Walter Sparrow, který pracuje pro město jako odchytávač zvěře, žije poklidně s milovanou Agathou a synem Robinem. Vše se změní, když dostane za úkol odchytit zatoulaného psa Neda. Zvíře ho kousne a uteče před ním na hřbitov, ke hrobu jakési Laury. Kvůli tomu Walter dorazí pozdě na schůzku s Agathou, která si krátí čekání v antikvariátu a koupí mu knihu 23 - Román o posedlosti. Walter se do knihy začte a je šokován podobností svého života s příběhem detektiva Rybky, jež se netýká jen minulosti, ale jakoby zrcadlila i současnost. Detektiv je posedlý číslem 23 a také Walter ho najednou nachází všude kolem. Na manželčinu radu zajde za psychiatrem Frenchem stejně jako v příběhu Rybka. Znovu narazí na psa Neda, jenž ho opět dovede k Lauřinu hrobu. Za vraždu byl odsouzen její učitel a milenec profesor Flinch. Walter ho navštíví ve vězení, přesvědčen, že právě on je autorem knihy. On však tvrdí, že Lauru nezabil a knihu nenapsal. Walter se dostává na stopu autora a dokonce odhalí místo, kde je zakopána kostra. Jeho žena mezitím objeví v opuštěném psychiatrickém ústavu krabici s nápisem Sparrow. Děj knihy, realita a Walterovy vzpomínky se děsivě prolínají a vedou ho k šokujícímu odhalení. (TV Nova)

janik.sk

Fascinujúci svet paranoje, ktorá dokáže človeka dohnať k šialenstvu. Všetko má logiku, všetko dáva zmysel, všetko smeruje k pomste. ()

kery-

Celkem dobrý film, celým filmem se táhne tajemná atmosféra a na konci přijde rozuzlení. Dobrý scénář, skvělý herec. Schumi nám po skvělé Telefonní budce opět předvedl, že umí režírovat. Dávám 4* a to jak kvůli filmu, tak kvůli samotnému číslu 23 (Lost :)). Jedna nebude kvůli kolikrát nesmyslnému lámání čísla 23. ()

AngiS

Je všude... je mezi námi... 23 .... a já se klidně v tohle zmatku narodím 18.5. ....Něčím zaujme.. Ale z větší části zklame..škoda. ()

MareT.

Film se snaží hrát záhadně, ale ve skutečnosti je to past, protože jediné, co je na tomto filmu záhadné, je samotný scénář, který je naprosto největsší slabinou filmu! Jinak Carrey je v pohodě, ale do tehle role se nehodil. A pointa (jestli se tomu tak dá říct) je celkem, jak už psali jiní, vycucaná z prstu! Btw. já mám taky 23 schovanou v narození!:-D ()

Holina

Proč tolik plivanců na numerologický thriller? Snad ne kvůli Carreyho póze? Já jsem se u filmu celkem dobře bavil, uznávám samozřejmě, že má své nedostatky - proto jen 3 *** ()

cab

Mela to byt psychologicka podivana s napinavym dejem, kde se hlavnimu hrdinovi dostane do ruky knizka do ktere se rychle zacte kvuli podobnostem s jeho zivotnim osudem a objevi zahady v kombinaci cisel 23, ale selhani skoro vsech dulezitych faktoru pro vytvoreni takoveho snimku ma za nasledek propadak a velkou cernou cmouhu na kariere kazdeho pred i za kamerou. Ostudnych 20% ()

Hopper

Aj som si trochu schrupol a nemám pocit, že by mi zásadným spôsobom niečo chýbalo. Samozrejme, blbosti okolo čísla 23 sú miestami k pousmiatiu, ale povedzme, že skutočne ide viac o výpoldy chorej mysle....aj keď, hm, dátum môjho narodenia...sakra...tiež 23.... Carrey sa snaží a drží film nad vodou ako sa dá. ()

Ilhan

Úžasný film. Jediné co mu mohu vyknout jsou úvodní titulky, které se číslu 23 snaží dodat mystičnost za každou cenu a tak přemrštěně, že si každý musí poznat jak je to umělé a vyumělkované. To však dokážu filmu prominout, protože poté následuje něco neuvěřitelného. Scénář člověka neuvěřitelně vtáhne do děje. Skvěle buduje atmosféru. Bál jsem se, že film se bude dlouhou dobu rozjíždět a poté rychle skončí. Naštěstí to tak nebylo. Walter nečte knihu celý film, ale dokončí ji velmi dřív než jsem čekal a atmosféra se zase dostane o stupínek výš. Zároveň je děj jen těžko předvídatelný. Chvíli to vypadá, že půjde někudy, aby se vzápětí rozběhl úplně jiným směrem. Stále nechvá diváka na pochybách, co přijde příště. Napětí by se dalo krájet a když dojde ke konečnému zvratu a celkovému rozřešení, člověk jen zůstane sedět s otevřenou pusou. Scénáristický skvost. Všechno dopadlo jak mělo a dopadlo víc než výborně. 95 % ()

