Pravěký muž Atouk je vyděděnec svého kmene. Společně s Larem proto kolem sebe vytvoří novou skupinu složenou jen ze ztracených existencí. Atoukovi však značně komplikuje život láska k Laně, krásné družce náčelníka, který ho vyhnal z tlupy. V komedii z období pravěku se v hlavní roli jeskynního muže Atouka představí Ringo Starr (bývalý člen legendární skupiny The Beatles). Atouk touží po krásné, ale povrchní Laně, družce fyzicky impozantního tyranského despoty Tondy, který stojí v čele jejich kmene. Poté, co je společně se svým kamarádem Larem vyhnán, chytne se Atouk bandy složené z nejrůznějších ztracených existencí. Mezi nimi je i pohledná Tala a její slepý otec Gog. Tlupa neustále naráží na hladové dinosaury a zachrání Lara z "blížící se doby ledové", kde se setkají s odporným sněžným mužem. Během těchto dobrodružství učiní řadu významných objevů - sedativa, oheň, vaření a hudbu - a naučí se chodit vzpřímeně. (Cinemax)

corona

Paródia o tom ako to kedysi určite nebolo. Film má, pochopiteľne, veľa fanúšikov aj odporcov. Vzhľadom k tomu, že sa netvári ako niečo, čo určite nie je (natáčanie muselo byť fakt sranda) ,na diela z praveku mám slabosť a Ringo podal celkom dobrý výkon, dám ****. ()

buchli

Není to zrovna klenot, ale zábava rozhodně. Z Cavemana jsem si odnesla tři věci: naučila jsem se nový jazyk, zjistila jsem, že i tyrannosaurus může být roztomilej a hlavně - úplně jsem přehodnotila postoj k Dennisi Quaidovi, mmmm... ()

J0hny5

Viděl jsem asi před 15ti lety a nedavno jsem si to připoměl znovu. V dětství se mi to moc líbilo a často jsme si na cavemana i hráli. Ted už me to tolik neoslovilo, ale rád jsem si tenhle snímek připoměl. Hlavně z nostalgie 4*. ()

Juto

Veľké prekvapenie, sladká a hlúpa kombinácia kýčovitých špeciálnych efektov japonských sci-fi filmov a vtipnej grotesky amerických nemých filmov. Bavilo ma to. 6/10 ()

Jermann

Moc milá pravěkká ptákovinka o mírně uspíšené evoluci, která nenápadně naznačuje, že se toho od doby kamenné zas toliko nezměnilo. Třešinkami jsou úžasně animovaní dinosauři a polonahý fešák Dennis Quaid. ()

sator

Hravé 😉...žádné zvíře v průběhu natáčení nebylo zraněno ani neuhynulo.Ten zlý pračlověk se jmenoval Tonda(John Matuszak měřil 2 metry...) , že by pocta české Cestě do pravěku ? Mimochodem profesionální fotbalista umírá v 38 letech na infarkt... ()

JohnSmith

Film o pravěku bez jediného slova. ještě že to bylo tak krátký, páč je to neskutečná ptákovina, i když chvílemi celkem vtipná. ()

MI-380

Ringo, mezi brouky ten poslední, tu bojuje o pozici vůdce smečky s elegancí a chytrostí Davida. Vtipné a hlavně originální retro, kde nepotřebujeme srozumitelnou řeč ani titulky. 70%. ()

mandlova

Tak tohle vážně pobavilo (na rozdíl od RRRrrr!). Zábavná neandrtálská komedie, celá v univerzální řeči - netřeba titulků ani dabingu a porozumí každý. Pračlověk jako chiropraktik aneb další vývojový stupeň-člověk vzpřímený, Atouk snažící se zmermomocnit Lanu při Ravelově Boleru, prehistorická marjánka, obří komár, scéna s narážkou na Space Odyssey, milostný čtyřúhelník Tonda-Lana-Atouk-Tala, jammování při prvním ohni, krádež vejce při Radetzkého marši.... jo, vážně řádně ujetí jeskynní lidé. :))) ()

Han22

Pravěká komedie ve které se nemluví? Čekal jsem odpad, ale jsem velice příjemně překvapený - Ringo Starr a Dennis Quaid jsou jména, která bych absolutně nečekal a samotný film by se dal směle označit za klasické fantasy - akorát z pravěku a s komediálními scénami. Jinak zde nechybí příšery (perfektně udělané) i velkolepá závěrečná bitva a k tomu tuna vtípků - narovnávání páteře, objev jak péct slepicu, první volské oko, prostě mnoho. Velice příjemné překvapení. PS: Nejlepší byl záporák s českým jménem Tonda :-)) EDIT 2024: Žánr? Historická komedie s fantasy prvky? Jinak ty některé vtípky i obludy z 50. let se mi po letech zdály už slabší, ale přece jen když člověk kouká na to co dokázali tvůrci natočit beze slov, tak si to ty 4* zaslouží. Nejvíce mě tentokrát pobavila sousední doba ledová a občas anglická či česká! nadávka... přísahal bych, že když se borec praští kamenem do prstu, že zazní jadrné české kurva :) ()

POciSEM

Tonda aluna Lana,Lana aluna Tonda,Artuk chce opichat Lanu a Tonda za to chce zabit Artuka. Predchudce Jurskyho parku srsi napady a neokoukanymy vtipky. Pokazdy kdyz vidim neandrtalce jak vypravi ostatnim ze je napadl obri jester pri lovu nebo zmatlanyho tyranosaura po bobulich tak se rezu smichy ()

Hanys_

Cavemana jsem viděl párkrát jako dítě na Vhs a fakt to byl nářez. Teď už to taková prdel nebyla (objektivně tak za 3), ale z nostalgie tu jednu hvězdu stejně přihodím. 7/10 ()

Radim

Doba kamenná je doba kamenná, aneb jak v deseti dnech vynalézti kolo, oheň, brnění, projít dobou ledovou a vzpřímit páteř. Tak trochu jiná komedie; pobaví a dokonce ani angličtináři-začátečníci nebudou potřebovat titulky. ()

KayTee

Neuvěřitelná blbovinka....na začátku se přemáháte to nevypnout a pak to hltáte a hledáte ve všem skryté narážky a smějete se každému zvuku :-) ()