Re - cycle

• Česko Re-cyklace (více)
všechny plakáty

Ting-yin je spisovatelka píšící o vztazích a lásce. Její čtenáři ji milují a vždy netrpělivě očekávají další knihy. Po rocích psaní a mezinárodních úspěších oznámí na tiskové konferenci změnu. Její nejbližší román bude o zemi mrtvých. Na konferenci dostane otázku, zda bude psát a základě svých zkušeností. Odpoví ano. Do této chvíle však netuší, že vyvolávání duchů, které zažila během školních let nebo pár nevysvětlitelných situacích, které zažila, jsou pouze ukolébavkou pro malé děti... Po příchodu domů se ihned pustí do psaní. Zanedlouho se v jejím bytě začnou dít tajemné, nevysvětlitelné a hlavně děsivé věci. Zpočátku si myslí, že jde o halucinace. Později zjistí, že veškerá hrůza, o které píše, se přenáší do jejího vlastního života. Přestává rozeznávat fikci od reality. Když o svých zážitcích povídá přítelkyni, cítí se jako blázen. Má pouze dvě možnosti. Buď přestat okamžitě psát, nebo pokračovat a dokončit svou knihu i za cenu, že se stanou jednou z postav. Pro Ting-vin existuje jediné řešení, nechat se vtáhnout do světa mimo realitu. (oficiální text distributora)

DavidS.

Mám rád asijskou kinematografii a konkrétně u té japonské počítám i s jistou mírou rozvláčnosti a pomalejšího tempa. Toto však byla opravdu nuda a silně "recyklovaná". A těch pár fantazijních výjevu a podivností to bohužel nezachránilo. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...tak tihle Pankoví bratři mě nedostali ani napotřetí a myslím, že se jim to už ani nepovede. Matlanice Kruhu, Silent hillu, Nekonečného příběhu a trochu snad i Alenky v říši.... No začátek vypadal na slušnej horůrek, ale pak se to zvrtlo kamsi do fantasy...nic proti fantasy, ale já nemám rád multižánrový guláše. Když koukám na horor, chci koukat na horor... Navíc druhá půlka (spíš tři pětiny) byly fakt strašná nuda - paradoxně - ono ne že by nebylo na co koukat, ale nic se tam nedělo...chyběl naprosto akutně jakýkoliv příběh, či vývoj postav. Film o někom, kdo jenom prochází jakýmsi podivným prostředím, byť sebezajímavějším, a hledá jenom cestu ven - sorry ale to je prostě fakt nuda...na tohle koukat skoro hodinu? Podruhé určitě ne... Pokud mě film natolik nudí, že musím přetáčet...tak to dávám 2 **... ()

MilkyA

Veľmi zmätočný film, hlavne ak človek čaká horor, čím ho Pangovci celkom slušne nakŕmia prvú pol hodinu, a dostane mierne morbídne "fantasy" s úžasne prepracovaným vizuálom a originálnym námetom, ktorý ale nebol úplne vyžmýkaný zo svojho potenciálu ... je len prirodzené, že môže kopec ľudí sklamať, ak sa nedokážu preniesť cez totálnu zmenu filmového feelingu a budú sa držať zubami nechtami pičovania do každého pol stupníka zle pootočenej kamery, pol tónu nehodiacej sa hudby, prirodzenej japonskej epickosti len preto, že nedostali to, čo žiadali, namiesto Twixky dostali Lionku, v ktorej je nežiadúci kexík, o miligram menej karamelu a nechutné krupky v čokoládovej poleve...do všetkého sa dá zúrivo kopať, keď sa chce...jednou z najdôležitejších vecí pre mňa pri pozeraní filmov je inšpiratívnosť a tú Re-cycle mal :) ()

cab

Uz to nekdo srovnaval se Silent Hill a nebo MirrorMask, coz znaci, ze originalitu film postrada. Navic je nudne plytky a vizualne v nekterych momentech neuspokojujici, coz by se dala odpustit kvuli mensim financnim prostredkum, ale pribehu spisovatelky, ktera se dostane do sveta opomenutych, vyhozenych a odeprenych veci i lidi nejvice chybi naboj v dobe jejiho uteku smerem zpatky do naseho sveta zivych. Bezvyznamnych a nicneresicich zaberu je mnoho, ac mohli byt nahrazeny v pripade lepsiho tymu tvurcu. 50% ()

Holina

Audiovizuální žranice od režisérské dvojice hororového Oka. Svět, který nám dvojčata Pangové ukazují je bizarní, industriální, depresivní a nebývale atmosférický. Děj filmu je na vedlejší koleji a naprosto nedůležitý. Tvůrci se soustředili na co nejúchylnější kulisy a povedlo se... ()

