Britská Kolumbie. Lesnická společnost zasahuje do genetické skladby stromů, aby měla co největší těžební výsledky. Jejich ilegální pokusy vedou k mimo-řádně hrůzným následkům. Místo stromů se počínají měnit v hladové zombie zaměstnanci a ekologičtí aktivisté, kteří les brání. (oficiální text distributora)

Kolssteyn

Ten film se spíš měl jmenovat Sejměte Cartera, ale jinak to byly slušný tři hvězdy hvězdy na B-horror... nebýt té oslí kamery, která byla největší slabinou... ()

Heroine odpad!

Já už nějak nevím, proč se takovéhle filmy točí. Je jich tolik, a nikdo je nemá rád. Tohle je film z roku 2005, a technicky je na tom jak béčko ze sedmdesátých let. Špatní herci, žádný scénář, příšerné masky, žádný pořádný závěr, nic. Totální odpad!. ()

MickeyStuma

Svým způsobem se jedná o ekohoror v tom nejjednodušším podání. Máme tu ekology přímo v lese demonstrující typickým způsobem proti nadnárodní dřevařské společnosti, která těží dřevo jak utržené ze řetězu a nikdo nemá ani tušení, že zároveň experimentuje s genetickým inženýrstvím kvůli zrychlení růstu stromořadí k vyššímu výnosu. A jak už to tak většinou bývá, experiment se vymkne kontrole a začnou se dít věci. Ponurý zombie apokalyptický videobiják hovořící vším možným i nemožným za sebe. Že by to dokázalo vyvolat nějaké divácké nadšení se bohužel říci zrovna nedá. Žánrově na toto téma již bylo v ṕodstatě řečeno vše, tudíž je doslova vyčerpané a tak scénáristé tápou a stále se snaží vymýšlet něco originálního. Ale že by geneticky upravená pryskyřice ve dřevě začala proměňovat lidi v zombie... No budiž. I nadále platí, že ve filmu a v hororovém žánru obzvlášť se fantazii meze nekladou. Kdyby to alespoň bylo natočené tak, aby to diváka alespoň něčím zaujalo. Nehledě na fakt, že znalci snímků o zombie rozpoznají kopírování určitých situací a scén ze známých velkorozpočtových snímků. To je sice u těch nízkorozpočtových běžné, ale když je k tomu slabý scénář, nejen že je to více okatější, ale ani tomu nijak zvlášť tento fakt nepomůže. Námět v jistém smyslu sice má svůj potenciál, ale ledabylé zpracování veškerou filmovou naději pohřbívá. Na druhou stránku, u nízkorozpočtových snímků je to zcela běžné, tak na druhou stranu, jaký div. ()

helraiser

Zábavnej Zombii horor který bohužel trochu sráží mizerná kamera jinak si nemůžu moc stěžovat. Zombíci vypadaj dobře, jejich žranice ještě lépe, jen škoda té třasavky kamery. Čekal jsem nějakou hovadinu a tak jsem byl mile překvapenej. Slušnej zářez do subžánru, ale díky kameře jen lehkej nadprůměr. ()

Taškář

Nepříjemné obličeje, které režie naštěstí nechávala stále zakrvavené a parta svazáků s transparenty a přihlouplou vedoucí. Ale naštěstí nikdo nepřežil, což bylo jediné možné vyústění této hrůzy ... ()

messi@h

Docela dobrý zombi film (o horroru bych raději nehovořil). Je tedy pravda, že strachu ani gore si v něm moc neužijete, ale to pro mně osobně není zas tak rozhodující. Masky nemrtvých jsou dobré, ale co mě hlavně příjemně překvapilo, byly slušné herecké výkony a dialogy dávající smysl. Film navíc s lehkostí a nenuceně vystřihl něco, o co se Romero opakovaně, ale ne moc přesvědčivě a úspěšně pokouší - totiž studii člověka v mezní situaci, kdy se z něj často stane horší stvůra, než jsou jeho nepřátelé. ()

Doomer

tydle pomale zombie maji snad schopnost teleportace hned za hrdinu jinak si nedovedu predstavit jak by se takovy zombie zrovna tady mohl za hrdinu dostat. Ne teda ze by ji v jinych filmech nemeli ale tady je to extrem. Co se tyce filmu tak se pokousi o jakesi enviromentalisticke moralizovali ale zaroven si dela s aktivistu srandu. Kazdopadne me jsou ty postavy nesympaticke a jejich zrani jsem si uzival ()

Pitryx odpad!

Na zombiárnu tedy nic moc. Slabší gore čajíček. Dějově však celkem spád, ovšem samo že hlucho, když se lidi neprou se zombíky. Nechápal jsem proč občas při akci ta divná kamera. To si hráli na umění nebo autenticitu?? Nevyšlo ani jedno ani druhé a mně to vysloveně iritovalo. Za málo minigore scén nedávám vůbec nic. 201207158948/9202 ()

Mamlas odpad!

Díky protivné vytřepané kameře se na to nedalo dívat. Ale ono by to nešlo ani s dostatečnou či lepší prací kameramana a to kvůli úplné debilitě příběhu, komparznímu obsazení všech rolí i absenci peněz a i čehokoli aspoň trochu smysluplného či aspoň na oko kvalitního. Po chvíli se znechucením vypnuto. (0%) ()

DooFooS

Primitivní dialogy, zápletka, scénář a roztřesená kamera jsou opravdu jediným hororem, který tento film představí. ()

djbarrel

Poměrně nudný a nezáživný horor na jedné straně, velice krvavý a místy silně atmosférický horor na straně druhé. Myslím, že se z filmu mohla stát i legenda, protože má hodně atributů k tomu potřebných, ale nějak to všechno zůstalo stát na půlce cesty. 65 % ()

PamelaJJK

Šel jsem do tohoto hororu s nevelkým očekáváním a on mile překvapil. V podstatě velice mile. Je to klasický zombie horor a tím je řečeno vše. Ano, některé scény se podobají už viděným, ale tomu se nedá zabránit a v celku je to rozhodně zajímavější a zábavnější než pokusy o inteligentní horory typu Skrýš. Hudba průměrná a obsazení nepříliš sympatické (zvláště Sarah Lind), ale zombíci byli old school. Křečovití a pomalí. A to se cení. Vadil mi chvílemi necitlivý střih. Prostředí lesního závodu a pily bylo neokoukané a nápadité, takže mi z toho vychází tři a půl hvězdy. Jednoduchou matematikou je jasné, že musím dát lehce nadhodnocenou čtyřku. A je tam... ()

Ondrew

Ked som si tento film pozrel pred casom, zdal sa mi pomerne zabavny. Lenze, po nedavnom opatovnom zhliadnuti som si uvedomil, ze hoci zhruba polovina snimky je fajn, druha cast mi skor sposobuje krce na mozgovni. O kamere pomlcim, herci sa tvaria, ze hraju, no moc im to nejde a do toho celeho este uvrieskana ekologistka. Zombici su vsak fajn, to je jedna z mala veci, ktora ma potesila. Cize, napokon su z toho 2 hviezdy, t.j. 40%. ()

Neel

Tomu se říká nízkorozpočtové béčko. Ale koukatelné. Fascinuje mě, jak si každý film vysvětluje pojem zombie po svém. Už jen té jejich děsivé chůze bych se bála. Co filmu ale hodně ubralo, byla těkavá kamera. Nebyla ve správnou chvíli na správném místě, nevím, možná tím chtěli dosáhnout větší dramatičnosti. Ten konec nekonec byl hodně povedený a divák si může jen domýšlet, co by bylo dál.... ()

Ponocnej

Tak sice strasne amatersky ale na druhou stranu prekvapive zabavny sice zombie se vynorujou vicemene odnikud ale od zacatku az do konce dobre koukatelne navic rozhodne se nechali inspirovat romerem a narazi na spolecenske vztahy ()

reccal

Akce příjemná, masky vcelku povedené, nápad s mízou taky ujde... ale stupidní dialogy ještě stupidnějších postav to hodně sráží. Další mínus je stupidní chování, potom "stupidní aréna smrti" a nakonec jakási stupidní romance. Vcelku - nebýt Bournea, je to "jen" stupidní film se zcela nevyužitým potenciálem (dřevařské prostředí je zajímavé osvěžení). 45%, těsně pod třemi hvězdami... ()

Matthecius

Film, který vás zavede do Britsko-Kolumbijského lesa, kde se, díky pokusům těžební společnosti, směřujícím ke zvýšení výtěžnosti dřeva, mění lidé v zombie. Prvotní dojem vám pokazí nejspíše naivita postav a jejich až neuvěřitelně nelogické chování v krizových situacích. Záběry, které by měly ukázat trochu toho zombie masakru, jsou natočeny chaotickou kamerou, takže mnohdy nepoznáte, kdo koho vlastně požírá. Hvězdičku si film zaslouží za smysluplné dialogy a slušné herecké výkony. Masky a prostředí je slušné. Možná že scénář nebyl až tak špatný, ale z takovéhoto námětu šlo rozhodně vytřískat víc. Úplnou tečkou-hřebíkem do rakve je neukončený konec. Co tímhle chtěl milý tvůrce říci? ()