Walter Sparrow, který pracuje pro město jako odchytávač zvěře, žije poklidně s milovanou Agathou a synem Robinem. Vše se změní, když dostane za úkol odchytit zatoulaného psa Neda. Zvíře ho kousne a uteče před ním na hřbitov, ke hrobu jakési Laury. Kvůli tomu Walter dorazí pozdě na schůzku s Agathou, která si krátí čekání v antikvariátu a koupí mu knihu 23 - Román o posedlosti. Walter se do knihy začte a je šokován podobností svého života s příběhem detektiva Rybky, jež se netýká jen minulosti, ale jakoby zrcadlila i současnost. Detektiv je posedlý číslem 23 a také Walter ho najednou nachází všude kolem. Na manželčinu radu zajde za psychiatrem Frenchem stejně jako v příběhu Rybka. Znovu narazí na psa Neda, jenž ho opět dovede k Lauřinu hrobu. Za vraždu byl odsouzen její učitel a milenec profesor Flinch. Walter ho navštíví ve vězení, přesvědčen, že právě on je autorem knihy. On však tvrdí, že Lauru nezabil a knihu nenapsal. Walter se dostává na stopu autora a dokonce odhalí místo, kde je zakopána kostra. Jeho žena mezitím objeví v opuštěném psychiatrickém ústavu krabici s nápisem Sparrow. Děj knihy, realita a Walterovy vzpomínky se děsivě prolínají a vedou ho k šokujícímu odhalení. (TV Nova)

EastWicka

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, pár pseudo-chandlerovskými momentkami, 23% mysteriózního pološera, 23 minutami + 23 vteřinami stihomamních komentářů a 23 pološílenými Carreyho pohledy je... poznatek, že Virginia Madsen by byla nádherná černovláska. Tedy, kdyby byla černovláska... Hm. ()

fannah

děláte, jakoby to byla první sračka, kterou Schumacher natočil :-D co třeba Batman a Robin, nebo Česká spojka? ()

Květula

Tak koukám, že budu jedna z mála, kdo tenhle film bude hodnotit kladně. Ano, uznávám, že každé dvacáté třetí slovo na každé dvacáté třetí stránce - to už je trochu přitažené za vlasy, ale proč by nemělo být? Je to přece film o nemoci, o posedlosti a jaká jiná by posedlost měla být než šílená a opravdu hodně přitažená za vlasy? A upřímně, kolik z vás si během filmu rychle nespočítalo číslice ve svém datumu narození? A co když to opravdu bylo 23? Tak ještě písmena ve jméně. Zase 23? Kdy se narodila mamka? Kolik mám triček? Cože 23??? A tady už přestává legrace a najednou 23 vidíte úplně všude. I když scénář není špičkově propracovaný, podle mě funguje. A navíc Jim Carrey konečně opustil škatulku šklebícího se blbečka a začal hrát. A to velmi dobře. ()

Krt.Ek

No, musím říci že jsem očekával víc. Tak zajímavý námět o záhadném? číslu 23 a jeho vztahu k světu bohužel ustupuje na druhou kolej a více prostoru dostává vztah Carreyho postavy k tomuto číslu. Což by možná nevadilo, kdyby tento vztah byl dostatečně silný na to, aby stvořil napínavý snímek. A to podle mého nebyl. - Přesto musím pochválit pěknou stylizaci části, která reprezentuje knihu a také Jima Carreyho, který zde dokazuje že se hodí i do dramatických rolí. 50% ()

zlabus

The Number 23 je odporně trapný konstrukt, priněmž si scénárista cucal ty nesmysly bůhví odkud. "Magie" čísel je děsivě krkolomná, Careymu vážná role nesedí a přehrává. Další potíží pak je, že film sám neví, co je vlastně za žánr (zpočátku je celkem zajímavě mysteriozni, posléze se mění v horor, později thriller a nakonec něco jako rodinný film s příšerným morálním dovětkem. Úžasně krkolomná je i závěrečná vysvětlovačka s tím, jak to vlastně všechno bylo. Ovšem jeden neoddiskutovatelný klad 23 přeci jen má, a to sice Schumacherovu režii. To jeho hraní si s filtry bylo úžasné. Holt mám pro tuhle vizuální stránku věci slabost a baví mě to sledovat (celá ta "knižní" sekvence byla po technické strance natočená výborně). ()

