Wrestlingový šampión John Cena se představuje v hlavní roli mariňáka Johna Tritona. Tritona naleznete vždycky tam, kde hrozí nebezpečí a věřte, že rozhodně nebude hrát podle pravidel! Teď byl ale proti své vůli odeslán pryč z irácké mise a jeho překrásná manželka Kate (Kelly CarlsonPlastická chirurgie s.r.o.) byla navíc unesena nemilosrdnými zloději šperků, v jejichž čele stojí zvrácený zabiják (Robert Patrick)! A tak Tritonovi nezbývá než se vrhnout znovu do boje. Aby se mu podařilo jeho ženu zachránit, musí použít svou nejnebezpečnější zbraň – totiž sebe samotného! (oficiální text distributora)

MATADOR

Mariňák John Triton má peška. Od námořnictva ho vyhodili, i když si to zrovna rozdal s Ál-kajdou. Při výletě mu shodou okolností unesou ženu. Hm, tuctový námět, který hraje na korbu hlavního protagonisty, snažíjící se konkurovat známější hordě svalů z 90. let. Ale vemto čert, pustil jsem si to, aniž bych čekal nějaký zázrak, ahle byla to docela zábava, která nenudí. Naopak nabízí sice omletou zábavu, která je ale slušně zpracovaná a s pár výbuchy budete uspokojeni dosyta :D Obyčejný snímek s dobrým průbehem. ()

Jamal

Takovej trošku přehnaně pojatý hrdina John Triton, který se ohání jen rukama, tedy až na začátek filmu, kdy je ještě mariňákem a snad jedinkrát použije zbraň, se postaví bandě kriminálníků, kteří jsou vybaveni arzenálem zbraní a unesli jeho ženu. Každopádně jsem od toho neočekával žádnej velkej trhák, tak mě to ani nezklamalo. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Akce 10/10/// +John Cena, divné jméno, ale dokážu si představit jeho jako akční ikonu, akce, spád, hlavní záporák, hláškující černoch... -opravdu jednoduchá zápletka, mohlo být delší, mohlo to být ještě velkolepjejší/// Totální akční výplach. Rozhodně však není stupidní, trapný a (ne)uvěřitelný, takže opravdu velká spokojenost. Od Komanda tu něco podobného chybělo a je zázrak, že to v dnešní době vůbec někdo natočil. Bezvadně jsem se bavil a bral bych další tucet podobných filmů, protože mám rád akčňáky z 80tých let./// Celkem 84%/// ()

mzss1

Tak toto je druhý film s Johnem Cenou v hlavní roli, který jsem dnes shlédl. A jsem za to rád. Akční filmy, at už áčkovité či béčkovité mám ve velké oblibě a toto rozhodně mezi povedené akční filmy patří. Nedávno jsem s Johnem Cenou viděl snímek 12 kol. Takže jsem byl opravdu nadšen a dal jsem 85% (4*) - něco málo chybělo k plnému počtu. Lepší finále, to, aby to hlavní hrdina neměl tak lehké a byla to trošku kopírka na filmy Nebezepčná rychlost a Smrtonosná past 3, ale nevadilo to moc. No a toto dílo je o něco slabší než 12 kol, ale ne nějak drasticky o moc. Úvod filmu je zajímavý - zásah marináka v akci. Takže zběsilé střílení, přehledné akční scény a jeden velký výbuch. Vytknul bych akorát to, že to byl velmi krátký úvod, takže se z toho mohlo vytěžit více, ale nevadí. Dále tu máme seznámení s hlavním zločinci, nějaké střílení jak přepadnou banku a tak dále. Takže po půl hodině filmu nastává už především jen akce, takže nuda ani náhodou nehrozí. Akčních scén je zde poměrně dost a jsou perfektně natočeny a jsou hodně a hodně přehledné. Krom toho mají akční scény neuvěřitelné množství nápadů, kdy například John Cena ve vzduchu padá z auta - na auto střílí nepřátelé, takže si každou akci divák rozhodně užije. Automobilová honička tu taky je a je výborná, především se mi líbilo zběsilé střílení na policejní auto, kde byl uvnitř John Cena. Když začnu záporama, tak třeba přehnanost byla ve filmu někdy dost troufalá. Třeba výbuch chatky a Cena hrdinsky letí vzduchem a přežil to. Výbuch benzínky a Cena to přežije, pokaždé se vrací, ale tak beru to s přehledem. Líbila se mi vtipně hláškující scéna, kdy jeden zločinec řekl, sakra ten parchant (hlavní hrdina) je jak terminátor, pořád se vrací. A na to se Robert Patrick zlostně zamračil. :-))) Chyběl mi lepší konec. Nemyslím tím akčnější, ale že hned po akci následovali závěrečné titulky. Nevysvětlilo se, jestli se diamanty našly, víc prozrazovat nechci. Příběh či děj film měl jednoduchý, spíš ho neměl, ale v tomto případě mi to vůbec nevadilo. Herecké obsazení je na tom výborně. John Cena jako hlavní akční hrdina určitě zaujme, neříkám, že mě extra nadchnul, ale žádný větší problém jsem s ním neměl - trošičku mi v obličeji připomíná ROCKa, ale jen trošičku. Robert Patrick jako hlavní padouch hrál opět velmi dobře, akorát jsem furt doufal, že se předvede v mnohem bláznivější poloze, ale nevadí. Zbytek herců ne třeba rozebírat. Zahráli všichni dobře. Hudba byla dobrá, normální, ničím nebyla významná, ale zase ničím nebyla pokažená, což je dobře. Technická stránka, režie a kamera na výborné úrovni. Konverzace zločinců mě ale moc nebavili, moc se mi ani nezamlouvala jedna scéna, kdy jeden zločinec odpráskne svého komplice bez nějakého důvodu a ostatním to je jedno, takže nějaké nelogičnosti se najdou. Tím pádem nekační scény mě tolik nebavili, v některých filmech jsou dobré, zde byly slabší. Takže jak to shrnout ještě stručněji ? Rozhodně se jedná o novější, modernější akčnák, který je opravdu nabitý akcí a perfektními akčními scény. Scény jsou neuvěřitelně dlouhé se super nápady. Jak už jsem ale řekl, byly přehnané, kdy hlavní hrdina opravdu byl terminátorem. Chyby se holt najdou, ale proč to tu pořád zdůraznuju ? Holt pečivě hodnotím film jako celek, všímám si kdejakých podrobností. Ale jako akční výplach to působé perfektně, takže nemám větší problém. Ale přeci mohl být lepší scénář. Trochu, ale jen trochu to zaostává k filmu 12 kol. Ale i tak jsem spokojen. Celkově hodnotím na dobrých 78% = **** () (méně) (více)

ladko

Akčné béčko od začiatku do konca. Je to veľká jazda z nezničiteľným Johnom Tritonom(narážka na Terminátora a pohľad Roberta Patricka ROCKS!!!). Jasné, 5 hviezd je prehnaných, ale je to guilty pleasure(aspoň moje) ako má byť, tak prečo filmu trošku neprilepšiť... ()

• Natáčanie začalo dva roky pred premiérou. (m.a.t.o.)
  • Pri scéne, kde John Triton (John Cena) prerazil protivníka cez kopu dreva použil wrestlingový chvat chokeslam. (AdamesWWE)
  • Postavu "Bennet" v skutočnosti hral herec s priezviskom tiež Bennet. (Zeker)