Pánská jízda (2004)

Naprosto oddychová televizní zábava. Rozhodně jsou zde k vidění vtipy mnohem lepší úrovně než v sérii kameňáků, ale jinak je to duchaprázdná komedie pro páteční proflákaný večer. Tzv. killing time movie :-)

Post Coitum (2004)

Uchylárna první třídy v leckterých scénách velmi podobná americkým pravidlům vášně. Nicméně hvězdička za skvělý herecký výkon Franca Nera, hvězdička za relativně dobrou Lucku Vondráčkovou, která jinak ve filmech příliš herecky nevyniká a poslední za (i na naši neerotickou filmografii ) odvážné scény. S jistou formou nadsázky a humoru člověk musí sledovat děj jinak se nedá dodívat až do konce.

Pavučiny (2003) (TV film) odpad!

Totálně béčkovej film, opravdu jsem si připadal při jeho sledování jako bych se díval na odpolední představení na Nově. Herecké výkony rovné 0, armáda nestvůr tvořená 4 herci,... doporučuji tu hodinku a půl věnovati spánku, uděláte pro své nervy a psychické obohacení mnohem více než sledováním tohoto veledíla.

Sabotáž (1999) odpad!

No musím, uznat že náš "nejsledovanější TV kanál" opět ukázal, že na to má. Na tento film jsem si počkal až relativně pozdě do noci a výsledek opravdu stál za to. Naprosto strášný dabing úrovně o něco málo lepší než ono pověstné slunce senovské "bože,už budu, už budu" byl doplňován příšernou kamerou typu levných telenovel. Herecké výkony doplňené českým dabingem i skvělým překladem ve mne vyvolávali salvy smíchu nejen ve scénách dramatických. Ačkoliv námět tohoto výkvětu kinematografie nebyl zase tak špatný, zpracování, herecké výkony, triková kamera,akční scény a úroveň dialogů (nehledě na onen geniální dabing) klesla 30 sekund po prvních titulkách na nulu. Rád bych dal alespoň jednu hvězdičku za to jak jsem se nasmál, ale jelikož se mělo jednat o drama z prostředí letecké dopravy, nelze jinak než ohodnotit jako odpad, což mimochodem naprosto přesné hodnocení tohoto filmu.

Snowboarďáci (2004)

Myslím, že tento film předčil mé očekávání. čekal jsem velkou kravinu, ale nakonec z něj byla jedna velká hovadina. Teen komedie se zde opravdu nepovedla. Obsah filmu raději hodnotit nebudu, jelikož je to jeden snowboard videoklip prokládaný trapnýma vtipama úrovně kameňáku. A zarazil bych se na hereckých výkonech hlavních protagonistů, které zezačátku byly stejně nulové jako obsah. Nicméně během filmu si člověk zvykne na "cimrmanova nedotažená gesta :-)" a na to že to jsou herci začátečníci to docela ujde, o to víc mne zklamali herečky typu Bára Seidlová nebo Lucka V., které mají již nějaké herecké zkušenosti za sebou, ale jejich výkony zde klesli na úroveň tohoto snímku. Tka tedy dám jednu hvězdičku za některé velmi povedené záběry zimních hor, které by se hodili do nějaké reklamy na Krkonoše.

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Musím uznat že tento Texaský masakr motorovou pilou ve francouzském provedení se opravdu povedl. Je jasné, že zde nazasahovala slavná americká cenzura jako u TMMP a některé až opravdu naturalisticky do detailu provedené scény zamávají i otrlou povahou. Slabším povahám bych tento film opravdu nedoporučil, zvláště ne po dobré večeři nebo při chutném popcornu :-) Je tedy ovšem potřeba dodat, že při scéně s motorovou pilou jsem se opravdu musel smát, protože mi přišla jako geniální parodie a nadsázka proti TMMP, dále mi "obyčejná francouzská farma" velmi nápadně připomínala farmu americkou. V tomto filmu se opět potvrdilo, že se francouzská nezávislá kinematografie ničeho nebojí.

Nebezpečné hry 2 (2004) odpad!

Trapné, trapné, třikrát trapné. Celý film je zpoloviny jako reklama na playboy, ale obsahově je to strašná konina. Kombinují se zde zkopírované scény z prvního dílu s příběhem typu "je to vražda, napsala". Naprosto překombinovaný příběh je ještě více podkopáván výkony béčkových herců pod jejichž dovedností je jediná emotivní chvilka zakončená slovy "ne, už ne".

Zvrácený (2002)

Zpočátku jsem si říkal, že tento film opravdu dělá čest svému názvu, ale jekmile se začal odvíjet děj (i když pozpátku) změnil jsem úplně svůj názor. Musím říci, že tento film pro mne byl docela tuhý oříšek, protože se zde tvůrci opravdu nebáli drastických naturalistických scén. O to horší je ovšem myšlenka, že tento příběh není nijak moc nadsazený, v podstatě se dá říci "i toto se může stát", ne sice do písmene, ale jsou tu sem tam scény jak ze života ... u mnohých bych řekl bohužel.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Celý film bych asi zhodnotil slovy "popcornová zábava" o nic víc se nejedná. 60 sekund po skončení filmu si jen velmi těžko člověk vzpomene o čem vlastně film byl. Chudák švarcnegr, kdyby býval věděl, že v predátorovi vlastně bojuje proti přátelům.

Úsvit mrtvých (2004)

Nejprve se musím přiznat, že tento filmový žánr není tedy to co bych dnes a denně sledoval, ale o to více mne tento snímek překvapil. Na úvod obraz skvěle šokujícího velkého chaozu, který zavládl po vypuknutí "zombie epidemie", dále velmi rychle se vyvíjející dynamický děj. Jen je trochu škoda, že se některými zábery neline podobná hudba jako na konci v titulcích. Kdo vydržel až do konce, kde v titulkách vlastně děj ještě pokračuje, nebo spíš přesněji řečeno končí, určitě mi dá za pravdu. Rozhodně je to podívaná, která bude otrlé diváky bavit a stojí za shlédnutí. Možná, že se moderní horory budou ubírat tímto směrem, tedy akční podívaná, kterou odlišují od normálního akčního žánru jen vetší ztráty na hlavách (doslova).