Svolení

• USA Consent
všechny plakáty
Krátkometrážní / Komedie
USA, 2004, 6 min

Krátký film vás poučí o tom, že v právním státě dotaženém k dokonalosti (nebo spíše ad absurdum) není nic jen tak a bez malé formalitky se neobejdete ani na rande. (J.Connor)

dANo

Vtipný krátky film, ktorý sa celkom milou formou snaží poukázať na to, aká "chorá" je naša súčasná spoločnosť, keď aj prvé rande, resp. prvý sex medzi mladými ľuďmi si každý chce zmluvne podchytiť, aby náhodou nemal nejakú ujmu... :o)) ()

vendysek

Cením si nápadu, i když pravděpodobně nebylo cílem zastesknout si nad tím, kdyby to tak bylo možné. Kdybychom si vše hned na začátku mohli vyjasnit podle platných právních norem a jít v pohodě na věc. Normy jsou však postaveny jinde, proto nás tento film baví, proto dochází ke zbytečným konfliktům. ()

Rufete

Sice to nemá na Reitmanův film "Věříme v Boha", ale zase je to lepší než "Gulp". Takže takový lehce nadprůměrný krátkometrážní film, který svou nápaditostí a rozvinutou tematikou dokáže pobavit. Konec trošku nepochopitelný, mohl být lépe doladěný. Jinak ale vidím "Svolení" dost kladně, Reitman se v tom doslova vyžívá. Je to originální, jako snad každý jeho film. ()

Rehooo

Nic jiného než, další skvělé, vtipné a originální dílko jsem ani nečekal:) Tantokrát o tom, jak to probíhá při: "poprvé" ()

Olík

Z cesty s pracovním názvem =užit si na prvním rande= se může vyklubat pořádně dlouhá štreka. Satirický kraťas autora legendárního Věříme v Boha, jehož terč útoku bychom mohly bez větší námahy převést i na některé naše absurdity. Cení se už ten nápad :D ()

Jajar

Skvělý nápad a několik vtipných vět z úst aktérů zápletky. Ke genialitě chybí dost, ale co by člověk chtěl na ploše šesti minut. Rozhodně dobrý kraťas. ()

rottik-cb

Miluju Jasona Reitmana! Něco takového by mě nikdy nenapadlo, ale je to super, mít všechno vyřešené už předem =D A ten konec… Plný počet bez debat. ()