Pretender

''There's no such thing as destiny. There are only different choices. Some choices are easy, some aren't. Those are the really important ones, the ones that define us as people.'' ()

Pussycat18

Jim Carrey si v mém srdci hledá místečko pod názvem: jeden z top ten herců... rozhodně! Psychologické role mu sednou a také musím říci, že konkrétně v tomto filmu se ukázal i jako neskutečně sexy chlap, k tomu musel dozrát a povedlo se. Co o filmu? Kompulzivní obscese, amnézie, morální pointa, tohle všechno prošlo už mnoha příběhy, ale faktem zůstává, že v mnoha z mnoha příběhů tyto aspekty nevytvořily ani z poloviny tak zapadající, smysluplnou a pozornost držící zápletku. Faktem bohužel ale i je, že čeho je moc, toho je příliš a počet vykonstruovaných dějů spojených s číslem 23 byl v tomto případě vyšší než je počet čísel jména Jim, ale obráceně (23 minut se tady snažím vymyslet zápletku s výsledkem 23...nejsem dobrá v počtech, ale všude mi vychází samý 6tky...a kurva!:-)) A morální pointa by mi nechyběla, kdyby film skončil o několik minut dřív, nejlépe při uvědomění si, tedy před tím, než jeho manželka vstroupí do hotelového pokoje. Jinak pěkně poskládaný příběh, vstupy ze vzpomínek s vypravěčským podkladem hodnotím jako nejlepší, tyhle věcičky prostě miluju. Na 23 se určitě zase někdy ráda podívám a doporučuji všem, kdo se rozhodují, na jakou barvu vymalovat obývák!!! ()

dopita

Jsem z toho filmu jednak zklamanej a taky zmatenej. Byl to děsnej guláš kterej nebyl moc poživatelnej. Překvapil akorát Jim Carrey, dokazuje že když chce, hrát umí. ()

jakeer

Priemerný scenár, občas nudný dej, vynikajúci Carrey a Joel Schumcher, ktorý ma opäť utvrdil v tom, že je béčkovým režisérom. ()

Mazlik4 odpad!

Aj, ... 10 prstů na nohách + 10 prstů na rukách + 3 propisky co mi tu leží na stole = aůúůúůúůhe jsem prokletej!!! ()

DailyDreamer

Jeden z těch snímků, který celý stojí na závěrečném rozuzlení. U podobných filmů si lze i na podruhé užít cestu, i přesto, že už znáte cíl. Tady to bohužel neplatí. Jim Carrey tu buď souloží, nebo nesmyslně přepočítává všechny události na číslo 23. Když koukám na mysteriózní thriller a nedostane se mi téměř žádného napětí, je něco špatně. Komu se film líbil, ať si pustí Pí, to je teprve ten správný numerologický psycho-zážitek. Něcl mezi 2 a 3 hvězdičkami :-) ()

Arach.No

Až na ty závěrečný řeči o spravedlnosti a dlouhé vysvětlování, opravdu moc dobrý. Posedlost číslem 23 není žádná úchylka, kterou si scénárista vymyslel, ale opravdová porucha, kterou v dnešní době pár lidí trpí. Scénář se točí okolo Waltera (Jim Carrey jakok obvykle excelentní) a jeho obsese 23. Vcelku dobře zvládnutý film, i když původní nápad mohl být mnohem rozvinutější. Ta kriminální zápletka byla podle mě docela zbytečná. Jedno vím jistě, po 23 panákách bych pomocí tohoto filmu dokázal objevit smysl života. ()

Haymar

Prvni polovina filmu diváka příjemně navnadí a navodí dobře fungující pocit neklidu a naléhavosti... druhá půlka veškeré předchozí snažení a pečlivé budování atmosféry totálně zadupe do země, což korunuje naprosto předvídatelný a slabý závěr! Dlouho jsem přemýšlel, má-li na tom větší vinu Schumacher (a jeho přehnaně halucinogenní a chaotické vize) nebo debilní scénář... možná od obojího trochu. Celek tak drží pohromadě jen Carey, Madsenová a celkem zajímavý nápad... ()

kwoky

Rozjelo se to velice dobře, ale druhá polovina to dost pokazila. Za týden si nevzpomenu, o čem "23" bylo. ()

Lionheart

Nebylo to vůbec špatné, ale nějak jsem se nebál. A to by u filmu s označením psychologický thriller mělo být to nejdůležitější. Přesto se na něj dobře koukalo a zjistil jsem, že za 36 dní (18*2) a 120 minut (18*6,666 666 666) mám 18 let!!!! Asi natočím film Číslo 18:-) ()

venom14

Podruhé(od Truman show) jsem viděl Carreyho ve vážné roli,kterou zvládl docela dobře(ale ty hovada ho hned nominovali na zlatou malinu).Nápad na film je vážně vynikající. ()

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli