Hon na ponorku (1990)

Tento film je velmi povedená rekonstrukce údajně pravdivé skutečné události, tak to alespoň presentovali tvůrci. John McTiernan, slavný spíše akční filmovou tvorbou opustil pevninu plnou různých smrtonostných pastí a vrhnul se do hlubin oceánu, aby zde vytvořil další z řady velmi povedených snímků, u kterých se divák nenudí. Je pravda, že musel omezit počty výbuchů a detonací, ale přidal tak na napětí a propracovanosti interiérů a exteriérů. Nutno ovšem podoktnout, že po shlédnutí filmu K-19 se zdá plavba rudého října jako procházka růžovým sadem.

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (2003)

SWAT není nic jiného než ukázka klasicky amerických neporazitelných superhrdinů a podle klasického rčení ze seriálu Chalupáři: "občas se sice mezi námi objeví svině, ale paušálně jsme dobrý" se odvíjí také děj. Jediné co mě na tomto filmu zaujalo, byla myšlenka, co by se stalo, kdyby někdo skutečně nabídnul velmi vysokou sumu za své osvobození. U nás, jak znám naše soudnictví, by dostal v tomto případě od soudce za 10ti násobnou vraždu půlroční podmínku.

21 gramů (2003)

Návod na skvělý film: pár skvělých herců se Seanem Pennem a Naomi Watts v čele, bravurně zpracovaný scénář a máme zde film, u kterého musí divák přemýšlet a vytvářet mozaiku zpočátku zdálnivě nesmyslně poskládaného příběhu od první minuty filmu, aby si na konci uvědomil nejen celý příběh, ale především všudypřítomnou myšlenku o souvislosti života a smrti.

Daredevil (2003)

Musím uznat, že jsem se takto při sledování filmu dlouho nezasmál. Tak strašně hrozné dialogy, efekty a herecké výkony jsem nečekal a dlouho neviděl. Mizerné herecké výkony jen doplňují obraz prostoduchého filmu. Sám se jen divím, jak se mohli v takové ptákovině objevit kapacity stylu Colin Farrell,Michael Duncan a Kevin Smith ( i když u něj je mi jasné, že si musel splnit sen a zahrát si ve zfilmovaném komixu, bohužel si vybral zrovna velmi špatné zpracování ). Zkrátka opět jeden ze zapomenutelných filmů i pro fandy komixovek.

Pyšná princezna (1952)

Stejně je zajímavé, jak téměř všechny filmy v té době podléhají komunistické propagandě. Pyšná princezna, aby dosáhla štěstí, musí okusit dělnickou práci vlastníma rukama pod vedením krále "z lidu". A nepřipomíná vám země krále Miroslava (ráj pracujících obyčejných lidí) vs. půlnoční království (ráj kapitalistých vykořisťovatelů) něco ? :-) Nicméně, film je to velmi povedený a stal se legendou v našem kraji, i když rádcové nic nenašli.

Hartova válka (2002)

Když opomenu obsazení hlavních rolí kvalitními herci, za jejichž herecký um dávám jednu *, obsah je naprosto nesmyslný. Respektive ani ne obsah jako neprosto nepravdivá ukázka života v německých zajateckých táborech. Nevím, nevím jestli by některý veterán, který skutečně zažil takový tábor, vzpomínal jak měli běžně cigarety, jídla tolik, že by si schovávali "pro případ útěku" apod. Vím, že se nejedná o filmový dokument, a že je to typický film o "americké, ničím a nikým nezničitelné odvaze" (která se objevuje bohužel stále častěji ve filmech), ale ruku na srdce, tvůrci přecijenom mohli trošku přidat na utrpení vězněných a ubrat na nezničitelnosti amerického ducha. Z obsahu filmu jsem byl znechucen.