Bývalý agent CIA Jonathan Cold (Steven Seagal) se záhadně objevuje v hledáčku zpravodajské služby poté, co vysvobodil z vězení nebezpečného obchodníka se zbraněmi a chystá se pomoci skupině teroristů, kteří chtějí získat jadernou zbraň a použít ji při útoku na USA. Všichni si mysleli, že je Cold mrtvý, tak proč se tak najednou vynořil? A jak může být teroristům užitečný? CIA má celé spiknutí pod kontrolou až do chvíle, kdy ji teroristé oklamou a celá země je rázem bezbranná. Ve strhujícím závěru závisí bezpečí milionů lidí na tom, jestli se podaří najít odpověď na neřešitelnou otázku Na čí straně vlastně stojí Cold? (oficiální text distributora)

tom88

No, čo treba o tomto vedieť?....Nič. Je to ďalší úplne zbytočný film kde hrá bohom zabudnutý Steven Seagal. Dejovo je to veľmi chabé a tupé, hlavne ku koncu už nevedeli čím prekvapiť respektíve rozosmiať diváka. Akčné scény stoja za prt, až na jednu, ale tá aj tak nie je dotiahnutá a má nevyužitý potenciál. Počúvať Segalove trápne vtípky typu (nahoře je pár chlápkú, nejak se jim nechce žít) počas bitiek alebo prestreliek už asi tiež každého omrzelo. Herecky je to na príšernej úrovni a Segalko sa fakt zabudol biť. Asi nám chlapec stárne a kariéru má od roku 2001 za sebou. Jediná vec čo je na miernej úrovni je kamera a celkový vizuál, ale fakt je to len dostatočné v dnešnej dobe. Ale musím uznať, že Steven má vo filmotéke aj horšie filmy. 20% ()

SeanLSD

Videl som to už dávno, ale už vtedy to boli celé roky, čo som tu čítal kvantá duchaplných komentov k Seagalovým filmom. Musím ale povedať, že vždy šlo hlavne o Stevenovo hamburgerové telo, pretože je tu taký korpulentný, až sa mu nejakým nesporne fyzikálne vysvetliteľným procesom darí zakriviť priestor, že sa dokáže vyhýbať všetkým tým guľkám. Odhliadnuc od toho by som inak napodiv videl iba typické neduhy akčného žánru bez vysokého rozpočtu a nadhľadu, ustrnulých v starých modeloch a konvenciách niečoho takého, z čoho by ešte v 90. rokoch mnohí uživatelia tejto databázy výskali nadšením. Pravdaže trochu preháňam, lebo ČIERNY ÚSVIT je naozaj strašný film, ale popravde, videl som už horšie, a to s nejedným hercom, ktorý bol kedysi akčnou ikonou. Holt sa im chalanom na vlastnú škodu nechce do dôchodku... ___ P.S. - Najzaujímavejšie v tomto filme je, že tu práve ruskí gangsteri zháňajú čečenským teroristom zbrane, aby sa mohli pomstiť Američanom, a napokon vysvitne, že to aj tak zosnoval Amík a všetkých ich len využil - ako to už kapitalista máva vo zvyku. ()

Beky odpad!

.....co kdybychom změnili slovo ,,odpad ,, v hodnocení na slovo segalovka!!!!....může mi někdo vysvětlit, proč je tak těžké natočit film ze sedmi souboji kde uvidíme aikido a Seagala ( i když je starej neznamená že na to přece nemá ) , a k tomu jednu honičku s auty a jeden výbuch a jednu dvě přestřelky a solidního záporáka a jednu pěknou ženskou a ne moc blbej scénář a ne nějakýho poláka ( zase poláka ) neznámýho na režiserské židli a co kdybychom vynechali všechny pokusy o digitální triky, a nějak pěkně solidně to natočili.....vždyť jeho filmy neměli nikdy velký rospočet, tak proč to nejde natočit jako dřív!!!!...tohle neni přece normální....jsem z toho fakt zhnusenej, dřív jsem ho měl rád, teď čekám kdy ho přestanu nenávidět!!! ()

lennyd

Tramtadadá, máme tu další akční film, v hlavní roli s nezapadající akční hvězdou, Stevenem Seagalem, zvaný Černý úsvit. Nevím čeho úsvit by tento film měl být, ale rozhodně ne Stevenovy akční kariéry - dokonce mám pocit, jestli už jsem některé scény z tohoto filmu neviděl v nějakém jiném (jo už si vzpomínám, pod stejným jménem agenta CIA vystupoval již v - taky nepovedeném - Cizinci). Nutno přiznat, že Černý úsvit je minimálně o 100% lepší film než byl Cizinec, což znamená, že se to na tu jednu hvězdičku hodnocení vyšplhalo - ale sám mistr na tom má pramalou zásluhu. Jinak se film vyznačuje vším, čím ostatní seagalovky - od začátku do konce chaos, nelogičnosti a obtloustlý akční hrdina... Mimochodem, zhruba v polovině filmu mne napadl báječný nápad na mučicí techniku - pustit mučenému po sobě několik filmů se Stevenem Seagalem - to nemůže zvládnout ani silnější povaha... ()

Stodvacet odpad!

