Bývalý kriminálnik Tae-sik je prepustený z väzenia. Vracia sa späť po 10 rokoch a je z neho úplne iný človek. Pokúša sa zabudnúť na minulosť a krivdy, ktoré napáchal ľuďom, lenže pred minulosťou sa ukryť nedá. Jeho matka vlastní reštauráciu uprostred pozemkov, na ktoré má zálusk arogantný boss mesta, aby tam mohol postaviť zábavné stredisko. Lenže ona odmietne svoj pozemok predať. Taek-sikovi a jeho rodine začnú robiť bossovi gangstri nepríjemnosti a on stojí pred rozhodnutím vysporiadať sa s problémami spôsobom, akým by to riešil pred 10 rokmi. Lenže to by porušil krédo nového života: „Prestanem piť, nebudem sa biť a nebudem plakať.“ (badygorila)

Tyckin

Hm, nejsem typ co by akčním filmům naděloval plná hodnocení, tady jsem to nejprve udělal, ale pod tíhou dalších shlédnutých snímků nakonec jednu hvězdu ubírám. Nicméně snímek mne chytnul od samého počátku a než jsem se probral, byl jsem v půlce filmu - působivé dojemné drama s příměsí akce i koneckonců nějaké té romantiky, a ani humor se tu neztratí. Vypíchul bych herecký výkon hlavního hrdiny, ačkoli ani jeho lehce potrhlá mladší "sestra" nezůstala příliš pozadu. 85% ()

gogo76

"Ach Tae-sik sa veľmi zmenil..." Príbeh gangstra, ktorý sa po návrate zmenil na nepoznanie môže pripomenúť DePalmovu Carlitovu cestu. Ako gangsterský film je dosť mierny, ešte do polovice by som ho za taký vôbec nepovažoval. Postupne nenažratosť starostu mesta a jeho mafiánskych kumpánov narastá a Tae-sik sa pod tlakom bude musieť vrátiť k svojej dávnej povesti smrtiacej zbrane...Celý film príjemne odsýpa, nevlastná rodina gangstra príme ako svojho a jeho cesta od mafiána k slušnému človeku mu takmer vychádza. Finále, ktoré sa nezadržateľne blíži je v skratke fajn. Pri podrobnejšom rozbore je to však škoda, pretože stačilo málo a mohlo ísť o veľmi slušný mafiánsky film. Vlastnými rukami pozabíjať 30 mafiánov je už trochu moc, zvlášť keď vezmeme do úvahy fakt, že strelné zbrane sa v kórejských gangstrerkách akosi nenosia. Napriek trochu zbabranému záveru si 4 hviezdy zaslúži. Na záver trailer. 80%. ()

sniper18

Je to vydarená akčná dráma z kórejskej produkcie. Má výborný príbeh o bývalom gangstrovi, ktorý za zabitie protivníka skončil vo väzení, ale po príchode je z neho úplne iný človek, nasťahuje sa k nevlastnej mame a jej dcére a chce žiť kľudný život bez násilia a gangov. Lenže reštauráciu jeho nevlastnej mamy chce kvôli pozemku získať vplyvný mafián a ten sa nezastaví pred ničím. So spracovaním som nadmieru spokojný, žáner dráma tu prevláda omnoho viac, ako akčný, takže taký je aj scenár, väčšina času sa venuje hlavnému hrdinovi, ktorému sa tu nedá nefandiť, je to správny slušný mladík, ktorý chce byť čo najlepší k svojej novej rodine a preukazuje rešpekt všetkým, aj tým, ktorí si to nezaslúžia, ale neustále problémy s gangstrami tu pôsobia až príliš kruto, neustále niečia reštauráciu a napadajú hlavné postavy, pričom to celý čas graduje až dospeje do drsného mafiánskeho konania, ale našťastie nechýba finále plné pomsty. Akcie tu až tak moc nie je, ale tá je dosť vydarená. Gangsterské bitky pôsobia dosť drsne až surovo, takže som útočníkom prial stále len to najhoršie, že som sa len bál, aby to neskončilo maximálne nespravodlivo, čo sa ale našťastie nestane a finále je správne krvavé a drsné so slušnými likvidačnými technikami. Herecké obsadenie je na tom dobre, Kim Rae-won, ktorý rovnako zvláda jemné úlohy, ako takéto drsné, slušné kladné postavy, ktorým sa nedá nefandiť a správne nepríjemní záporáci na čele s Kim Byeong-okom. Réžia a technická stránka sú presne v štýle podobných filmov, takže slušná kvalita, kde nič nesklame. Sunflower je ďalšia vydarená juhokórejská drsná dráma, ale tentoraz až nadmieru krutá, takže zapôsobí. 79% ()

Pethushka

Už nějakou dobu vím, že Rae Won Kim je Pan herec a touto rolí mi to jenom potvrdil. I když jsem čekala mnohem víc akce, jsem ráda, že to bylo takové, jaké to bylo. Ani by mě nenapadlo, že by revenge mohla být pojata tímto způsobem. Bylo tu i několik dojemných částí, kdy jsem musela mrkat opravdu intenzivně. 4,5* ()

Shit

U korejců obdivuju jak pokaždý dokážou přijít s nějakým zajímavým příběhem, byť třeba neni vždy originální, ale vždycky ho dokážou něčim ozvláštnit, něčim doplnit, přidat zajímavou minulostní linii, která z příběhu udělá něco víc a něco strašně zajímavýho. A to je tak trošku případ i tohohle, sice ne úplně doslova, jelikož základní příběhová linie neni zase tak omletá, ale díky minulosti hlavní postavy se z toho nakonec stává výborný akční drama a závěr je opět úžasná drsná korejská cesta pomsty ()