Posbírejte všechny své síly a připravte se na spoustu akčních scén a mrazivého napětí, protože teď už neexistuje cesta zpět! Ve vzrušujícím pokračování úspěšného filmu se totiž znovu vydáte na extrémně nebezpečnou výpravu za nepřátelskou linii. Když dostává speciální oddíl americké armády úkol, aby zničil severokorejskou raketovou základnu a odvrátil tak možný jaderný útok, neúspěch nepřipadá v úvahu. Mise je však neočekávaně přerušena a hluboko v nepřátelském území zůstávají odříznuti čtyři vojáci. Aby přežili, musí přemoci povstalecké síly, které usilují nejen o životy jich samotných, ale i o životy spojenců a všech obyvatel svobodného světa! (oficiální text distributora)

wipeout

Po snubnom začiatku som sa tešil na politicko vojnový thriller na výsostne aktuálnu tému. Lenže to čo ma čakalo ďalej boli nepresvedčivé herecké výkony, predramatizovávanie, tony vojnového klišé, absolútne enrealistická akcia točená len pre efekt, hudba snažiaca sa ísť po citoch ľudí, vyvolávajúca ale viacmenej len úškrnky, jeden nesmrteľný hrdina, pohybujúce sa terče v podobe Severokórejčanov, do očí bijúce efekty, snaha o osviežebnie akcie rozmazaným, stoptimovým a naprvý pohľad možno originálnym či nebodaj efektným strihom a pohybom akmeri, ktorý už ale po prvej dávke začne byť otravný. No a ten záverečný sentiment a americký patriotizmus si už autori naozaj mohli odpustiť. Celkovo pozerateľný guláš z americkej vojnovej kuchyne oslavujúcej neporaziteľnú armádu of the USA. ()

AdamesWWE

[5.5/10] Pokračovanie výbornej jednotky. V tomto filme ma zaujal tak ako v jednotke príbeh, táto vojenská tematika ma celkom baví a tento námet je tiež fajn, film síce úvod nemá hocijaký, ale potom sa to už rozbehne. Putovanie vojenskej jednotky na osamelej časti bolo fajn, no aj tak som im ani tak moc nefandil. Herci sa dali, ale nikto z nich ma nejak extra nezaujal, ale záporáci celkom ušli. No v prvom rade ide o akčný film, pre akčný film je treba akčné scény. Dvojka ich má dosť, ale tak kamera je niekedy dosť roztrasená, akcia je skôr priemerná, streľba atd, niektoré dobré veci sa tu nádju. Plus má aj dobré prostredie. Jednotku mám veľmi rád, táto časť spolu s trojkou sú podľa mňa zbytočné projekty, ktore ma bavili maximálne tak na dve pozretia. Ale toto je o trošku lepšie ako trojka, no aj tak by to potrebovalo viac vecí vylepšiť. Za nepriateľskou línou 2 je len priemerné pokračovanie, ktoré sa aj s trojkou vo svete akčných filmov ľahko stratí. ()

