Na počátku 40. let věřili nacisté, že okultismus skrývá tajemství věčného života… Projekt profesora Wirtha zatáhl nevinné lidi do smrtonosné hry. Po několika desetiletích se na stopu podivného experimentu dostávají dva bratři. Netuší ovšem, jak děsivé věci skrývá minulost. Jejich pátrání se brzy změní v boj o život! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

MM_Ramone

Joela Schumachera považujem za skúseného režiséra, čo má na svojom konte mnoho kvalitných snímkov. Stačí spomenúť tituly "Hráči so smrťou", "Voľný pád", "Čas zabiť" prípadne "Telefónna búdka". Je to všestraný, flexibilný a vysoko profesionálny režisér. Včera som si pozrel jeho film "Krvavý masaker", ktorý natočil v roku 2009. Zhliadol som tajomný okultný mysteriózny horror. Nezaradím ho síce medzi jeho najlepšie, najkvalitnejšie filmové diela, ale mňa pán Schumacher týmto svojim horrorovým zárezom celkom potešil. *** ()

Fiftis odpad!

Na začiatku nemajú tvorcovia karty rozdané vôbec zle. Krvavý potok by vás mohol v požičovniach v 90kách lákať. Plagát má štýlový, na obale tučným písmom hviezdu populárneho seriálu a známe meno režiséra. Nenechajte sa zmiasť. V skutočnosti ponúka Krvavý potok ten najhorší možný variant - úplne obyčajné hororové béčko bez štipky invencie, ktoré súčasne nie je tak blbé, aby aspoň pobavilo. Väčšinu času je skrátka len nudné na uzúfanie. Vážne si nie som istý, čo Joela Schumachera viedlo k tomu, aby sa upísal podobnému projektu. Pravda, jeho kariéra vždy pripomínala horskú dráhu. Ešte viac si však škrabem hlavu, čo v tejto snímke do pekla robí Henry Cavill? ()

petero

Hardcore béčko, ktoré by nezaujalo ani v rade After Dark Horrorfest, je rovnako nezmyselné ako aj nezaujímavé a o nejakej hororovej atmosfére si tvorca môže nechať zdať. Zabudnutiu vhodnú záležitosť ani tentokrát svojím hereckým výkonom nepotiahol Dominic „zmýlil som si povolanie“ Purcell, ktorý je v každom filme len Dominic Purcell. A špecialisti na triky si asi tiež povedali, že takouto kravinou sa netreba veľmi zapodievať a tak i jediná zaujímavá scéna (tá s koňom v dome) vyznieva do stratena. Schumacher väčšiu blbosť ešte nenatočil, to je istá vec. ()

MATADOR odpad!

Než si člověk uvědomí, s jakou patlaninou má tu čest, tak už je pozdě. Joel Schumacher mne po několika velmi kvalitních snímcích nehorázně zklamal. Tohle snad neměl na svědomí on! Hanba, taková ubohá zbytečnost, plná neherců a trapného námětu. Na tom je špatné úplně všechno! ()

dubinak

Tohle mě opravdu dost zklamalo. Ne, že bych od toho nějak moc čekala, ale nepodržel to ani můj milovaný Fassbender, který si tam zahrál velice zvláštní roli. Town Creek nepoteší svým velmi zmateným začátkem, který se horko těžko stává plynulým dějem a snaží se vysvětlovat pointu hlava nehlava. Je to natočeno takovým tím hodně nesouměrným televizním způsobem a herecky by to té kvalitě asi tak odpovídalo. Nezaujala mě ani myšlenka ani forma. ()

• Natáčalo sa v Rumunsku (Bukurešť). (elanius)
  • Režisér Joel Schumacher a scenárista David Kajganich sa vážne pohádali o zmenách, ktoré chcel vo filme urobiť Schumacher. Podobná situácia sa udiala aj pri natáčaní filmu 8MM so scenáristom Andrewom Kevinom Walkerom.
    Finálne slovo mal nakoniec Schumacher, ktorý sám prepísal časti scenára. (elanius)

To? To je ono!

To? To je ono!

14.03.2009

Vědí to všichni fanoušci Stephena Kinga. Víc jak tisícistránková sága o skupině přátel čelících démonům svých dětských strachů patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co kdy hororový král napsal.… (více)