Afričan

Podaří se Victorovi, žijícímu léta ve střední Africe, vymluvit krásné manželce nápad vybudovat na území přírodní rezervace středisko pro majetné klienty, kvůli němuž přiletěla z Paříže? Expařížan Victor žije ve vesnici u středoafrického Vilémova jezera. Je nejen pilotem správce přírodní rezervace, ale i ochráncem přírody. S domorodci vychází přátelsky, ale tvrdé boje svádí s pytláky v čele s Poulakisem. Do této atmosféry nečekaně přilétá z Paříže jeho manželka Charlotte s asistentem Planchetem. Chce si prohlédnout lokalitu, kde má vzniknout rekreační středisko. Victor naoko souhlasí, že je oba dopraví na požadované místo. Ve skutečnosti je vysadí hluboko ve vnitrozemí. Planchet ale ve vesnici objeví staré auto a dvojice se vydá zpět. Připletou se do cesty Poulakisovi, vraždícímu slony, i Victorovi, který na pytláky shazuje výbušninu. Pytláci unesou Plancheta. Charlottu, které se podařilo uniknout, najde a zachrání Victor. Po strastiplném putování dorazí k Pygmejům, kteří je ochrání před Poulakisovými muži. Charlotta se vrací do Paříže s odhodláním znovu se věnovat etnografii a také čekat na návrat Victora. (TV Prima)

baroko16857

Vtip, poetika příběhu, osobitost Noireta i Deneuveové, prostředí africké přírody a mistrný český dabing jsou v tomto snímku velmi vkusně namíchané. L´ Africain je pro mě osobně "Číslem 1". ()

gizi

Moc pěkná komedie, hodně slovního inteligentního humoru, nic přehnaného, krásná Afrika a nádherná Deneuve. To vše dává dohromady neokoukatelnou komedii. 80%, 20.4.2015. ()

sherpa

Něco mi na filmu nesedělo. Určitě to byl ten Řek, to bez diskuze, ale měl jsem pocit, že i ostatní herci nebyli přirození. ()

de-souza

Výborná komedie z exotického prostředí Afriky s vynikajícím Noiretem...nenásilný humor, bavím se u toho pokaždý a převzal jsem si hlášku "všichni mě jenom nasíraj" ()

Ondrish

Vždy keď vidím výpravné filmy, moje srdce zaplesá. A keď to urobí Phillippe de Broca tak je v tom ešte aj niečo navyše. Sú tam skutočné ľudské emócie - voňavé ako čerstvo upečená bageta. Je viacero filmov, ktoré sú podobné ako Afričan - Bohovia musia byť šialený, Honba za diamantom...atď, ale tam to funguje akosi ináč. Francúzska optika proste dokáže zachytiť príbeh komplexnejšie a nejakým záhadným spôsobom hlbšie zaangažovať dušu diváka na osudoch hlavných hrdinov... neviem ako to robia, ale robia to dobre. Ten povznášajúci pocit, ktorý film vo mne vyvolal, len tak ľahko nevyprchal a ja som si na hodnú chvíľu uvedomil, aký je svet krásny a žiť sa oplatí.... ()

vlkcz

Dobře zahrané, ale vcelku předvídatelné a při mé spíš nelásce k podobným filmům jsou 3 hvězdy až až. ()

Von Kempelen

Pořád to má svoje kouzlo a ne že ne. Zlatá doba francouzských dobrodružných komedií vyprodukovala spoustu vynikajících filmů a tohle je jeden z těch nejlepších. ()

v.pohode

Tenhle film můžu vidět po tisící a pokaždé se z něho budu těšit. Tohle je festival herectví. Příjemná dobrodružná komedie podpořená krásným českým dabingem. Tenhle film spolu se Soubojem o poklad Yenkee Zephyru patří k mému mládí. A tak to má být a tak je to správné! ()