Sancty

Horor? Kdeže. Temná fantasy? Určite. Od bratov Pangovcov som po Oku a jeho vydarenom pokračovaní očakával ďalší mrazivý zásek z východu. Čiastočne som sa dočkal aj keď som po viac ako slušnom úvode - síce režiséri pracujú so zaužívanými prvkami, ale aj napriek tomu sa im podarí navodiť hororovú atmosféru takmer okamžite - musel pristúpiť na troška inú hru. V priestore pre opustené a zabudnuté veci som sa s hrdinkou prešiel úchvatnými (vrakovisko hračiek), desivými (les obesencov) a inak nápaditými lokáciami, z ktorých sú niektoré bohužiaľ príliš dlhé. V tomto svete mimo našej reality vedie forma jasne nad obsahom. ()

Corpsegrinder

Co k tomuhle filmu říct.. ze začátku se tváří jako normální asijská duchařina, sem tam jede kamera a projede kolem ducha jako by se nechumelilo a nebo se ducháček objeví nepatrně v pozadí a zamává což jsou scény kterejch se naprosto děsim. Pak se však film naprosto změní a (pěkná) hlavní hrdinka se ocitá ve světě co vypadá jak směsice Silent Hillu a Alenky v říši divů. Prochází několik prostředí který se zde vyskytujou od těch silně hororovejch (les plnej oběšenců co řvou a vypadaj jak bubák z klipu COME TO DADDY od Aphex Twin) až po ty pohádkovější a zvláštnější (skladiště hraček, zábavní park). Člověk se zde dočká fakt skoro všeho ať už jde o zombíky nebo duchy (oboje parádně zpracováno). Celková zápletka neni nic světobornýho ale to sere pes, kouká se na to dobře. ()

Haymar

Asijský horory už mi lezou silně krkem (všeho moc škodí - je to pořád dokola jedno a to samý). Právě proto mě Re-cycle (od čehož jsem původně nečekal zhola nic) tolik překvapil - je zkrátka jiný... nový... originální. Samotná hlavní myšlenka byla fenomenální... provedení mě hodně bavilo... zpracování mě hodně bavilo... atmosféra mě dostala... paralelní (imaginární) svět byl hodně zmáknutej... občas pár slušných lekaček a dobré režijní nápady... Jediný nedostatek filmu byl v tom, že sám byl tak trochu rozpolcený a nevěděl, jestli se má tvářit jako horor (hlavně první třetina), sci-fi, fantasy, thriler nebo psychologické drama... Ale jelikož v dnešním době máme originálních a nápaditých filmů jako šafránu, tak v tomto případě rád přimhouřím obě oči ()

Mauric

Originální nápad se cení. Když k tomu ještě přidáte vynikající zpracování, prolínání světů, zajímavé postavy a povedený konec, nelze hodnotit jinak. Spisovatelčin příběh o ztracení se ve vlastní představivosti mě vtáhl do sebe nejen nekonečnými pláněmi zapomenutých věcí, ale často i svou až pohádkovostí (např. scéna s květy a hřbitovem). Pokud popustíte uzdu své fantazii, tak vás čeká strhující podívaná. ()

Klay

100 minut nudy s pár pěknými výjevy (i když zpracování často odporně digitální), ale v podstatě bez děje a atmosféry. Nebýt tam ta jeskyně plná lidských embryí, bylo by to za 1*. Paradoxně se k ní váže závěrečná pointa, která je spolu se svým poselstvím jedním z nejdebilnějších scénáristických kroků, co jsem v asijských filmech viděl. ()

Phorbo

Po dlouhé době horor, který mě chytnul. Lekací místa kombinovaná s poutavou výbušnou hudbou jsou přesně pro tendle film dělaná. Navíc si u tohodlě filmu cenním velmi kvalitní kamery, která mě zaujala na první pohled. Minimálně 8/10 ()

jacksax odpad!

Tento snímek by měl být v učebnicí pro začínající filmaře v kolonce naprosté nezvládnutí formy a stylu. Doporučuju ke shlédnutí všem, co chtějí posuzovat kvalitu provedení filmu v závislosti na jeho žánru. Dal bych k dobrému i pointu filmu, ale asi dvacet minut před koncem jsem to po předchozím přemáhání se definitivně zabalil. ()

Harpy

tie 2* dávam tomuto filmu len za prostredia ktoré boli skutočne kreatívne ale aj to len tie prvé tri.... tešila som sa na parádny horor, ktorý sa tak skutočne na začiatku javil, ale bohužiaľ len prvých 15 minút.....potom sa to prerodilo do čistej dojemnej fantasy rozprávky až sračky......áno, samotný film nebol AŽ tak zlý, ale keď idete pozerať horor, chcete horor a nie rozprávočku s hudbou tak epickou že miestami som mala sto chutí to vypnúť....ďalej 3minútové nič nehovoriace pohľady , kedy som mala pocit že sa dívam na šimkookú šeherezádu ! úprimne som sklamaná........dobrý námet, dobré prostredia, hudba - odpad, scénar tiež...... ()

ddf76

Prvni pulce to vypadalo na skvely mix ringu a silent hillu, ale po hodine to zabredlo do morality a nudy, aspon ze konec to trochu zachranil. ()