Jack Harris byl nejlepší letecký dispečer v branži, byl skutečným esem chicagského letového prostoru, mužem, který dokázal zvládnout a vyřešit i ty nejsložitější situace. Jenže před pěti lety došlo k letecké katastrofě, která ho připravila o všechno. Přestože nebylo možné, aby jí Jack zabránil, dával si ji za vinu a od té chvíle ztratil svou pověstnou odvahu. Jeho do té doby úspěšný osobní i profesionální život a jediné co mu zůstalo jsou výčitky a poslední pilotova slova, která se vytrvale vracejí, aby jitřily Jackovy vzpomínky. Jednoho dne se Jackovi ozve jeho přítel a učitel T.C. Bryant a požádá ho, aby přijal nenáročný záskok na letišti v Phoenixu. Jack se sice zdráhá, ale nakonec se nechá přesvědčit. Netuší, že ho čeká nejnáročnější služba v životě, skutečná noční můra všech leteckých dispečerů. Počasí se oproti předpovědi začne rychle zhoršovat, letiště v Phoenixu se potýká s velkými finančními potížemi, stále horší situaci zatím T.C. zvládá pomocí různých nouzových improvizací. Jenže právě ve chvíli, kdy se počasí změní v divokou bouři, která ochromí celý Phoenix, zastaralé vybavení začne selhávat a dokonce ani mimořádně talentovaný inženýr John Quinn ho nedokáže udržet v provozu. V letové věži je navíc vedle Jacka pod vedením sebevědomé ambiciózní šéfky Susan Strattonové a sympatické Julie Albrecht sice ostřílený, ale poněkud vyhořelý veterán T.C. Bryant a nezkušený nafoukaný nováček Cruise, který se netají svým názorem, že Harris před lety selhal a katastrofu v Chicagu zavinil. Zdá se, že takový tým nemůže být schopen udržet kontrolu nad přetíženým letovým prostorem a situaci zvládnout natolik, aby nedošlo k žádné katastrofě. Všichni se musí maximálně soustředit a neztratit pozornost ani na jediný okamžik. Jack tak musí zvládnout nemožné. Musí zapomenout na minulost a bezpečně navést na přistání tucet letadel dopravujících stovky pasažérů a to všechno bez radaru, téměř bez kontaktu, bez kontroly. (oficiální text distributora)

worm14

Přistání naslepo byl rozhodně napínavý film. Až na pár záběrů na letadla nebo letiště film probíhal v podstatě jenom v jedné místnosti letových dispečerů. Stejně jako ve filmu 12 rozhněvaných mužů se tak i tady ukázalo, že můžete natočit dobrý film téměř v jedné místnosti. Podmínkou je kvalitní scénář a dobré herecké obsazení. Scénař sice místy trochu skřípal, ale obsazení to vynahradilo (K. Sutherland, Bruce McGill a vynikající Kristy Swanson). Celkově byl film věnován dispečerů, kteří "denně bdí na našimi životy." Vytknul bych snad fakt jenom klišé a pár slabších dialogů. ---> "Nesnášim letový dispečery, vůbec nic nedělaj. A proč jim teda platěj velký prachy? - Aby mohli sedět a škrábat se na zadku." Přesto je to solidní thrillel. ()

Sinclair odpad!

Nejhorší ze všeho, je sledovat film, který se odehrává v prostředí, ve kterém děláte, nebo kterému alespoň rozumíte do té úrovně, že se musíte pak chytat za hlavu při sledování takových blbostí, kterých bylo v tomto filmu požehnaně. Upřímně řečeno jsem od první chvíle nevěděl nevěděl, zda se mám smát, nebo vyjádřit znechucení. Kdyby se jednalo o komedii, tak bych tomu dal minimálně 4 hvězdičky, ale že se má jednat o drama, které se odehrává v tomto specifickém prostředí, je to děs běs. Kdybych byl člověk, který se bojí létání, tak bych do letadla po shlédnutí tohoto výkvětu Richarda Howarda nikdy nevstoupil, natož abych s tím někam letěl. Přátelé, alespoň Vy, kteří neznáte prostředí řízení letového provozu... takto to na veži opravdu nechodí :-) Nejsem filmový maniak, ale co jsem zatím viděl, tak skutečně opravdové řízení jsem viděl jen ve filmu United 93, ale to byl defacto dokument, tak tam by to bylo dost hloupé, kdyby si tvůrci vymýšleli hlášky mezi letouny a pozemní kontrolou. To je bohužel případ filmu - Pristání na slepo. Hrůza děs a indiáni. ()

megacik odpad!

Toto ani nie je béčko, ale céčko...vo filme sa začne jedna zápletka a zachvíľu druhá, medzitým tá prvá skončí nevedno kedy a začne ďalšia zápletka, ktorá neskončí ani na konci filmu. Problémy vo filme sa riešia sami, ako keby náhodne a jedna scéna nenaväzuje na druhú. V jeden moment majú dispečeri problém, o chvíľu už je po probléme, nikto nevie ako. Zachvíľu sa v tom filme stratíte, vyzerá to ako telenovela. Aj zvuky v lietadle asi napodobňovali pusteným vysávačom, s nepravidelným chodom...Film sa snaží byť napínavý, ale nemá to to dôvod. Minimálne pre fanúšikov lietania je to tento film strata času. Jednu hviezdu som chcel dať za to, že film sa snažil poukázať na stresujúcu prácu dispečerov, ale nedám ju, lebo pilotov zase vykreslili ako tupcov.... ()