Černý přízrak

• Česko Zjevení (neoficiální název) (více)

Silniční gang vedený fanatickým Packardem Walshem (Nick Cassavetes) pořádá nelegální závody náhodných řidičů. Pravidla žádná nejsou a cenou pro vítěze je vůz, který prohrál. Závody by nebyly tím nejhorším, ale Packard i terorizuje všechny mladé z okolí a nezastaví se ani před vraždou, když mu dotyčná osoba stojí v cestě k jeho majetnické "lásce" Keri Johnsonové (Sherilyn Fenn). Jenže to neměl dělat, protože Černý přízrak (Charlie Sheen) svou druhou šanci využije beze zbytku. A ani šerif Loomis (Randy Quaid) s tím nic nesvede. (monolog)

Schlierkamp

Americký akční mysteriózní film vyprávějící o pomstě na skupině nedisciplinovaných mladíků, kteří pod vedením tyrana Packarda Walshe (N. Cassavetes) provádějí s náhodnými motoristy divoké automobilové závody bez pravidel. V městečku se náhle objevuje neznámý motocyklista, jenž ihned navazuje vztah s Packardovou dívkou Keri (velmi půvabná Sherilyn Fenn), což se místnímu despotovi šířícímu svým vystupováním strach, pochopitelně nelíbí. Ve skupině soustředěné vedle Packarda se vyskytují podivná primitivní individua vlastnící výkonné sportovní vozidla, jimž vévodí bláznivá osoba zvaná Skank (D. Sherill) s oblibou popíjející rozličné automobilové kapaliny. Neznámý hrdina v podání Ch. Sheena, reprezentující dřívějšího milence Keri, ze žárlivosti zavražděného Packardem a jeho partou. Tento přízrak, pohybující se v černém futuristicky laděném voze, postupně vyzve na souboj všechny borce z Packardovi party, svým zázračným vozem je zneškodní a v závěru přijde na řadu i samotný vůdce Packard. V roli policisty dohlížející na pořádek v městečku se objevil výrazný R. Qauid, známý především z komedií s Ch. Chasem. Atmosféra snímku M. Marvina je nasycena duchem 80. let, ať už se jedná o styl natáčení, hudební doprovod či dobový vozový park. Černý přízrak se mi líbil, jednoduchý příběh o pomstě okořeněný atraktivními automobilovými závody vnímám jako mírně nadprůměrný snímek s nenapodobitelnou atmosférou 80. let. ()

beso74

Osemdesiatkové béčko so súdobým rockovým podmazom, ktoré mám rád pre jeho očarujúcu naivitu. Mladý Charlie Sheen ako nemilosrdný jastrab kántriaci členov gangu, ktorý mu kedysi vystavil jednosmerný lístok na onen svet ( ktorý však nebol tak úplne jednosmerný, ako dúfali) a kopa známych tvári B filmu okolo neho dokáže zaujať diváka aj po vyše 25 rokoch. Navyše, autá a automobilové naháňačky tu sú skutočné, žiadne orgie špeciálnych efektov. ()

Shanen29

V tý době parádní vhs,kdy na černým trhu jsme za tyto fláky platili zlatem.Obsazení začínajících herců je skvělé a film opravdu šlape,ale logiku v tom nehledejte,příjemný víkendový oddech doma u popcornu s colou. ()

TaNya_

Asi jsem holt z jiný generace a béčková napodobenina jednoho slavnýho auta mě spíš rozesmála. Kdybych se na televizi zrovna dívala já, tak to asi přepnu. ()

GameboyNES

Luxusní béčko, ani minutu jsem se nenudil. Dokonce nám Sherilyn Fenn ukázala kůzle. Do toho pěkný káry a pohodový bigbít. 92% ()