Doufam že tohle byla moje poslední Segalovka kterou jsem viděl. Bože jak já toho Seagala nesnášim.Neviděl jsem s nim jeden normální film!!! ()

PanFilmov

No tak ako každá Seagalovka, ktorú som videl aj táto ma úplne dostala, nechápem prečo sú Seagalove filmy skoro všetky tak nízko hodnotené, ja som hotový keď sa mi dostane do rúk nejaká jeho vec vždy sa teším kedy to konečne zapnem síce je prawda že niekedy sú jeho filmy až moc sci-fi ale ja to už nevnímam proste Seagalova tvorba je moja srdcovka vždy si na jeho veciach pekne sgustnem. ()

faras odpad!

Pokud jsem viděl dobře, Seagal měl krom scén, kde je mu vidět do obličeje, za sebe dubléra. Už se ani nepral, zdálo se mi že dostal málo peněz a tak vystupoval jenom se skrčenou rukou a bouchačkou. ()

Musak

Na odpad to není, protože mě film sám o sobě tolik nesral, ale že už mistr za sebe nechá bojovat dubléra, to už mi přijde příliš! Njn Segal je čím dál starší a línější, tak se někde ušetřit musí - na některých scénách je to vidět až příliš a závěrečná scéna má od reality tak daleko, že i nezletilému dítěti to musí přijít k smíchu:( Chyba ve filmu : Na začátku, když je záběr na obrněný transportér, tak má rumunskou poznávací značku, o pár chvil později, když přijíždí k bance má tentýž transportér holandskou poznávačku. ()

JohnSmith

Nevím, čím to bylo, ale dokoukal jsem to celé a ani jsem moc netrpěl. Bylo to svižné, postavy příšerné a akce no, na hraně. Honička se sklápěčkou šla, ale když vidím, jak se místo Seagala fackuje s padouchy dublér, tak je mi zle. ()

ssfan

Čekal jsem, že bude tento film horší, ale mně se Černý úsvit líbil více než například Cizinec. Má zajímavý příběh a je tu dobrá automobilová honička a především závěrečná pasáž s vrtulníkem byla dobrá. Hudba rovněž slušná. Celkově vzato lepší než filmy v režii Michaela Keusche. Objektivně tak 48%. ()

TERRORDROME odpad!

FUJ! Ani neviem o čom to vlastne bolo a je mi to úplne u riti. Akýsi rádoby špionážny brajgel v ktorom každý podráža každého, CIA a FBI so sebou vydrbávajú a medzi tým všetkým sa potáca, alebo skôr unavene šuchce kedysi uznávaný majster Aikida, dnes vyžrané prasa - Steven Seagal. U neho taktiež nie je jasné čo vlastne chce a prečo, ale to by mu fanúšik ešte odpustil, keby tu efektne lámal kosti. Akcie je málo a stojí naozaj za prd, v tomto prípade sa Stevenovi ani nedivím že sa mu nechce zdvihnúť noha ktorou by niekoho nakopal, nestojí mu to za tú námahu, aj keby ňou prekopol strop tak by tú sračku nezachránil. Záver potom korunuje atómový výbuch ktorému hrdinovia unikajú helikoptérou. Ešte raz - FUJ! ()

El-Barto odpad!

Dokoukal jsem to, sice se ve mě spouštěl autodestrukční program, ale povedlo se. Kdo je slabší v angličtině tak pozor, neplést Black Dawn s Black Hawk Down, těžce by jste si rozbili hubu! ()

boyd.

fakt nevím co k tomuhle filmu říct, seagala jsem měl fakt rád, ale co natáčí v posledních letech to je děs, ty jeho filmy sleduju už jenom proto, že chci vědět jak hluboko chce ještě klesnout, jestli to teda ještě jde víc někam klesnout? Teda chtěl bych vědět kolik za tohle dostal, asi ještě pořád dost když má každý měsíc nový stejně blbý film. Příběh lehce navazuje na cizince z roku 2002 a to mluví za vše, protože ten taky nebyl moc koukatelnej, kdybych je měl tedy porovnat vítězí černý úsvit, ale je to bída, při vší úctě k seagalovi, měl by jsi pomalu myslet na filmový důchod stevene!!! ()