Nevydařený experiment s geneticky upravenými rostlinami způsobil katastrofu na zemi. Většina populace byla vyhlazena. Zbytky lidí se snaží přežít na zpustošené planetě. Nezbedný chlapec Agita potká dívku Tuulu, která žila v minulosti. Její otec zajistil, aby přežila katastrofu. Shunnack, přeměněný člověk také z minulosti, chce pomocí Isutoky (systém přírodní obnovy) obnovit "pořádek" na Zemi. Plně si však neuvědomuje, co vlastně dělá, protože by musel obětovat všechny lidi, aby mohl planetu napravit. K porozumění přijde bohužel příliš pozdě. (Laputa)

gumbo

Naprosto nezvládnuté. Zajímavý námět se zmutovanými rostlinami, které ovládají lidstvo jako jeden Velký lesní bratr je zajímavá, bohužel je to podáno tak příšerně, že se na to i přes skvělou animaci místy nedá ani koukat. Postavy jsou ploché jak prkno a většinou jen zaplňují tupý děj nějakou činností jež vlastně nedává žádný smysl.Hudba je divná, nějak mi to tam neseděla, hlavně na konci. Nebýt skvělé animace a solidního rozjezdu, tak to je anime propadák desetiletí. 30% ()

-tHESWINe-

Musím souhlasit s gr8 escape, až na tu hudbu. Sice jsem při filmu nespal, nýbrž jedl, ale podobnost (ona je to o něco víc než podobnost, příběh je vlastně shodný, jen strany dobra a zla jsou zde reprezentovány jinak) s Kaze no tani Nausicaa mi neunikla. Stejně tak mi však neunikla nádherná vizuální stránka, v tomto ohledu je to dílko velmi nápadité. Asi proto ty hvězdičky. Jinak je to velký patos. ()

JohnyTrava

No nebolo to také zlé, ako som si začínal do polky myslieť, ale nebolo to ani to, čo som čakal. Nápad dobrý, prevedenie už nie. Postavy mi prišli strašne nerozvinuté (síce je to film, ale aj do filmovej stopáže, sa dá narvať nejaky ten rozvoj postáv), a film vlastne vyťahoval k lepšiemu už len koniec. Ďalší mínusom je CG strojov, čo mi trhalo doslova oči (hold nesadlo to do prostredia) a dokončím to dejom, ktorý je typický pre OVA, dlhé slepé momenty a zrazu skok. Ghiblíci to vždy zvládnu, tak prečo nie raz aj ostatný. Nezostáva než len dúfať, že sa to raz dostane do správnych rúk a ten nápad spracujú lepšie. Ale keď od toho až tak veľa nečakáte, tak to stojí za zhliadnutie. Tentokrát za 7 a to slabších. PS. Kto chce niečo v podobnom duchu a v lepšom spracovaní, odporúčam Laputu. ()

DExUS

Po tom čo som si prečítal komentáre ostatných som to ani nechcel pozerať, spravil by som však obrovskú chybu. Prekrásna animácia, skvelá kombinácia 3D a 2D a zaujímavý sci-fi dej ktorý ma upútal ihneď od samého začiatku. Nastane pár momentov kedy si poviete "čo ? ako ? kde ?" ale to iba na chvíľku. Japonci majú radi príbehy ktoré sa začínajú od stredu a poprípade bez toho aby divák vedel čo sa stalo, čo je čo a podobne. Origin: Spirits of the Past nepatrí úplne do tejto kategórie ale miestami sa tam nájdu tieto prvky. Ako celok ma to silne zaujalo aj určité veci boli vysvetlené až na poslednú chvíľu ale moc mi to neprekážalo. Odporúčam pozrieť ! ()

