Hellsing

Předloha:

Kóta Hirano (komiks)

Hudba:

Hajato Macuo

Fumiko Orikasa, Steven Brand, Norio Wakamoto, Takehito Kojasu, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Júdži Ueda, Micuki Saiga, Hiroši Naka, Šó Hajami, Osamu Saka (více)

Epizody(10)

"Hellsing organization", Londýnská agentura pro potírání nemrtvých vlastní velmi účinnou zbraň. Čistokrevného upíra jménem Alucard. Mladá policistka Seras Victoria se při jedné zásahové akci potká s Alucardem, který ji "zachrání" život tím, že ji promění v upíra a příjme do agentury Hellsing. Tam pod vedením jejich šéfky Sir Integry Hellsing vedou válku nejen proti upírům a ghoulům. První dva díly rekapitulují části děje ze série HERUSHINGU a od třetí části se rozvijí nový příběh s novými nepřáteli. (Crowen)

Recenze uživatele Madsbender k tomuto seriálu (8)

Hellsing (2006)

Astonishing! ()

Hellsing III (2007) (E03)

Najbrutálnejší diel, ktorý nepostráda grády a má navrch štýlového nepriateľa v osobe Tubalcaina Alhambru, s ktorým by ste rozhodne nechceli hrať poker... ()

Hellsing IV (2008) (E04)

Čo sa týka hudby tak toto je jednoznačne najlepší OVA diel, Rip Van Winkel je skvelý nepriateľ a celkovo patrí táto medzi najlepšie časti, aspoň pre mňa. ()

Hellsing V (2008) (E05)

Konečne je tu invázia do Londýna, no to nebude jediný problém členov Hellsingu... aspoň čo sa týka Alucarda, i keď mu kratší pobyt na lodi spraví len dobre... Škoda len, že si lady Integra nezachovala tradičný cool chladný odstup. ()

Hellsing VI (2009) (E06)

A už to fičí na plné obrátky z Maxwella sa stáva ultimátny hajzel, Seras sa konečne dostáva k poriadnej akcii a na konci si aj trochu poplačeme... Spoiler: Husí mi bude ľúto, i keď sa aspoň stihli pred svojím koncom predviesť. Zorin Blitz si s nimi pohrala celkom originálne, a som zvedavý, ako sa to ďalej vyvinie... ()

Hellsing VIII (2011) (E08)

Alucard sa konečne dostáva späť do Londýna a prechádza "zrkadlovou premenou" do svojej pravej podoby (kto hral Castlevaniu, vie, čo tým myslím...), čo má za následok masaker zvyšku Iškariotov a nacistickej armády. A je to vskutku kruté a drsné. Anderson ukazuje svoju druhú, rozumnú stránku a prispeje k jednému z najlepších momentov - pád šialeného Maxwella, a pri záverečnom súboji s Alucardom v ňom vidím už niečo iné, ako fanatickú zúrivosť. Už to nie je to, čo to bývalo, je to silné a číre odhodlanie zničiť monštrum za každú cenu, a bez zbytočných obetí... !!!SPOILER ALERT!!! - Alucard vyzerá ako Dracula fakt husto :D 100%, čo iné? ()

Hellsing IX (2012) (E09)

Už len kvôli jednému z najlepších súbojov v univerze Hellsingu je tento diel nutnosťou... ale to je samozrejme len špička ľadovca, ktorý sa ani nedá vymenovať... Anderson, Dorneaz... už len aby tu bol posledný diel! Ako vždy 100% ()

Hellsing X (2012) (E10)

Značné sklamanie. Kultový Hellsing sa po dlhých šiestich rokoch konečne dočkal epického zakončenia spolu s desaťtisícmi fanúšikov po celom svete... aby sa najviac prejavili známe neduhy a pridali sa stovky ďalších. Celá druhá polovica je úplne zbytočná a uťahaná, epilóg je dlhý ako týždeň pred výplatou, Maduka sa správa ako idiot a všetky postavy pôsobiace dojmom skutočnej zraniteľnosti, vrátane Integry, si z vážnych zranení nerobia nič, odohráva sa tu len jeden jediný súboj, ktorý za to skutočne, umelé nedotiahnuté myšlienky, minimum Alucarda, a už ani tá kontroverzná a nekompromisná brutalita nie je, čo bývala... Tretia hviezdička za fantastický súboj s Kapitánom Guntsche - Vlkolakom (mimochodom perfektné stvárnenie animácie spirituálneho vlka), odhalenie, čo je vlastne Major zač a dotiahnutie príbehu do finále, plus jeden vtipný moment v epilógu a smrť všetkých tých bastardov. Hip, hip,.. vlastne nie, nie je nad čím výskať. ()