Hrdinou příběhu, který připomíná rané filmy Bressonovy a Wendersovy, je mladík Sebastien (hraje ho Georges Babluani). S vidinou, že si vydělá spoustu peněz, vstoupí do podivného světa za zavřenými dveřmi, který připomíná noční můru a kde se hraje ještě podivnější hra o život. „Často se mi vracejí vzpomínky z dětství,“ říká režisér. „Zafixované obrazy jsou jako paprsky světla protínající temnotu. Jsou vždy nejasně přítomné, ale když se pokouším znovu objevit jejich panenskou kvalitu, postrádám přitom pocit nevinnosti z dětství.“ Originální černobílý snímek ve stylu „film noir“ je pozoruhodnou výpovědí o lidech, jejich aroganci, zlobě i strachu. (oficiální text distributora)

villain

Místy velice nudná a přes svou relativně krátkou stopáž hodně natahovaná záležitost, které by více slušela podoba půlhodinového sestřihu. ()

Rodney McKay

Film začíná velice pomalu a vlažně, ale zato druhá půlka byla jako úplně jiný film. Snímek točený v černobílé šedi dodával filmu správný nádech tajemna a chladu. Musím se přiznat, že kolikrát se mi tajil dech s očekáváním kdy padne ten osudový výstřel. Géla Babluani si brilantně vyhrál s charaktery postav, u kterých mě vyloženě bavilo sledovat jak se od sebe liší a zároveň si jsou podobné. Nebýt trochu nudnějšího začátku, dal bych 5 hvězdiček ()

Rostislaph

Dost jsem se na tento film těšil, ale docela mě zklamal. Podle mě nebyl využit potenciál nápadu. Bylo to jaksi strohé a nepřipadlo mi to ani tak napínavé jak jsem si představoval, že by boj na život a na smrt měl vypadat. Černobílé zpracování mi sedlo, avšak děj bych postavil do dřívějších dob a ne do současnosti nebo alespoň do jiné části světa. Byl bych mile překvapen, zhostil by-li se jednou někdo lepšího remaku... ()

jardel24

Film prakticky bez příběhu, který sází na atmosféru. Jestli je tato sázka úspěšná nebo film končí s dírou v hlavě, ať si každý posoudí sám. Začátek je budovaný hodně dobře a slibně. Už při prvním záběru diváka zaskočí, že film je černobílý - není to v současnosti příliš běžné a dodává to jakýsi falešný punc autentičnosti. V momentě, kdy hrdinovi konečně dojde, o co v tajemné hře jde, už je pozdě a není cesty zpět. Musí se ponořit do atmosféry strachu a smrti lačně čekající na rozsvícenou žárovku. Musím přiznat, že především kvůli nevěrohodným hercům mě atmosféra nepohltila tak jak bych čekal. Chyběl taky důvtip - stále se opakující záběr pohyblivou kamerou kolem zhasnuté žárovky postupně ztrácel sílu. Naopak, zvuky točících se bubínků revolverů se mi dostaly pod kůži. ()

Drasha

Veľmi dobrý film, jeho slabinou však môže byť, že ku silným scénam smrteľne nebezpečnej hry by bolo možné doplniť takmer akýkoľvek príbeh. Film, ktorý chce možno niečo vypovedať o situácii prisťahovalcov, sa tejto téme venuje iba náznakovo a pri samotnom hraní rulety tento fakt tak trochu zaniká. Každopádne, z formálnej stránky je to krása, takisto herecký výkon Babluaniho zaujme :) ()

ampex

(Obsahuje spojler, rovnaký ako český názov filmu) Ak máte jeden jediný nápad a to ešte o rozsahu ako bol tento-V Sherwoodskom lese bude budova, ktorá neexistuje, vnútri vybavená ako hotel a v nej zbohatlíci stávkujúci na fešákov, strieľajúcich sa do kruhu, pod heslom „veď všetci tu berú morfium", treba napísať poviedku, nie natočiť dva filmy. Síce film neurazil, ale ak po čase v človeku ostane ako jediná spomienka to, že „zastavil, vystúpil a potom sa nevymočil na strom, ale na vlastné auto?!" je tažké ho niekomu odporučiť. ()

petmes

Na šťastie neexistuje axioma. Je zaujímavé, že hlavný hrdina s "nešťastnou" trinástkou prepláva "hrou" takmer bez ujmy. Myslím, najmä bez ujmy života, aby sa mu vzápätí podarilo so šťastím prekabátiť políciu a po tom všetkom, zrazu nešťastne stretáva svojho vraha. Nuž koho majú obesiť ten sa neutopí. Oceňujem atmosféru a "farbu" filmu s výrazným kontrastom. ()