, líbí se mi i pomalé tempa jeho filmů, ale u Ženy ve vodě, jsem se opravdu nudil, při tom ten nápad je ok. Ale zpracování je zmatené a nevyrovnané, neberu to jako nějaké bůhvíjaké fiasko, to bych mu křivdil, ale tentokráte mu to zkrátka nevyšlo. ()

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007

Blizard ve filmu

Blizard ve filmu

10.05.2006

Resident Evil, Doom, Mortal Kombat, Alien vs. Predator, Street Fighter, Super Mario Bros, Wing Commander a Dvojitý drak mají něco společné s novým projektem v těchto chvílích dorážejícím na pracovní… (více)