Trávit svátky na palubě Titaniku není nejšťastnější nápad. Vánoční speciál kultovního britského sci-fi seriálu. Doktor se rozloučil s Marthou a vydává se na další cestu sám, když jím otřese nečekaný náraz. TARDIS se srazila s lodí. A není to ledajaká loď, plavidlo nese hrdé jméno Titanic. Doktor se vydává na palubu této výletní vesmírné lodi, kde se dozvídá, že její jméno bylo vybráno podle nejslavnější lodi na Zemi. A toto jméno přivolává katastrofu. (Česká televize)

Jano...

Bizardne hlúpe, bavil som sa od začiatku do konca. Nebojí sa to strieľať do vlastných radov, aj keď niektoré veci z vlastných radov sú také blbé, že by mi vôbec nevadilo, keby ich to rovno zastrelí (Doktor však také veci nerobí...). Aj tá mávajúca kráľovná tam krásne pasovala. ()

Petike

Ľutujem, ale toto je jednoznačne najslabší vianočný špeciál v doterajšej histórii seriálu, hádam ešte viac ako Tennantova nezvládnutá derniéra v The End of Time (tá aspoň mala Wilfreda, hoci dej, stopáž a mudrovanie postáv boli o ničom). Celý námet Plavby zatratených je aj na pomery DW jedno veľké a nudné "WTF ?!" a s predchádzajúcimi dvomi vianočnými špeciálmi sa nedá ani porovnať. Jediným pozitívom, ktoré som si z tejto zlátaniny odniesol, bolo zistenie, že Minogueová vie podať aj aký-taký herecký výkon a šoférovať vysokozdvižný vozík. Tennantovo predstavenie sa členom posádky lode malo zjavne vyznieť ako povznášajúci a hrdinský preslov, no u mňa zanechalo skôr pachuť samoúčelne teatrálneho, patetického tliachania. Keď si to porovnám s Ecclestonovým prívetivým lakonizmom a Smithovými manicko-škôlkársky odrapkanými vysvetleniami, je to hotové "nebe a dudy". :-( ()

pojta

Vánoční příběhy Doctora Who mě vždy velice potěší a hodí se k době kdy by se měli vysílat. Objevování známých osobností které se poté v seriálu už neobjevují je taky pěkný nápad. Právě Kylie Minogue mě v tomto speciále mile překvapila. ()

VitaG

Russell měl něco napsat, tak něco napsal. Ale co tím myslel? Zápletka byla poprvé aspoň trochu tajemná dokud nedošla do konce. Ono je pěkné když Doktor, K. Minogue a parta sympaťáků hledá "cosi" v útrobách vesmírného Titaniku (jo to byl dobrej nápad) a vy se třesete a smutníte po tom co ten červenej skřet umře. Jenže oni dojdou ke konci a znovu se ukáže jak Davies neumí do speciálů strčit dobré hlavní záporáky. Abych nebyl jen kritický, děj je až na ten konec napínavý, hlášky dokonalé - profesor co mluví o Zemi kde Santa je zlá bestie a v UK vládne sv. Václav (potěšilo) + věta "Information: Kill" to je něco. No a navíc se zde poprvé objeví nejlepší děda Doktorova univerza - Wilfred. Jako celek je to o ničem ale po kouskách se na to dá dívat. ()

Hannina

Můj osobně nejoblíbenější vánoční speciál, britského sci-fi seriálu. Doktor se, jako obvykle, dostane nedopatřením na palubu cizí vesmírné lodi s příhodným názvem – Titanik. Jméno plavidla tak trochu napovídá, kam se bude celý děj filmu ubírat. David Tennant alias 10. regenerace Doktora se všemožně snaží zastavit katastrofu a odkrývá netušená tajemství lodi. Tato vánoční epizoda ovšem kromě klasické sci-fi linie příběhu zasahuje diváka postavou Astrid, která je roztomilou dočasnou společnicí Doktora, se smutným osudem. A poslední důvod, proč je tato epizoda legendární pro každého fanouška Doctora Who? Allons-y, Allonso! ()

Priest

What, What WHAT?! Už jen upoutávka na tento speciál byla dost dobrá a tak se dalo čekat, že celý díl bude další v řadě hrdých titulů s Doktorem, což se zde i stalo. Pro změnu zlatí vraždící andělé a vesmirná pohroma Titanicu je tak tím, co na Vánoce čekat. ()

TONYNKO

Najlepší vianočný špecial. Geinálny nápad s Titanicom. skvelý záporák a krásna spoločníčka. Ocenujem aj to že tvorcovia mali gule na to pozabíjať niekolko sympatických postáv SPOILER!!!!! teda hlavne Astrid KONIEC SPOILERU!!!!!!. 9/10 ()

Sadova302b50

Tenhle speciál se slušným nábojem a "příšerkami" se na konci sesype jako domeček z karet, když do něj scenárista šťouchne opravdu neoriginální pointou. Na druhou stranu celkově to nebylo zlé (opravdu zlý byl jen druhý díl End of Time), humorné ladění nechybělo a za ten šok, že Kylie Minogue umí hrát, se mezi 3 a 4 hvězdami kloním k té vyšší. Jinak 70% ()