Před osmi měsíci byl při akci zvláštního komanda FBI, vedeného agentkou Williamsovou, těžce postřelen gangster Saša Petrosevič, který pracoval pro bosse Sonnyho Eckvalla. Po vyléčení postřelený muž skončil v nově otevřené supermoderní věznici Nový Alcatraz, kterou řídí cynický ředitel Warden, přezdívaný El Fuego. V den, kdy se má ve věznici konat poprava lupiče a vraha Lestera McKenny, přijíždějí šéf vězeňského úřadu Hubbard, soudkyně McPhersonová, která Lestera před sedmnácti lety odsoudila, a další úředníci. Sašu odvedou do popravčí místnosti, protože odsouzenec s ním chce mluvit. Jejich rozhovor je však přerušen výsadkem maskovaných parašutistů, kteří zlikvidují stráže a probijí se do věznice. Vede je Hubbardův zrádný asistent, sociopat Donny Johnson. Jejich dokonalý plán je narušen, když se vrtulník, který je měl dostat do bezpečí, zřítí a uvízne ve střeše nad sálem s celami. Donny se spojí s FBI. Potřebuje se dostat z věznice a hrozí, že bude zabíjet rukojmí, mezi nimiž jsou vysocí státní úředníci. Mezitím Saša likviduje jednoho člena komanda za druhým... (TV Nova)

Bohdy67

Ale jo :) Kdyz clovek bral z velkým nadhledem po JaRulove komickém vystupování celej film,tak to tak špatný nebylo. Ty matrix scény sem teda nepochopil a udělat dvě salta vzad téměř ve vodorovné poloze po jednom kopu od Seagala, ukazuje na to, že Alcatraz je nejen legendární věznice,ale i místo popírající zákony gravitace :) Seagal a černej klaďas už je klasika, na kterou mě vždycky dostanou. Jelikož sem nic neočekával, zas takovej propadák to nebyl. Navíc Nia Peeples vypadala daleko líp než jako kovbojka ve Walkerovi a až na ty líčidla byla fakt k pomilování,abych to řekl slušně :) Takže pro mě horší průměr a 45% ()

Unrealik

Do podprůměru odsunuje film příšerná hudba, hloupí, nesympatičtí vězni. Jinak pár scén je zapamatovatelných (pád helikoptéry). ()

Smartynko

Na tom filme nie je v podstate nič špatné, neviem prečo sa okolo jeho filmov toľko hovorí o prepadákoch. Ja osobne som na tých filmoch vyrastal. Seagal, Stalone, Schwarzeneger, Willis, Banderas, Snipes, Chan a tak by som pokračoval. Každý z nich natočil lepšie aj horšie veci. Pri pozeraní filmu ide v prvom rade o dobrý relax a tento film to slušne zvláda. Príbeh nestagnuje ide to pekne rýchlo. Dĺžka je priemerná, taká akurát na "akčňák". Soundtrack možno niekomu nesedí ale mne osobne vyhovoval. Mnohí tu zakopávajú pod zem akčné filmy preto, že v nich nie sú uveriteľné postavy, úmrtia a zlomené kosti. Veď tie filmy (až na hrsť výnimiek) nemali s realitou nič spoločné a vždy v nich bolo všetko prehnané a nafúknuté aby ten váš vyvolený herec vyzeral ako najväčší frajer na svete. V skutočnosti sú tie postavy v tých filmoch len niečo ako Eso Rimmer z Red Dwarf. Paródie ľudí. Karikatúry. A presne tak má akčný film vyzerať. Drsný hrdina, drsný záporák, drsné scény, drsné reči. Vzorec je jednoduchý. Vypnúť mozog, vziať si pop-corn a v kľude si pozrieť ako Steven či Bruce dolámu pár kostí a zhodia 20 ľudí zo strechy kde ich bolo len 5. Vo - vo - vo - vo -vo - vo tom to jeee. :) PS: * za vizuál, * za hudbu, * za Alcatraz a * za epickú scénu kde Seagal vyskakuje z helikoptéry s padákom a druhá helikoptéra vybychuje po tom ako odsúdený väzeň odhalí hruď ovešanú výbušninami a odistí si na hrudi granát s pokojným mrknutím na ničnetušiaceho záporáka s vysielačkou. :D I'm a bang!!! ()

Apofis28

Vyloženě špatné... po Lovci policajtů, kdy se Seagalovi blýskalo na lepší časy, přišel takovýhle brak, neubírám jeho bojové schopnosti, ale přeci jenom od dob přepadení v PAcififiku, Nica a dalších, dost zestárnul a přibral víc kil než Halina Pawlovská, takže pak celé jeho bojové scény vypadají úplně stejně, jelikož na víc už prostě nemá. A ten scénář to je hrůza, dialogy jak ze základky a pak ti vězni? všichni jsou milí hodní, pomáhají si ... to je jak někde z idilické vesničky minulého století... ()

soukyd33

Ja Rule a Steven Seagal byli asi jediní, kdo ten film drželi nad vodou. Vlastně to ale není tak špatný film. Bojová umění se zde ale moc neukazují. Spíše střelné zbraně a síla výbušnin. Příběh je vlastně o vězni, který někam uložil uloupených 200 000 000 dolarů. Chce si to tajemství ale vzít do hrobu. Soundtrack byl dobrý. Hvězdiček 3*** ()

Catch1707

Po prvnim zhlednuti dost slabe, ale po druhem jsem se jiz zmiril,jaky je to preplacany shit... a bylo to pozeratelne,dokonce jsem si vydechl po narocnem dnu... No a co, vezni behaji se zbranemi a strileji padouchy. Jo,je tam Seagal, Ja Rule, naky tlustej manik zvany Bear, vychoudnuty Twitch etc. Budiz! Hlucne a pozeratelne... Takze po prvni m zhlednuti jedna hvezdicka, po druhem dve... (Dalsi vzestupny trend vsak jiz necekam :)) ()

Dinoo odpad!