mzss1

FUUUU, tak to teda bylo něco. To co nyní budu psát je můj názor a na nikoho neútočím. ;-) Jednička je stokrát tak lepší, kde jsem ty 4* nakonec dal. Ale tohle ? Přímo otřesné. Úvod filmu asi tak první patnáctiminutovka - to je asi největší klad filmu. Akce nebyla, ale politické problémy se tuřešily, bylo to celkem dobré uvedení do hrůzy, která mě nemilosrdně čekala. Ale přesto během úvodu zde byl nesmyslný a zbytečný, až v obrazovce blikavý střih. Od patnácté do třicáté minuty se to táhne už víc, ale pak dojde k situaci, kdy do nepřátelské linii spadnou 4 vojáci a budou tam na pos pas odudu bojovat o svůj vlastní život. Ale prosím, neberte to doslovně, moc akce tam není. Takže započne okolo třicáté minuty zajetí a akce, která následovala bylo snad to nejhorší co jsem kdy viděl. Hlavně, že byla kritika na pátou smrtonosnou past, ale tohle ? Samozřejmě, je to můj názor. Ale tohle je fakt nesmírný brak. Akce - kamera lítala takovým způsobem, že kolikrát ani nezabrala celého vojáka, takže byly vuidět jen jeho nohy a třeba nějaká ruka jiného vojáka ! :-))) Takže dost úsměvné, ale já měl v tu chvíli vztek, že některé filmy jsou kritizovaná špatným střihem a rozklepanou kamerou atd. Takže rozklepaná kamera. Dále střih. Naprostá šílenost. Režisér zřejmě stříhal jako o živat. Doslova sekunda jeden záběr, sekunda další záběr. Úděsné. Pak až do jedné hodiny film nastane obří nuda. V necelé hodině filmu zase akce a opět šílenost a rozklepaná kamera a střih. Nelogika a nesmyslnost po clém filmu. Ani nevím, jestli mám ještě pokračovat v rozboru. Poslední zhruba, slabší patnáctiminutovka akce a opět strašně nepřehledné. V téhle poslední, třetí akční sekvenci bylo kromě šíleného střihu a klepající kamery další špičková novnika (špičková - ironicky řečeno) - zásek v akční scéně, tzn - něco vybouchne a zasekne se to jako pauza v přehrávači (asi 6 nebo 7 těchle scén). Konec není ani moc dojemný, kdy se předáváají ceny. Takže konec trochu vykrádá první film. Herecké obsazení. No, herci na kladné straně, vojáci mě moc nezaujaly, ale zase herci co hráli v politice, třeba prezident - ten mě aspon trochu zaujal. Pak mě zaujala postava velitele vojenské jednotky. Námět, samotný příběh nic moc, nedořešený, ale určitý potenciál měl - samozřejmě nevyužitý. Hudba nic moc, vůbec jsem ji tu nezaznamenal pomalu. Takže je vidět, že je téměř vše špatně. Jak už jsem zminoval, herecké obsazení a nějaký ten pokus o námět - to je tak celé. Ještě ta první půlhodinka vypadala dobře jak se vojáci chystaly do akce a i to jak těm dvěma vojákům pomohl korejský tým se mi líbilo, ale fakt těch kladů nebylo moc. Nechci aby to vypadalo, že jsem odpůrce béčkových filmů. Naopak, béčkové filmy hltám úplně nejvíc, ale toto je prostě Ztkový film. Tohle nemůžu nazvat, ani nepřímým pokračováním dobré jedničky. Prostě se snažili navázat na úspěch jedničky a dopadlo to teda velmi mizerně. Takže je to skoro odpad, resoektivě u mě na hraně mezi odpadem a 1 hvězdou. Tentokrát zaokrouhlím nahoru, ale mám zavřené všechny oči. Hodnotím na velmi slabých 13% = * () (méně) (více)

predators

Akční "béčko" se spoustou nelogických a absurdních jednání postav a scén. Za nepřátelskou linií je to opravdu zlé, ale je mi divné, že se nikdo z těch korejců nenaučil střílet. Jedná se o novodobé Komando, protože hlavního hrdinu naučili všemu, i tomu, jak se vyhnout kulkám. Ba co víc, on dokázal přežít výbuch jaderné hlavice. :-) No, řekl bych, že jde spíše o "céčko".... Zajímavosti: "Patnáctka" ... né, nejedná se o nezletilou dívku, nýbrž o hřebík, kterým mučili našeho amerického "ninju" :-) 30% ()

Ouwen

Už dlouho jsem neviděl, tak špatný akční film! Na to, že to má 90 minut, tak zejména poslední půl hodina se neuvěřitelně a celkem zbytečně táhne. Sice jsem rád, že konečně hlavní hrdinové místo utíkání stříleli, tady je však ta akce naprosto nudná, nezáživná a vymrdaně natočená. Kamera je na dicka, motala se mi palice, úplně nepřehledné bylo všechno, začátek mně ještě bavil, jak vyskočili z toho letadla, ale po první akci pádil film do hoven. A tam taky už asi zůstane, nedivím se komentářům a hodnocení ostatních uživatelů. Modro/oranžovej filtr má znamenat co?! Vzpomínky na minulost Gonzalese taky k ničemu, navíc ten ostře zběsilý střih dává filmu negativní body. Ale abych pořád nepyskoval, tak Gonzales je sympaťák, v uniformě vypadá sice docela dobře, ale ať si příště vybere lepší film. Sem tam řekne skvělou hlášku, zbytek party je v pohodě, námět je o hovně, plno zbytečných dialogů, občas slušná hudba, ale ještě se mi nestalo, abych posledních 15 minut filmu vypnul, dopadlo to podle očekávání dobře, tam jsem to spíš přetáčel, takže tu mega akci na konci jsem ani neviděl, stejně to bylo v noci, takže bych na to koukal zbytečně. Po jedničce je tohle naprostej propadák, těm, co filmu dali 4*, nebo dokonce 5*, tak závidím, že si to užili. Hrdinové nemají motivaci, sice jsem poslední akční scénu neviděl, ale ta je jenom z povinnosti, aby se neřeklo a měl film něco "obrovského" na konci. Jsem zvědav na trojku, prý je docela v pohodě, ale tohle už nikdy nechci vidět. Jsem fanda válečných nářezů, ale tady je málo akčních scén, spoustu k hovnu dialogů, v pohodě parta, ale i ta akce, co tu je, je otřesně natočená. Ještě, kdo mi sedl k pozitivním částem filmu je Ben Cross, který tu měl však minimum prostoru. Divím se, že píšu tak dlouhý komentář, už radši končím a dávám 2/10. ()

• Robert James (Nicholas Gonzales) nosí hodinky značky Casio G-Shock Twin Sensor. (dyfur)