Giskard

Nádherný film, který si za některé své atributy (zejména ten stěžejní - animaci) zaslouží pět hvězdiček. Bohužel, druhým pilířem na kterém film stojí je scénář, a ten už tak dokonalý není. Ve filmu jsem nedokázal přilnout k nějaké postavě, těm stěžejním jsem měl dokonce zpočátku chuť neustále nafackovat za jejich tupost. Také se tu vyskytuje až příliš klišé okopírovaných odjinud. Rozhodujícím měřítkem pro konečné nižší hodnocení je existence filmu Naushika z větrného údolí, kterýžto se zabývá dosti podobným tématem, avšak zejména ve scénáři tento dnes hodnocený film o dvě třídy překonává. Přesto ho můžu každému fanouškovi postkatastrofických filmů doporučit, už jen kvůli silnému vizuálnímu zážitku. ()

Movieaddict

Motivací pro mě v tomto případě byl naprosto geniální opening doprovázený taktéž geniální skladbou od japonské zpěvačky Akiko Yoshidy (umělecké jméno Kokia). Bohužel toť vše, co mě na filmu zaujalo. Potenciál pro slušné sci-fi zde byl poměrně velký, především díky vybudování slušné atmosféry na začátku. Ačkoliv když řeknu, že v základu šlo o vizi postapokaplyptického světa zamořeného jakýmsi zmutovaným rostlinstvem, asi si na zadek nesednete. Nicméně první polovina filmu byla zpracovaná poměrně atmosfericky. Jenže ten zbytek už byl poměrně nemastný neslaný a závěr taky nepřinesl nic světoborného, takže konečný dojem je spíše špatný. ()

spawnxp

Vypadá to moc hezky, postapo jak vystřižený - trosky v džungli, mutanti a tak. Ovšem příběh... dokud je to dobrodružství tak ok i ty japonský super-heros se daj zkousnout ale ty "eko-přesahy", který vygradujou ve finále jsou fakt únavný. Nicméně - celkově dost dobrá zábava. ()

svist10

Úvodní titulky jsou skvělé, ale zbytek filmu za ním tragicky pokulhává. Agito je v podstatě další zelená agitka, krásně animovaná, ale s horším scénářem. Na romantiku je to moc sci-fi, na sci-fi je to moc romantické. Film se nemůže rozhodnout, kudy se má vydat, výsledkem je kompromis, který je úkladným vrahem potenciálu tohoto díla. Pěkně se na to kouká, jinak je to ale dočista prázdné, nehledě na to, že prostřední část by zasloužila trochu postrčit, chybí jí drajv. Posledním kladem je titulní skladba, kteou nemůžu dostat z hlavy, výsledkem je ale i přesto pouze průměr. ()

Nýdnol

Zajímavý příběh a pěkná myšlenka ale s naprosto nedomyšleným scénářem. Ve filmu je spousta zajímavých postav, kterým se ale dostalo minimum prostoru a naopak. Vskutku promrhaný potenciál. Škoda. ()

Damnsinead

Říká se nesuď knihu podle obalu, a ani anime by se nemělo soudit podle úvodní písně (a hezkého vizuálu). Když zazněly první tóny Chouva Oto od Kokie, slibovalo to neobyčejný zážitek. Jenže skladba dosahuje mnohem vyšších kvalit než celý film. Příběh se soustředí na chlapce Agita, který žije v postapokalyptické budoucnosti. Les zde představuje inteligentní formu života, ale i smrtelné nebezbečí pro člověka.  Agito jednou ve spací kapsli objeví dívku jménem Toola, která spala po staletí a pamatuje svět před apokalypsou. Toolu brzy zjistí, že není jediná. Je tu také muž jménem Shunnack, který, jak se zdá, může společně s Toolou vrátit svět do pořádku. Samozřejmě to má háček... Příběh má obrovský potenciál, ale to by se k tomu tvůrci museli postavit trochu jinak. Namísto strhujícího zážitku jsme se dočkali težkopádné a místy nelogické kopírky Mijazakiho klasiky s nulovou invencí, která nedokáže vyvolat jakékoliv emoce. Zato nudit dokáže dokonale.  a závěr tomu nasadil korunu. Agito si prostě uzrál na stromě, no co. 30% ()

Utnapishtim

Směsice výpůjček z Princezny Mononoke, Naušiky a tak trochu ze Skleníku od Briana W. Aldisse, ani v jednom případě ovšem nepřesahujících úroveň pouhého odvaru. ()