Duke90

Dlouho mi tento snímek unikal a největším lákadlem pro mě byla účast mladičkého Charlieho Sheena, kterého s celým rodem Estevézů velice uznávám a tehdy budoucího režiséra a potomka slavného otce Johna Cassavetese - Nicka. Fakt, že film vznikl v osmdesátých letech minulého století mé počáteční nadšení jen umocňoval. Bohužel se nakonec dostavilo obrovské zklamání v podobě velice špatného béčka s topornými a otravnými herci (s menší výjimkou dvou zmiňovaných). Abych příliš nespoileroval - tak prakticky každý střet nadpřirozena s místními vejrostky vypadal jako by si malé děti hráli na hrdiny a bandity. Na takovém scénáři skutečně nebylo reálné postavit nic zajímavého. Jednu hvězdičku dávám za dobový soundtrack, díky němuž jsem aspoň trochu pociťoval TY mnou milované osmdesátky... ()

Stejšn

Kdysi jsem na tom byl s tetičkou v letním kině v Náchodě. Film je strašně pitomoučkej, tenkrát se mi ale celkem líbily ty káry. No viděl jsem to od tý doby asi ještě dvakrát, ale lepší hodnocení než 1 hvězdičku si to nezaslouží, a to jenom kvůli tý holce a kvůli designu Černého přízraku. ()

2scha

Jo! Kvůli filmům, jako je tenhle, jsem miloval videopůjčovny, tam někde vzadu za Conanama, Rambama a Vetřelcema, byly krutiobaly plný krásnej Béček. Tenhle kousek je , podle mě, jeden z těch povedenějších. Mix Vrány a Knight ridera. Věřím, že to není pro každýho, ale pro mě to má těžko posatelný kouzlo osmdesátejch let. ()

johnsnow

Bečkové frišno a zbešneto kde som asi po 15 minútach vytušil kto ten jazdec je, ale ako sa mu podarilo to čo sa mu podarilo som nezistil a za tento ignorovaný fakt, keďže to tam ani vysvetlené nebolo hviezda dole. A Cassavetes je teda riadny hnusák. ()

Blazkowicz

Koho nezajímají rychlá (americká) auta, tak ať o tomto ani neuvažuje a klidně si strhne i dvě hvězdy. Na autech to celé stojí. "Přízrak" je fakt nádherný. Za zmínku stojí ještě pěkná pouštní krajina a solidní soundtrack - hlavně Ozzy a jeho Secret Looser. Zbytek tam nějak je, ale nic moc. Prostě čisté béčko. 3* ()

Metzger

Tady prostě musim napálit fanouškovskejch 5 hvězd a tečka . Kolikrát jsem tenhle filmík viděl na starý VHSce s německým dabingem ... no nic - Charlieho Sheena zabije (auto)gang Nicka Cassavetise, a tak se vrací jako přízrak ze záhrobí se svým nabušeným Dodge M4S ( i po 20 letech naprosto kulervoucí kára ) aby pomstil svou smrt . A když už se to točí všechno kolem těch kár , tak si nevybere jinej způsob jak zprovodit uličníky ze světa , než závody muž proti muži ( končící většinou rozmetáním M4Sky na sračky , ale ta má lepší samoopravovací vlastnosti než Arnoldovo Porsche z Komanda :D ) . Film přináší plno začínajících hereckých star ( taky pohodáře Randy Quaida ) a výborná je i hudba okolo . Občas se ukáže béčkovost ( stíny kamer skoro při každým závodě ) , ale jak říkam - míň než 5 to nebude :) ()

crow-x

Film který jsem viděl kdysi na základní škole a doslova mě uchvátil, kladňák, padouch a pomsta, navíc Ch.Sheen je dobrej a to jeho auto je fakt "fáro". I když se na film dívám po letech znovu a znovu na síle příběhu (tedy pro mě to nic neubírá). Rozuzlení na konci jsem opravdu nečekal. Doporučuji každému milovníkovi filmových Béček z 80-tých let... ()

cubiczech

Bohužel i přes cool 80s hábit, cheesy zpracování a vtipně prkenného Charlieho Sheena se prostě občas nudíte... škoda... ()

mr.twizta

HDTGM. Relativne zabavny mix revenge filmu a osmdesatkove srackovitosti. Vubec to nedava smysl a jako terc vysmechu rozhodne pouzitelna latka. ()