Walter Sparrow, který pracuje pro město jako odchytávač zvěře, žije poklidně s milovanou Agathou a synem Robinem. Vše se změní, když dostane za úkol odchytit zatoulaného psa Neda. Zvíře ho kousne a uteče před ním na hřbitov, ke hrobu jakési Laury. Kvůli tomu Walter dorazí pozdě na schůzku s Agathou, která si krátí čekání v antikvariátu a koupí mu knihu 23 - Román o posedlosti. Walter se do knihy začte a je šokován podobností svého života s příběhem detektiva Rybky, jež se netýká jen minulosti, ale jakoby zrcadlila i současnost. Detektiv je posedlý číslem 23 a také Walter ho najednou nachází všude kolem. Na manželčinu radu zajde za psychiatrem Frenchem stejně jako v příběhu Rybka. Znovu narazí na psa Neda, jenž ho opět dovede k Lauřinu hrobu. Za vraždu byl odsouzen její učitel a milenec profesor Flinch. Walter ho navštíví ve vězení, přesvědčen, že právě on je autorem knihy. On však tvrdí, že Lauru nezabil a knihu nenapsal. Walter se dostává na stopu autora a dokonce odhalí místo, kde je zakopána kostra. Jeho žena mezitím objeví v opuštěném psychiatrickém ústavu krabici s nápisem Sparrow. Děj knihy, realita a Walterovy vzpomínky se děsivě prolínají a vedou ho k šokujícímu odhalení. (TV Nova)

6thSun

Říkejte si o tomto filmu co chcete, moc by mě ale zajímalo, jak vysvětlíte, že má tento komentář přesně DVACET TŘI slov? Teď! ()

Tommassi3

"Zaškrtli jsme každý 23. slovo na každý 23. stránce a to nás dovedlo sem.." - "Víte co ?? Jděte se radši domů vyspat !!" ;) ()

bouncer

Přijde mi, že někoho napadlo, že je obrovská náhoda, že 11+12 je 23 a 14+9 je taky 23. Wau...a o tom natočil celý film. Schumachere, kam jsi to klesnul? Ta blbost z toho filmu přímo vyzařuje... ()

McClane

Nejzajímavější na celém filmu bylo to, že jedna z postav vypadala jako docent, kterej mě zkoušel z fyziky ve stejnej den, kdy jsem na tom byl v kině. ()

Johny_fork

Narodil sem se 3.4. 88 --> 3+4+8+8=23. Věřim, že z toho člověku může hrábnout. Abych řekl pravdu nejsem úplně schopen Číslo 23 zhodnotit, ze začátku se mi to zdálo jako neskutečná pitomina, ale v poslední půlhodince se atmosféra řádně zhutnila a vůbec to neni tak špatnej film, jak by se zdálo podle zdejšího hodnocení. Škoda trošičku pitomoučkého scénáře, jinak z toho mohlo být opravdu něco, slyšel sem i názory je Jim Carrey zkusil hrát vážnou roli a vyhořel, s tím naprosto nesouhlasím - 1) Takový věčný svit neposkvrněné mysli taky nebyla zrovna komedie a Jim byl úžasnej a 2) v tomto snímku hraje rovněž skvěle a díky němu váhám mezi 3 a 4*, nakonec dám 3, ale rozhodně to neni špatný film. ()

Terva

CITÁT - Čas, to je jen systém počítání. A čísla jsou s ním silně svázána............ Život hlavní postavy románu je plný momentů, které odrážejí Walterovu vlastní minulost. Scénář : Fernley Phillips. Kamera : Matthew J. Libatique. Hudba : Harry Gregson-Williams. CITÁT - Kdysi jsem četl, že jediná důležitá filozofická otázka je, zda spáchat či nespáchat sebevraždu. Dá se tedy říct, že jsem filozof......... ()

