Barbar Conan (1982) odpad!

Pred tými cca 35 rokmi, keď som to videl prvýkrát, sa mi to zdalo mierne lepšie. Ale asi preto, lebo vtedy nič iné nebolo, akčný film ste si mohli vybrať buď s Arnym Čiernymneggerom, Stalonem alebo van Dammom.  Terajšie hodnotenie: infantilný zdĺhavý nezmysel s hlavným hercom, ktorý musel za každú cenu vstúpiť do politiky, aj keď o politike nemá ani šajnu.

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Páčila sa mi scenéria, práca s kamerou, mnohé postavy, prirodzený herecký výkon, výber ženských herečiek.  Nepáčila sa mi nuda, v podstate nulový dej, postavy zachraňujúce nulový dej, Jánošíkove dredy, názov filmu.... 2 hodiny sa deje nula nula nič, ako keď 18 ročnému dáte na hlavu Gopro, a on si len tak pre youtube nahráva všetko možné čo cez deň videl.... od domčekov, stromov, snehu, cez turistiku, hory, múzeá, či občas aj ženské prsia. Keby si poľské režisérky predtým trochu pozreli Jánošíka z roku 1963, tak by sa možno prebrali, a ušetrili by si niekoľko miliónov dolárov.  Určite nachvál to aj nazvali tak ponižujúco, že Janosik - Prawdziwa historia, dal by som im hrablami po hlave za takýto stupidný názov. Neviem, čo týmto názvom chceli dokázať, možno to, že všetci Slováci sú blbci. Ale ako sa hovorí, ako sa do hory volá, tak sa z nej ozýva, a ľudia sa "odvďačili" presne takým istým spôsobom, akým chceli poľskí režiséri ponížiť slovenské povesti, či báje. Vyprdli sa im na celý, možno aj pravdivý film. Každý si určite radšej pozrie sfilmovanú vymyslenú povesť, ako nezáživnú realitu.  50%

Odebrat z přátel: Dark web (2018)

Prvá polovica bola skvelá, napínavá a možno aj trochu uveriteľná. No ale potom sa to nečakane zvrhlo na takú hovadinu, akú ešte svet nevidel. A pritom úplne zbytočne, pretože keby pozvoľna pokračovali, mohli z toho urobiť skvelý nízkorozpočtový film, odohrávajúci sa pred webkamerami počítačov. Fakt to nemusela byť takáto srajda.

Bud Bindi (1996) (seriál)

Nájdu sa aj horšie aj lepšie časti, každopádne na slovenské pomery je to určite nadpriemerný komediálny seriál. Zaujímalo by ma ale, kde v 90-tych rokoch zobrali toľké fešandy.

Superpolda (1980)

Taká výborná komédia to bola, a oni to dorazia nejakými nezmyselnými somarinami v posledných pätnástich minutách. Plus tých nezmyselných vecí sa tam snažili narvať toľko, akoby sa 49 ročná panna snažila stihnúť otehotnieť tesne pred prechodom....zostáva tak málo času a ešte treba toho tak veľa stihnúť. Superman by si klepal na čelo, keby existoval.

Tlapková patrola ve velkofilmu (2023)

Zatiaľ najslabší kreslený film, aký sme tento rok videli v kine. Všetky vtipné scénky už zazneli v upútavke, tak asi máte predstavu, koľko ich tam asi bude. Detské publikum to očividne nezaujalo, lebo toľko pohybu (väčšinou asi na wc a späť) som v kine ešte nikdy nezažil.  30%

Volný pád (1993)

Napínavé, ako len môže byť napínavý thriller z roku 1993....skrátka, čakal som viac. Douglas sa na túto negatívnu rolu nejako nehodil, resp. tentokrát to zahral ako keby sa mu nechcelo. Videl som zopár filmov s navlas podobnou tématikou, keď ľuďom zrazu preskočí, ktoré boli ďaleko lepšie...škoda len, že ma teraz nenapadne ako sa volali.

Avatar: The Way of Water (2022)

Skvelý vizuál, nemám slov, a na toto ani žiadnej námietky. Na môj vkus len trochu dlhé a zbytočne naťahujúce sa.

Mavka: Strážkyně lesa (2022)

Videné v kine, kde boli okrem nás len ďalšie dve osoby. Očividne to nevyzeralo ako nejaký veľký trhák, ale deti to veľmi bavilo, a my sme si to užili tiež. Dobrý príbeh, dobrá pointa, príjemný animák, a myslím si, že kvalitatívne bol toto mierny nadpriemer, oproti väčšiny kreslenej produkcie, čo aktuálne vzniká.