Reklama

Reklama

Americká studentka Paige se zamilovala do dánského prince Edvarda. Ale dánské zákony jsou pro své obyvatele s modrou krví velice přísné. Aby princ zůstal princem, smí se Edvard oženit pouze se šlechtičnou. Pokud si vezme obyčejnou dívku, je povinen se vzdát trůnu. Přetrvá jejich láska všechny strasti a pasti? (oficiální text distributora)

Recenze (92)

Šošia odpad!

všechny recenze uživatele

To byla ale blbost! To uráží všechny moderní pohádky a hlavně ty české, protože tahle kravina se točila v Česku - pokud se ovšem "poliklinika" nepíše v češtině stejně jako v dánštině. Když už nic jinýho, tak jsem se chtěla podívat na hezkýho chlapa a krásný svatební šaty, ale ani to neuspokojilo mou romantickou duši. A kdo hlavní dvojici proboha česal??? Vzhled ála ulízánek a měkká lokýnka byl opravdu konečnou falešnou perlou na tomto katastrofálním snímku. ()

Kritik. 

všechny recenze uživatele

Nedávam filmom slabé hodnotenie len preto, že "to nie je môj obľúbený žáner". Princ a ja je jednoduchý, ničím nevýrazný filmík určený pre oddych. Ľahký, romantický, klasický, normálny, s dobrým koncom. Priemer. Nie je úplne trápny, hoci by v tomto žánri mohol byť. Príbeh určený nielen pre vianočný čas, ale aj na nedeľné popoludnie alebo obdobie domáceho liečenia, samozrejme hlavne pre ženy a dievčatá :) ()

Reklama

baruss 

všechny recenze uživatele

Moja tučná grécka svatba na aristokratický spôsob. Prvých 60 minút sa tvárilo ako priemerný romatický film. Dá sa povedať, že malo to šťavu (aj keď pozvolne, ale malo). Romantické filmy nesledujem, ale tentokrát ma mama namotala, že jednotka bola super, dal som na jej radu. Sama bola zdesená, že do dvojky obsadili úplne iných hercov. Tento film mal rozhodne na viac, Veď z úvodu to vôbec nebola až taká tragédia. Ale ten pokazený a vyslovovene zbabraný záver... Kde sa to zvrhlo ku romantickej komédii... Jaj... Radosť zaplakať. ()

type_B 

všechny recenze uživatele

Mohla mít všechno... titul z medicíny, dánského prince v manželské posteli, pěkné bydlení za státní peníze. Kdo by o takový osud nestál? Na scéně se však objevuje protřele zchytračelá a sofistikovaně záludná princezna Kirsten ze sousedního Finska - a ač ze zcela jiné jazykové skupiny, snaží se klofnout prince Edvarda pro sebe. Kirsten využívá mediálního nátlaku, aby Paige vyhodila z královské sesle, nakonec se jí přece jen podaří sympaticky prostoduché americké dívce neznalé lsti a diplomatické přetvářky Edvarda přebrat. Sociální drama z nejvyšších kruhů evropské aristokracie věrohodně zobrazuje zákulisní boj o moc, lidské povahy se zde projevují v jejich obnažené podobě. Aha a nakonec první dánská ústava z roku 1240. I historická věrohodnost je dodržena... ()

Lynnet 

všechny recenze uživatele

Tak opět jedna trapně nastavovaná kaše. Jednička nebyla nic moc ale Julia Stiles jste studentku medicíny alespoň věřili a naštěstí projevila dost soudnosti že do dvojky nešla. Navíc do rolí sokyň byly obsazené typově dost podobné herečky z nichž bych nevsadila ani na jednu. K tomu unylý princ z jedničky a nudní rodiče. Vrchol drzosti režiséra je ukazovat v jednom záběru dánskou vlajku do které se mi v úvodní sekvenci ještě dostala česká a potom detailní záběr na českou spz. Colin Firth by měl poradit bráškovi s výběrem rolí ve správných filmech,jeho Soren je sice dostatečně uhlazený a loajální (sice v nepadnoucím obleku) ale tuhle kostýmovou břečku nezachrání. Mimochodem svatební obřad královského nástupce si tvůrci představují téměř jako vesnickou veselku...škoda mluvit,radši ani nevidět. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (3)

  • Celý snímek byl natočen v České republice. (M.B)
  • Scéna, kde Soren (Jonathan Firth) odváží Pakte (Kam Neskán) na schůzku s Edvardem (Luke Mably), naznačuje, že ji vezl docela dlouho, protože ze slunného odpoledne se stal večer. Znalci Prahy však vědí, že cíl jejich cesty byl ve skutečnosti hned za rohem, protože natáčení obou scén probíhalo v pražském Albertově. (Elwin)
  • Většina filmu se odehrává v Cinema Palace Hotel v Jílovišti, zhruba 15 kilometrů od Prahy. Ve stejném hotelu se natáčel i seriál Místo nahoře (od r. 2004). Dnes toto kdysi luxusní místo chátrá. (hendrich6)

Reklama

Reklama