Hismael

Nebudu lhát, když jsem dokoukal film, bylo přesně 0:23 a to mě překvapilo možná víc, než celý tenhle zbytečně překombinovaný příběh. Scénář je vymyšlený tak aby si divák myslel, že jde o bůh ví jak promyšlené veledílo, které se ještě propojí s číslem 23. Výsledek je bohužel nesoudržná splácanina všeho možného. Během závěrečných titulků co jsem zpětně všechno v hlavě lepil dohromady mi to došlo. Když ve slově nuda změním jedno písmeno, získám číslovku nula, tu následně přidám k času 0:23 ve kterých film skončil a pak hodiny a minuty mezi sebou prohodím. Tím získám jasný důkaz, že jsem měl jít spát ve 23:00 hodin. ()

rreal13

Hej lidi nechápu vaše hodnocení. 66% jako cože? Jim Carrey zahrál výborně. Málokdo by čekal, že se na tuhle roli bude hodit, ale opak je pravdou. Pro mě to je jeden z nejlepších filmů. Scénář na oscara, za tím si stojím. Co se týče režie, tak chybky se vždy najdou, ale v jakém filmu ne ;) Nechávat diváka napnutého až do poslední chvíle s tím, že nikdo netuší jak to nakonec dopadne, tak tak by to melo být. Jsem nadšen. Film jsem viděl 2x za sebou celkově již několikrát. Stále a stále v něm nalézám to kouzlo, kouzlo které mě, jak poprvé, tak naposledy, dokázalo ohromit a ujistit v tom, že tento film bude u mě TOP10. Retrospektivní kompozice byla zpracována na výbornou a význam, který filmu dává červená kniha vtahuje diváka do děje neskutečnou silou. Číslo 23 ()

moviesfan

No nebylo tak špatný. Vlastně to bylo dobrý. Poměrně slušné drama o záhadné knížce a číslu 23. Jen mi vadilo závěrečné maximální vysvětlení, ale i tak se film povedl. ()

joehot

Buď je většina uživatelů v pohled na souznění Jim Carrey + drama stejná jako filmová akademie, která odmítá Jima ocenit zlatou soškou i přes jeho očividné Oscarové výkony právě v dramatech, nebo nevim.. Proč ta nízká hodnocení? Znám spoustu filmů, které nejsou tak dobře natočeny, jejichž hlavní postava není tak dobře zahrána a jejichž scénář je o kategorii horší, a přesto se přes tu naši bájnou 70%ní hranici přehouply.. ()

Skrk

Přeplácaný film, kde by se číslo 23 nejspíš vyskytlo i ve zvratkách. Jim Carrey se do téhle role vůbec nehodil. ()

villon17

Nic jsem nečekala, nemohlo mě to zklamat. Občas dopočítání se 23 bylo fakt absurdní, ale líbilo se mi, že se číslo skrejvalo i na nezmiňovanejch místech, přitom bylo na záběru a šlo jen o to, jestli si toho divák všimne. Navíc všechno začalo na mý narozky 23.prosince (a lol, že skončilo 9.února) a bejt paranoidní, už se du oběsit, když jsem navíc kozoroh, jehož obratník je na 23,5°:D ()

Pishin

Par zajimavych scen, divny scenar, esce divnejsi a priblbla hra z cisly ...vedle sebe jsou 2 domy a kazdy z nich ma 3 patra..aha tak to je 23!! ...nemyslim si ze bych se nekdy k tomuto dilu vracel.. ()

curunir

23. To o čo najviac ide v tomto filme je scenár. Scenár, ktorý je na jednej strane neuveriteľne nápaditý, na opačnej strane zase úžasne sprostý (v podstate sa môže jednať aj o hociktoré iné číslo). Okrem už samotného čísla, je to rozvinutie deja do dvoch línií s posadnutým Walterom Sparrowom (prečo ho nehral Johny Depp?) a s detektívom Fingerlingom, ktorého diagnóza je rovnaká, konieckoncov sa jedná o tú istú osobu - neuveriteľná predstavivosť scenáristu. Ďalšia zarážajúca vec je okrem Carreyho posadnutosti číslom 23 aj konanie ostatných postáv, ktoré ho v jeho mánii v podstate hneď aj začnú podporovať a pomáhať mu s rozlúštením záhady. Najväčším a vlastne aj jediným plusom tejto snímky je okrem štandartnej hudby Harryho Gregsona-Williamsa zaujímavo budovaná atmosféra, hlavne potom pasáže s Fingerlingovho pátrania, ktoré majú až komixový nádych. Ináč nemá film naozaj ničím iným zaujať, navyše aj napriek tomu, že sa jedná o mysteriózny triler je miestami až nestráviteľne nudný, pričom neprejde ani prvých 23 minút a vy zistíte je aj dosť dementný. Osobne nevidím žiadne iné aspekty, pre ktoré by si tento film zaslúžil viacej ako 1*, pravdepodobne najsprostejší a najhorší film minulého roka. V závere by som ešte rád uviedol niekoľko letopočtov a dátumov, ktoré sú týmto číslom ,,neuveriteľne" poznačené: 1492 - rok objavenia Ameriky (2x9+4+1=23), 1865 - koniec Americkej občianskej vojny (5x6+1-8=23), 1914 -začiatok 1. svetovej vojny (19+4x1=23), 1918 - koniec 1. svetovej vojny/vznik ČSR (9x8=56:2 /1+1/ =23), 1945 - koniec 2. svetovej vojny (1x9x4-5=23), 1986 - výbuch elektrárne v Černobyle (1x9+8+6=23), 11.9. 2001 - útok na Svetové obchodné centrum (11+9+2+0+0+1=23), 1962 - rok narodenia Jima Carreyho (9x6+1=46:2=23). Tak to číslo je naozaj za všetkým! Nemusím hádam uvádzať, ktorého je dnes. ()