Prestávajú sa mi páčiť filmy so Seagalom a pritom som ho tak miloval v tých jeho starších filmoch. Takže tento film je prišerne otrasný a absolutne nemá čo robiť na filmovom plátne a už vôbec nie na DVD. Je to úbohosť točiť takéto filmy.. ()

Michalee

Vcelku slušnej akční film, akce bylo dost a prostředí Alcatrazu tomu pomáhá, jen ten děj a herecký výkony poněkud drhnou ()

padlar

Tak tenhle fílm byl pro mě příjemných překvapením. Podle mého je to jeden z lepších filmů, které Seagal za posledních několik let natočil. Ale i tak je kvalitou hodně daleko za jen o rok starším Lovcem policajtů a je nesrovnatelný s klasicnými Seagalovkami ala Nico nebo Muž s cejchem smrti. Poměrně kvalitní je střih a kamera - některé akční sekvence jsou opravdu povedené, a Seagal v nich vypadá skoro stejně jako za mlada. Kladem je i to, že zde dostali poměrně dost prostoru i ostatní herci, kteří se se svými rolemi poprali celkem obstojně. Kladem je i to, že si zde Seagal většinou odpustil své bohapusté bláboly, které rád ve svých filmech trousí, a které obvykle vydává za rádoby filozovické myšlenky. Obrovským záporem tohoto filmu je zde ji několikrát zmíněné vykrádání jiných filmů - nějakou novou myšlenku by člověk v tomto filmu jen těžko pohledal, a když se už nějaká objeví, tak je to filmu jen na škodu. ()

jurijuri

Ešte si pamätám ako som na tomto filme bol v kine. Našťastie v tedy kamarát vyhral tristo lístkov zadarmo, tak som si vstupenku nemusel kupovať. Inak by ma to asi dosť naštvalo. Ani neviem, čo bolo horšie. Či úžasný Seagal, ale prostredie najcoolovejšiej väznice všetkých čias. Proste strašný trapas. ()

Masinfira

Me osobně to mile překvapilo! Čekal jsem totální brak, podle místního hodnocení, ale já se bavil. je fakt, že logicky děj maličko kulhá... ale když člověk nad akcí nepotřebuje moc přemýšlet a má to jako oddechovku, je to podle mě příjemně strávená hoďka a půl. Steven dokonce alespoň v jednom souboji používá sice maličko ošizený, ale svoje super rychlý ruce... takže sice slabší, ale na 4* mi to přišlo. ()

Hrmak odpad!

Nevidel som to celé, našťastie. Keď dnes počujem slovné spojenie ,,akčný film + Seagal,, až ma otrasie. Dávno sú preč snímky ako Nemilosrdná spravodlivosť, Nico, Prepadnutie v Pacifiku či Muž so znakom smrti, teda filmy kde to Steven vedel roztočiť a každý záporák trpel ako pes. Dnes trpí televízny divák. A ja som teda trpel! ()

Puchyr

Jako fanoušek 80. let a akčních filmů krále 90.let Seagala se na tento film podívám rád. Rozhodně to žádný zázrak není,, kde jsou ty časy kdy Seagal natočil snímky jako Nico, Nemilosrdná spravedlnost, Přepadení v pacifiku, těžko ho zabít.... Mně se líbíl příběh. Agent nasazený ve vězení. Film mně podle mně super atmosféru, kdy za velice bouřlivé noci přistává zločinecké komando ve věznici aby získaly prachy. Padající vrtulník stropem věznice, přečůraní detektoru lži. nechybí Segalovi rychlé ruce, které u jeho filmů strašně miluju. Chtělo by to trochu lepší kameru. Další odvar námětu smrtonosné pasti,, Vadil mi černošký rep, který nesnážím, nic méně mezi černoškými vězni tvořil černoškou atmosféru. Závěr byl sice trochu přehnaný, ale akční scény ve vězení můj dojem převyšují a tak ten závěr beru jen jako takovou závěrečnou tečku. Vězeňské scény dobré. Moje hodnocení by bylo 65%....... ()

dedavena

Něznašam tyn debilni rep. Něznašam gdy je moc machrovskeho "černeho zlata". Tu je zarepovanečernotujakcyp. Jedna za kovbojku Elenku, bo umi pekelně rychlo tasiť a tež střylať. ()

SNCIS

"S tím na mě nechoďte. Já jsem sociopat. Víte, co to znamená? To znamená, že můžu zabít každého v této místnosti a nic si z toho nedělat..." - 90%. ()

gggggg

Seagal má aj lepšie filmy, i keď aj dosť horších. Dej je jednoduchý, ale za to dokorenený veľkou dávkou akcie. Akcia je dosť pritiahnutá za vlasy a prakticky nereálna, chovanie postáv nelogické a blbé. ()