V kriminálnom prostredí sa odohráva najnovší film Johna Maddena (Dôkaz, Zamilovaný Shakespear) v hlavných úlohách s Diane Lane (Neverná) , Mickeym Rourkom (Sin City, Vtedy v Mexiku) a Thomasom Janeom (Pomstiteľ). Carmen Colsonová (Lane) a jej manžel Wayne (Jane) sú nútení zostať v programe pre ochranu svedkov. Kým si oni myslia, že sú v bezpečí, dvaja vrahovia s cieľom ich "odtajnenia" sú im na stope. (oficiální text distributora)

genetique

Po predchádzajúcom ukážkovom Maddenovom filme po režisérskej stránke a Rourkovom po hereckej, som čakal trošku väčšie nasadenie od oboch borcov, dočkal som sa však len pomerne priemernej záležitosti. Čo sa týka príbehu, tak aj napriek pomerne akčnému rázu má film mnoho nedostatkov, ktoré som doteraz v Maddenových filmoch nenachádzal, tak dúfam, že toto bola len nejaká slabšia chvíľka. Originalitu divák nájde v málo scénach, brutálnosť ladenia deja a pár zvratov nemajú takú silu, aby dokázali zmiesť zo stola dojem primitívnej zápletky. Čo sa týka Rourkea, tak práve takýmto priemerom by sa mal vyhýbať, aby 'The Wrestler' nezostal len jediným žiariacim svetlom v jeho kariére. Zvyšok obsadenia odvádza tiež štandard, najväčším hereckým pozitívom bol maniakálny Joseph Gordon-Levitt, ktorý to po hereckej stránke ostatným esám poriadne natrel. Priamočiary dej a slušný záver pozachraňovali čo mohli. 65%. ()

fallangell

Mickey Rourke nám dokazuje, že Wrestler nebyl pouze úkror stranou, a že charakterní role zvládá opravdu na jedničku. Thriller s nájemným zabijákem nám představuje klasický hon na kočku a myš, kde aby jste vyhráli, musíte se stát kočkou. Film ovšem moc často tlačí na pilu, a pasáže, kdy se jenom střílí jdou na úkor klasického chladného vraždění, které by přidalo na atraktivitě. Bezhlavých stříleček se totiž točí pořád dost. ()

vegetol.mp

Vzhledem k tomu, že ten film ležel tři roky u ledu, jsem čekal něco o poznání horšího. Nicméně Killshot je velmi příjemné překvapení. Všichni herci naprosto výborní, zvláště Rourke, ani na chvíli to nenudí a hlášky jsou parádní. Celkově velmi příjemné překvapení. Jen mě mrzí, že jsem to u nás šlo rovnou na video. Zvlášť, když jsem tenhle rok zhlédl v kinech hovadiny, které si to velké plátno ani nezaslouží. ()

Gilmour93

Nechápu. V obsazení je uvedeno jméno Mickey Rourke, jenže já viděl jen Punishera, zachovalý tvar poprsí D.Lane, Gordona-Levitta v roli vymaštěného tydýta a jednu mírně tělnatou indiánskou stařenu, které přes obličej přetáhli materiál na výrobu týpí. No nic, asi jsem se špatně díval.. Co se týká samotného Killshot, to je ošklivě zmasakrováno výstupy ze zkušebních projekcí, byť snahu udělat z něj něco víc, než straight-to-DVD thriller, nelze Maddenovi upřít. Že byla marná? Takový už je skutečný život, nicméně víte, co říká Kosák Armand.. „Real life? What the fuck is that?“ ()

iXtr3m3

Malý komorný filmík s príjemným hereckým obsadením, kde si každý svoju úlohu hrá tak, ako sa od neho žiada, ale v konečnom dôsledku strácajúci vyššie hodnotenie kvôli zrovnaniu hereckého výkonu hlavnej postavy Mickeyho Rourka v Killshote a vo Wrestlerovi, kde jednoznačný výsledok pozná asi každý. :-) ()

• Datum uvedení filmu se několikrát změnilo, protože film prošel řadou dotáček a přetáčení. Původní termín dokončení měl být v lednu 2006. (CliffLee)
  • V čase 1:12:08-1:12:11 Carmen (Diane Lane) pripravuje jedlo na panvici, keď sa od sporáka otočí a podáva ho, je už na tanieri. (GabrielGabko)