PauloZ

Tento film není zdaleka tak zlý, aby měl tak nízké hodnocení. Nechápu, co se všem nelíbí, podle mě je to velice povedený film. Scénář je dobrý, není nejlepší, ale je dobrý. Režie je taky skvělá a Jimovi tato poloha velmi sedí. Přál bych mu víc filmů, kde by mohl uplatnit svůj herecký um i v pořádném thrilleru, či akčním filmu, protože on umí zahrát všechno. ()

Marsik

Jim v roli, v jaké ho moc neznáme - vážné. Ovšem nezahrál to vůbec špatně, to kámen úrazu nebyl. Menší problém bych viděl spíše v absenci nějakých výraznějších mysteriózních momentů či dramatických zvratů. Také se dle mého časem vymýšlely k číslu 23 nezáživné události a příběhy. Na druhou stranu závěrečné rozuzlení (vysvětlení) bylo celkem překvapením, takže to vykompenzovalo ta hlušší místa. Věřím, že se k Jimovi vážné tváři ještě jednou dostanu, ale prozatím je to u mě pouze za 3 hvězdy. 67% ()

Kryton

Nečekal jsem od filmu nic a byl nakonec docela překvapený. Skoro po celou dobu filmu mě mrazilo.Nebýt toho konce, který by zpravil lepší scénář. Vše se točí kolem čísla 23. To má , ale zakrýt jeden starý zločin. Postupně se skrze jednu knihu dopídíme k překvapení. Takové překvapení , které překvapí i samotného hlavního hrdninu. Carrey je výborný. Nečekaně mě překvapilo jak si s tou roli pošuka poradil. Rozhodně to on celý film má na svých bedrech. Schumacher ho zdatně ovládá a v ramci scénaře , který dostal a kterého se drží. Všem , kterým jsem film doporučil se také libíl. Není to nic světoborného. Na mysteriozní věci od Lynche nebo překvapivost zvratů od Shymalana to nemá. Pokud nebudete moc přemýšlet a necháte se vtáhnout do děje , pak se vám to bude líbit. Stejně jako mě a mým známým. Dokonce se mi stalo , že jsem si to číslo snažil vypočítávat. ()

spaceboyCZ

Nuda s lehce nepredvidatelnym zaverem, nicmene ani to nezmeni fakt, ze se 3/4 filmu jen potacime na tenke nitce mezi propastnou nudou a stupidni vykonstruovanosti. Napad to je dobry, vse kolem dava jedno cislo, cislo 23, ale podavat pribeh zpusobem, jakym ho podal tento scenar, kdy cislo 23 doslova a do pismene dostava z temer vseho, co mu prijde pod ruku (92/4 = 23, no napadlo by Vas cislo 92 delit 4, abyste dostali 23???? A podobnych spornych vysledku je zde vice, proste za kazdou cenu musime dostat cislo 23, ze vseho), to uz je moc... Navic herecky vykon Jima pada se spatnym scenarem a dialogy. Skoda toho, on i Schumacher maji rozhodne navic...jen to chce lepsi vyber. ()

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli