Nedotknutelní (2011)

Jednoznačně bez jediného zaváhání pětihvězdičkový film, který shlédnete jední dechem, výborně se pobavíte a stoprocentně na konci filmu nebudete chtít zpět svých 112 minut života, jak tomu bohužel poslední dobou při odchodu z kina bývá.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Nějak jsem tak trochu propadl této trilogii, po výborném prvním dílu, který jsem shlédl tak nějak náhodou (z bezduché televizní zábavy se vynořili muži, kteří nenávidí ženy jako maják ze tmy) byl tento díl o poznání horší a zbytečně překombinovaný, ale i tak je to rozhodně snímek u kterého se nudit nebudete.

Předčítač (2008)

Výborný film, myslím že nominace na oskara byla na místě, když opominu někeré nesmysly (hlavní hrdinka, němka, si v německém vězení půjčuje knihy psané anglicky) moc se mi líbil nejen výborný příběh podle neanglické předlohy, ale také velmi dobré výprava.

Robin Hood (2010)

Teda to zase legenda o Robinovi dostala přes hubu. Připomínalo mi to akční historický film, který se pouze opíral o známá jména. Nejvíc mne ovšem pobavila parafráze vylodění v normandii podle Vojína Ryana, to jsem padal pod křeslo, jestli je to myšleno vážně :-)

Kajínek (2010)

A takhle to dopadá, když se režisér moc dívá na americké akční filmy. Šel jsem do kina na HD verzi a obraz byl velmi dobrý až na několik nočních scén, které byly snímány hodně nekvalitní kamerou. V obraze bylo dost barevného šumu, jak kdyby to pánové natáčeli na kameru za pár šlupek ačkolliv to nebyly pohledy snímané průmyslovou kamerou, u které bych tyto "efekty" očekával. Co se hereckých výkonů týče, osobně považuji stále Tatianu za paní Herečku a opět to v tomto filmu dokázala, že opravdu umí. I ostatní role byly výborně obsazené a to byla záruka přesvědčivě hraných scén (do dneška nezapomenu F.A. Brabcovi jeho "herce z lidu" v jinak výborném Boleru). Pan V.Dlouhý si zaslouží náš obdiv a poklonu s jakou grácií a elegancí zahrál padoucha, i když to pro něj zcela jistě nebylo jednoduché období. A Alici Bendové opět připadla role ne nepodobná sametovým vrahům, inu i u nás ve filmové branži se stále škatulkuje :-) Jako pop-cornová zábava je to opravdu opravdu dobrý film, rozhodně ale není žádným zásadním přínosem pro naši kinematografii. Snad jen ukázkou, že technika, herci a filmová prostředí u nás jsou, už jen chybí kvalitní scénáře. MK.

Přistání naslepo (1998) odpad!

Nejhorší ze všeho, je sledovat film, který se odehrává v prostředí, ve kterém děláte, nebo kterému alespoň rozumíte do té úrovně, že se musíte pak chytat za hlavu při sledování takových blbostí, kterých bylo v tomto filmu požehnaně. Upřímně řečeno jsem od první chvíle nevěděl nevěděl, zda se mám smát, nebo vyjádřit znechucení. Kdyby se jednalo o komedii, tak bych tomu dal minimálně 4 hvězdičky, ale že se má jednat o drama, které se odehrává v tomto specifickém prostředí, je to děs běs. Kdybych byl člověk, který se bojí létání, tak bych do letadla po shlédnutí tohoto výkvětu Richarda Howarda nikdy nevstoupil, natož abych s tím někam letěl. Přátelé, alespoň Vy, kteří neznáte prostředí řízení letového provozu... takto to na veži opravdu nechodí :-) Nejsem filmový maniak, ale co jsem zatím viděl, tak skutečně opravdové řízení jsem viděl jen ve filmu United 93, ale to byl defacto dokument, tak tam by to bylo dost hloupé, kdyby si tvůrci vymýšleli hlášky mezi letouny a pozemní kontrolou. To je bohužel případ filmu - Pristání na slepo. Hrůza děs a indiáni.

Lovci draků (2008)

Myslím, že největší slabinou filmu je příběh sám, naproti tomu je úžasně propracovaná animace do posledních detailů naprostou baštou pro oči. Animátoři za zámoří by se mohli učit. Kdyby tak někdy vznikla koprodukce - Evropa Amerika. Američani by dodali vtipný zábavný příběh a evropani dokonalou grafiku :-) Nicméně, pokud by vyšel tento film na HD-DVD, určitě by se stal testovacím snímkem pro nové HDTV přístroje stejně jako hudební CD soundtrack z Gladiátora se stal testovacím pro HI-FI audiosoustavy.

Bathory (2008)

Budu navzdory kritikům hodnotit tento film velmi kladně. Když se nebudu ohlížet na knižní předlohu, která byla překopaným dějem rozcupována na kusy, a budu hodnotit celkové provedení filmu, tak musím říct, že se mi tento snímek docela líbil. Když zamlčím nepřehledné scény fantazií hlavní představitelky a dvě postavy ne nepodobné Járo-Cimrmanových futuristických špiónů Vatikánu, tak celkové provedení a výprava zaslouží minimálně uznání. Zda celkové provedení snímku stálo či nestálo za ty nekřesťanské peníze, hodnotit nehodlám, ale ruku na srdce... kdy jsme na naposledy po revoluci viděli "historický" velkofilm z dílen Česko-Slovenské koprodukce.

8MM 2 (2005) odpad!

Ve filmu se sice mihne má oblíbená pornohvězda, ale ani tato skutečnost nezachraňuje snímek od hodnocení ODPAD jelikož je to naprosto zbytečný film a s původním povedeným snímkem 8mm nemá zhola nic společného.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Docela povedená dětská fantasy. Trochu to sice zavání tolkienovštinou, ale příběh je celkem hezký. A mimochodem, myslím, že záběry z Česko-saského švýcarska zcela jistě každý poznal :-)