Bývalý agent CIA Jonathan Cold (Steven Seagal) se záhadně objevuje v hledáčku zpravodajské služby poté, co vysvobodil z vězení nebezpečného obchodníka se zbraněmi a chystá se pomoci skupině teroristů, kteří chtějí získat jadernou zbraň a použít ji při útoku na USA. Všichni si mysleli, že je Cold mrtvý, tak proč se tak najednou vynořil? A jak může být teroristům užitečný? CIA má celé spiknutí pod kontrolou až do chvíle, kdy ji teroristé oklamou a celá země je rázem bezbranná. Ve strhujícím závěru závisí bezpečí milionů lidí na tom, jestli se podaří najít odpověď na neřešitelnou otázku Na čí straně vlastně stojí Cold? (oficiální text distributora)

Stanmi

Neda se svítit tento film se opravdu nevyvedl a zařadil se ke Stevenovým nejslabším kouskům. Ten se zde představuje opět jako Jon Cold, stejnou postavu si zahrál ve filmu Cizinec (2003), proto byl v některých zemích distribuován Černý úsvit jako Cizinec 2, a i když nám film předkládá flashback z Cizince, tak na děj tento fakt nemá absolutní vliv. Steven je tedy opět agentem na volné noze, což ukáže hned v úvodu film, když dostane z vězení překupníka se zbraněmi Donovana a začne pro něj pracovat, Donovan chce prodat čečenským teroristům atomovou bombu a Cold společně s agentkou CIA jim v tom budou chtít zabránit. Klasícký béčkový námět okořeněný tradiční zradou ve vlastních řadách by za určitě konstelace mohl být i zábavný. To by, ale nesměly film podrážet mizerné zpracování, slabé akční scény, odfláknuté herecké výkony a dementní střih.. Samotný Steven si tady skoro vůbec nezabojuje, řekne dvě slušné hlášky a vlastně je po celý film celkem v pozadí. Herci jsou neznámí a jejich hraní za moc nestojí a režísér Alexander Gruszynski by se měl vrátit ke své práci kameramana. Co se musí nechat je, že se aspoň film z větší části točil v USA, i když do Rumunska se zase jelo, ale tento fakt, nemůže změnit na tom, že je to velmi nepovedený film. ()

chiara odpad!

Kedze isty cas nema doma inu televiziu ako Markiza, bol som prinuteny pozriet si tento skvost zo Seagalom. Kazdy piatok tato debilna televizia dava filmy zo Seagalom - asi bol vypredaj vsetkych jeho sraciek za par supiek, tak to teraz vkuse davaju. Film som dokazal sledovat asi 5 minut, potom som radsej isiel montovat nabytok a uz som iba pocuval - a aj to mi stacilo na znechutenie vecera - je to hnusny odpad. ()

DansteR

Seagal, Seagal a furt jenom Seagal...a ještě k tomu starý Seagal...trochu důstojnosti by to chtělo...už to hold není hvězda bojových umění :-D....aspoň ten rozpočet je větší, takže i triky a efekty jsou lepší...ale jinak pořád stojí za prd. ()

e-arthworm

Nechápu zdejší nízké ohodnocení. Dle mého názoru se jedná o nejlepší Seagalův film od roku 2002, na čemž nic nezmění ani nepovedený závěr s bombou, hozenou do počítačem vytvořeného moře. Největším kladem snímku je souvislý děj, příběh má "hlavu a patu" a divák nemá problém se v něm orientovat (což u řady novějších Seagalovek bohužel neplatí). Je zde hodně akce, povedené přestřelky vyvažují nevalný dojem z bitek, kdy je vidět pouze protivník a míhající se ruce dubléra. Seagal poměrně slušně hláškuje, záporáci obstojní (zejména vůdce Čečenců a bratr osvobozeného vězně), potěšil Timothy Carhart alias zrádný šéf bezpečnosti zábavního parku v Policajtovi v Beverly Hills 3. "Tak jo, serem na ně ! Až dostaneme klíč, sejmem je !" ()

soukyd33

No, tohle by se klidně obešlo bez bojové legendy Stevena Seagala. 🙄 Film se příliš táhne, a vlastně až na pár mrtvol, se nic neděje. Nedoporučuji. Hvězdiček 2 ()

Bloodoom

Nějak jsem moc nepochopil o čem tento film vlastně je. Celý děj zmatený a nepřehledný. Pár mlátiček a nic víc. Prostě zbytečně strávené skoro dvě hodiny :( ()

anjac

Ze Stevena Seagala je už jen korpulentní válec, který s kamenným výrazem, tupě odříkává svoje repliky, občas vystřelí z pistole, čímž trochu podrazí přesvědčení, že jí ani neumí ovládat. Možná kdyby tak tunu shodil a absolvoval rychlokurz herectví, tak by se na něj dalo i chvíli koukat, ale takhle ne, rozhodně tudy cesta nevede.... ()

Sasquatch

Tak nebylo to zase tak úplně hrozný. Herecké výkony celkem ucházející, samozřejmě až na Stívna:) Nebýt jeho otylosti a závěrečného odchodu, kdy tlusťoučký špekoun v koženém kabátě odchází jako by si nadělal do kalhot, dal bych i tři hvězdičky. ()

SNCIS

"Jenom bacha, abych tu nebyl, až to bouchne!" - "Dejte mi plutonium a dám vám vědět dvanáct hodin předem!" - 50%. ()

andy60

Já toho Seagala ještě nakonec začnu mít rád. Stačí k tomu přistupovat tak, že od filmu absolutně nic nečekáte a ejhle, on se vám odmění slušným zážitkem. Je tu vše, co k Seagalovkám patří - nepřehledný scénář, pohledná parťačka, pár pokusů o akci (ta honička v autech nebyla úplně špatná) a pár hlášek, několik dokonce vtipných. Tak co chtít od Stevena víc? ()