Snímek o muži, který byl v mládí vychováván jako pes, musel bojovat o svůj holý život, o přežití. Postupem času jak stárnul se z něj stal poslušný zabiják, který plní rozkazy svého páníčka. Jedna zakázka se mu vymkne z rukou a šlape mu na paty policie. Všechno se mu ještě více zkomplikuje, když se na skládce seznámí s ženou, kterou tam její otec drží a zneužívá. Pomůže jí a dají se společně na útěk před policisty... (sheen)

EdaS

Hodně drsná a syrová podívaná je vlastně jednou velkou honičkou policajta a nájemného vraha, kteří jsou si podobnější, než by se mohlo zdát. Nečekejte žádnou velkou stylizaci, tady se jde hlavně po autentičnosti. Škoda je snad jedině dvojitého závěru, film mohl klidně skončit ve městě. Jinak samozřejmě palec nahoru. ()

Paldini

Kambodžský nájemný vrah se po dobře vykonané práci snaží dostat z Hongkongu zpět do Kambodži. Plán nemá vůbec žádný. Spoléhá se jen na své instinkty a neskutečnou agresivitu. Takže se jako vzteklý divoký pes plouží slumy Hongkongu a zanechává za sebou nevinné nepřipravené oběti, které mu náhodou stály v cestě. Skoro okamžitě je mu na stopě cholerický důstojník policie Wai, který jde nekompromisně jako ohař za svou kořistí. Ale vzteklina je nakažlivá. Mohl z tohoto filmu být výjimečný drsný temný thriller nebýt naprosto neuvěřitelně podělaného závěru. Film měl být o 20 minut kratší a nerozmýšlel bych se s maximálním hodnocením. Konečný sentimentální blábol s dementním a neuvěřitelným přerodem charakterů postav ať si autoři strčí do míst, kde slunce nesvítí. ()

Tuxedo

Zabiják, vychovávaný mezi rváči, pro kterého smrt nic neznamená a policista, kterého tento zabiják připraví o kolegu a on tak ztratí všechny zábrany, je nejen skvěle napsaný, ale též skvěle natočený. Oba hrdinové opravdu snesou označení "dog" - zabiják nemá slitování před nikým a neváhá jakkoliv bojovat o svůj život, policista je mu zase neustále v patách, což myslím opravdu NEUSTÁLE. Hodně se hraje na realističnost (všechny postavy dělají velké chyby včetně zabijáka) a především nekompromisnost. A Edison Chen je prostě výborný. Výsledný dojem mi dokonce nezkazila ani poslední dvacetiminutovka, protože romantická linie je jen záminkou k uzavření příběhu, který se opět neobejde bez násilí. ()

genetique

Ultimátne násilný film, ktorého chlad a temnota presahuje prirovnanie k polárnej noci. Príbehovo ničím zaujímavý film, násilie, drsná atmosféraa beštiálnosť niektorých scén ho však vytrhávajú spomedzi iných, podobných klišéovitých filmových produktov. Ústredná zápletka filmu je dosť podobná tej z filmu 'Danny the Dog', akurát jej rozuzlenie ako aj celé to, čo k rozuzlenie smerovalo mi nedávalo pocit filmového uspokojenia. Akčné scény namakané, ale iné dnes divák od východnej produkcie ani neočakáva. Príbeh sa snažil byť drámou, v čom zlyhal na celej čiare. Takisto kriminálkou, ale policajný zbor a ich vyšetrovacie metódy mali niekedy dosť ďaleko od logiky. A tak zostala už len obnažená akčná línia, ktorá ma sama o sebe uspokojiť nedokázala. 60%. ()

Adrian

Set-up príbehu o nemenovanom zabijakovi v cudziom meste, ktorý je po vykonaní práce následne stíhaný miestnym policajtom, film približuje k fámozne podobnému príbehu jednej noci v Hongkongu. Vďaka výbornej práci so svetlom a tieňom, premyslenou perspektívou v obraze a uhlami nasnímania je rovnako skvelé a presvedčivé aj vykreslenie zahnívajúcej metropoly ako nočnej mory plnej ľudského marazmu, skrz ktorej ulicami sa ako dva štvaví a zúriví psi stíhajú nájomný vrah s policajtom. Fatálnosť ich konania, ukazujúca paradoxne až ich príliš blízku podobnosť, speje k nezabudnuteľnému finále, ktoré však po ceste "peklom" žiaden raj neponúka. Extrémne drsný a nekompromisný thriller, ktorý nielen vďaka "romantickej vložke" v 3/4 filmu ponúka aj príval silných emócií je aj výpoveďou o živote, kde hnacím motorom je zaslepenosť pomstou a smutnej predurčenosti, resp. nemožnosti vykĺznúť zo zabehaných koľají. "Creatures live at the expense of other creatures". Jeden z najsilnejších filmových zážitkov v 2006. ()