Korbitch

Solidně natočený film s pohodovým výkonem Jima. Nechápu ta nízká hodnocení. Jediné, co mě napadá, že film byl celkem často zařazován do kolonky horor, což je v tomto případě mimo mísu. Takže to lidi jako horor samozřejmě zklamalo. Ale já o tom věděl už dlouho dopředu, prže jsem tento projekt sledoval a těšil se na něj, takže jsem věděl, že se o horor nejedná. Je to nádherný mysteriózní thriller, který si zaslouží sakra lepší hodnocení. Koukněte se na to ještě jednou a berte ten film tak, jaký prostě je. ()

mysiak

Na tomto filme sa dá len zabávať...žiadnu pointu tu nehľadajte...je to blbosť...a plus Jim Carrey nedokáže byť dva krát vážny...tuto to nejde...ale z toho rátania k 23 som sa dlho smial.. ()

Vxxx

Podle mě ten film není rozhodně tak špatný, jak tady někteří píší. Musím říct že vidět Jima Carrey v jiné, než komediální roli je trochu nezvyk, ale dá se svítit... Horší je to ovšem s Dannym Hustonem. Toho herce nemám ráda.. a zvláště tady hraje takového "slizáka".. o se týče scénaře, myslím že to bylo docela ucházející, když vezmeme v potaz celou nelogičnost příběhu. To že si nakonec Sparrow uvědomí svou minulost, není vůbec originální nápad, ale bylo to vytvořeno velice poutavě. Jediné co vytýkám je hudba. Vůbec mi do příběhu neseděla..:( ()

kobejn

Joel to tady kapánek nezvládnul, narozdíl od jiných bych to neviděl na slibný začátek a kvalitativní sešup dolů, podle mě to mělo kvalitu stejnou od začátku až do konce konstatní, problém byl pro mě v tom, že to bylo prostě přepísklý od začátku do konce, spíš sebeparodie, spíš wannabee (tý voe!) než mystery thriller, spíš nechtěná nevyžádaná parodie, no a Jim se do toho fakt nehodil...no prostě se to jen nepovedlo, příště to třeba víde, Joel! I když, Joel už má splňýno, Volňákem, pochopitelně, na sto let dopředu. ()

JJ.Gibson

Tento snímek mě zajímal ze tří hlavních důvodů: 1. hraje tam můj oblíbenec Jim Carrey, 2. režíruje to můj oblíbený režisér Joel Schumacher, 3. to mysteriózní číslo 23. Nemohu říci, že by se mi to líbilo, ale taky, že by to byla slátanina. Rozhodně mě zajímalo, jak se film na konci rozluští. No přišlo vysvětlení sice neočekávané, ale tak nějak neuspokojivé. Určitě to mohlo mít nějaký lepší mysterióztnější ending. Každopádně první 2/3 jsou poměrně chytlavé, ale chybí tomu to, co dělá z průměrné podívané jedinečnou podívanou! ()

Ridick

zhrnute do paru slov...slaby priemer u schuMACHERA a aspon mne sa lubiaci jim carrey..a k tomu ako ceresnicka hudba h. g. williamsa...55% ()

SonGokussj

Moc velká obscese, či jen špatný scénář. Ono je to vlastně možná i to samé. Jediné, co tento film zachraňuje, je výtečný výkon Jima Carreyho. Film je velmi zhovadilý. Všude vidí 23... Pokoj 179 -> víte, že když vynásobíte 1*7 a přičtete 9, poté to vydělíte 1+7, odečtete jedničku, zapíšete číslo a přičtete jedničku, zapíšete číslo, tak máte 23? UUAAAA bože! Musím někoho zabít. Protože mi to 23 říká... Scénář stupidní. Nezachránil ho ani povedený konec, kdy jsme vlastně zjistili pravou osobu ~ autora oné povedené psycho-knížky. (tímto zvedám o 1*). Slabý film, u kterého jsem se spíše nudil, než byl napjatý. 10+23% ()

zipper111

3+6x2+16/2=23!!! Jak neskutečné! Jedině závěr filmu je zajímavý a až na posledních pár klišovitejch hlášek docela důstojný.23!!!uuaaaa!!!23!!!!! :D ()

Makky

Vidím, že dosť rozpoluplný snímok, ale ja by som sa tak čierno na to nepozeral. Carreymu táto úloha sekla a aj pointa bola si myslím najlepšia, aká len mohla z celého priebehu filmu vzniknúť. Ten, kto dáva odpad si myslím, že nepochopil dobre, čo sa nám Schumacher snažil povedať... ()

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli