Posbírejte všechny své síly a připravte se na spoustu akčních scén a mrazivého napětí, protože teď už neexistuje cesta zpět! Ve vzrušujícím pokračování úspěšného filmu se totiž znovu vydáte na extrémně nebezpečnou výpravu za nepřátelskou linii. Když dostává speciální oddíl americké armády úkol, aby zničil severokorejskou raketovou základnu a odvrátil tak možný jaderný útok, neúspěch nepřipadá v úvahu. Mise je však neočekávaně přerušena a hluboko v nepřátelském území zůstávají odříznuti čtyři vojáci. Aby přežili, musí přemoci povstalecké síly, které usilují nejen o životy jich samotných, ale i o životy spojenců a všech obyvatel svobodného světa! (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Předchozí kinosnímek se odehrával v Bosně, druhý a už dějově skromnější videosnímek se podíval na dění v Severní Korei. Změna je hodně výrazná. Dějově slabší, avšak akčnější a v rychlejším tempu. Námět se drží prvního snímku, takže tu je opět převážně kritika vlastní politické síly a způsobu velení. Žádné oslnivé herecké výkony, dramatizace či nějaké napětí nelze očekávat. Jen prostoduchá střílečka, jak se na obyčejný akční videofilm sluší a patří. ()

Malarkey odpad!

Tady žádnej novej akční hrdina nevzniká, tady spíše zaniká dost zajímavý nápad jedničky, která narozdíl od téhle srágory alespoň měla to, co týhle kravině chybí. Koule....luxusní koule, bez kterých se žádnej akčňák obejít prostě nedokáže. ()

T2 odpad!

Tržby za predaj DVD v USA $4,927,899 //počet predaných kusov 287,215║ Absolútne nezvládnutý projekt, formou a prevedeným sa to takmer nedá porovnať ani z televíznou produkciou a príbeh je len prázdna fraška. /5%/ ()

Segrestor odpad!

Tak nám zase zabili Ferdinanda! Tentokrát to byl ten malej šikmookej, co vzhlíží k desetimetrové soše Kim Ir-sena z poza kupky sena. Byl to Fer Di-nand - jen pro přesnost, než mi zase někdo začne vyčítat, že vím hovno o filmech. Zkrátka a dobře, po vzoru mladšího bratříčka (s tím blonďákem, co má frňák do zatáčky) se rozhodli natočit amíci alternativní verzi, tentokrát se zmařeným výsadkem, a bystřejší již tuší, v Severní Koreji. Výsadek dopadne katastrofálně, protože ti hercí jsou neschopná deprimovaná hovada a nikdo z nich netuší, že nejlepší zbraň sídlí přímo v bílým Baracku. Ušaté torpédo zde, prosím: http://img.csfd.cz/files/images/film/photos/000/084/84656_2a8417.jpg?w700 Budete je nesnášet víc, než čtyři z tanku a psem. Naštěstí je hned na začátku postřilí skupina korejských ošetřovatelů brambor, načež odlétne s naloženým valníkem. Pak teprve přijde zlá OSA. Inu, kdo v sobě najde dostatek sebezapření a zároveň obrovskou dávku entuziasmu a patriotismu k americké vlajce, film možná i dokouká. ()

Gilmour93

Za nepřátelskou linií 2: Rudá vosa zlá aneb multikárou technických služeb po Severní Koreji.. Tragikomická hrůza střídající jednání armádního štábu, kde v souladu s nejbrutálnějšími klišé je hlavní generál militantní guma a prezident přemýšlivý lidumil, s pasážemi akčními, které odpůrcům "shaky" kamery umožní zažít ještě vyšší level tortury - kameramana s permanentním záchvatem padoucnice. Pustit tohle Kim Čong-ilovi v jeho "Posledním vlaku", pln beznaděje odejde do rudého nebíčka už o dvě stanice dřív.. ()

genetique

Mať tento film trošku lepšieho režiséra a hlavne kameramana, mohol vyzerať trošku inak. Pokiaľ nie je zvládnutý príbeh, čakal som aspoň sľubnú akciu, ale ona nie a nie prísť. Pekne je vidno ako sa celý film šetrí rozpočet na záverečný výbuch a nakoniec tomu nasvedčuje aj demencia tvorcov, keď pilot zadelí: "Z radarového dosahu Severnej Kórei sa dostaneme, keď preletíme na Kazachstan a za štyri hodiny sme naspäť v Soule!" Tak to už hraničí s chujovizmom. Keby sa to aspoň netvárilo ako megafilm, ktorý chce spraviť dieru do sveta. 45%. ()

Hitman_47

Vezmeme-li v potaz, že se jedná o D2DVD pokračování, tak musím říct, že se jedná o velmi zručně natočený kousek...jo jasně, je tu plno blbostí a nelogických okjurů...ale na to v tomto případě sere pes. Film nenudí a o to tu myslím šlo. Navíc ani jednička na tom z hlediska reality nebyla vůbec dobře.. ()

Falko

Nicolas Gonzales - (Robert James) +++ Matt Bushell - (Neil ´Spaz´ Callaghan) +++ Keith David - (Scott Boytano) +++ Ben Cross - (Tim Mackey) +++ Peter Coyote - (Prezident USA Adair T. Manning) +++ Bruce McGill - (Generál Norman T. Vance) +++ Hudba: Pinar Toprak +++++++++++++ Toto pokracovanie ma od jednotky dost daleko. Jednak mi tu chybaju hviezdy typu Hackman-Wilson, citelne bolo vidiet lacnejsiu produkciu, kamera bola az moc triasava teda nepriehladna. Scena, kde americkemu vojakovi udierali klinec do ruky, bola dost brutalna, rovnako ako aj vyber klinca, avsak o to viac som sa cudoval o par minut alebo hodin neskor, ked si ten vojak veselo kadeco prehadzoval bez stipky bolesti, akokeby reziser a herec zabudli, ze ta jeho ruka je poriadne zranena. Dej mi uplynul sice pomerne rychlo, ale bolo to dost slabe............... 12.07.2008 ()

gogo76

V úvodných aj záverečných titulkoch je obraz prestrihovaný všemožnými skutočnými zábermi z bieleho domu aj Severnej Kórei, ktoré by mali navodiť pocit reálnej hrozby alebo minimálne vierohodnosť. To čo sa začne diať po zoskoku z lietadla , sme videli tisíckrát. Nevadilo by to, keby akčné scény neboli tak roztrasené, krátke, neprehľadné a v niektorých momentoch aj trápne. Americký trpiaci hrdina je snímaný spomalene, zo všemožných uhlov a divák trpí pri obrazovke rovnako. Prvý diel mám fakt rád, je to príjemná akčná jazda. Bohužiaľ toto je iba trápny, podpriemerný príživník. 50%. ()

Jamal

O hvězdičku horší snímek než jeho předchůdce, který má sice slušný začátek, ale bohužel jen ten pak se stává špatně zamíchaným koktejlem dopomáhajíc tomu nepřesvědčivé scény a výkony herců. Snímek se snaží být zčásti i snímkem dokumentárním, kde nám předkládá mnoho videí z KLDR atd....ale po úvodu se u toho trošku nudit zřejmě budete, proto doporučuji si vzít scrabble, aby vám utekl čas. ()

Pepinec

Za tou pravou nepřátelskou linií jsem v době sledování tohohle paskvilu byl leda tak já. Egyptská kruto-stupidní samovláda samozvaných alfa samců by výlet několika klučíků do Asie strčila do kapsy se stejnou ladností, s jakou letos Mirka Knapková vyhrála olympiádu. Jak si tak čtu oficiální text distributora, začínám nabývat dojmu, že jednotliví autoři fantaskních obsahů mezi sebou mají vypsanou soutěž o největšího magora. Jestli můžu, dávám svůj hlas do tohoto košíku. (Filmfest Hurghada 2012, 43/67) ()

mzss1

FUUUU, tak to teda bylo něco. To co nyní budu psát je můj názor a na nikoho neútočím. ;-) Jednička je stokrát tak lepší, kde jsem ty 4* nakonec dal. Ale tohle ? Přímo otřesné. Úvod filmu asi tak první patnáctiminutovka - to je asi největší klad filmu. Akce nebyla, ale politické problémy se tuřešily, bylo to celkem dobré uvedení do hrůzy, která mě nemilosrdně čekala. Ale přesto během úvodu zde byl nesmyslný a zbytečný, až v obrazovce blikavý střih. Od patnácté do třicáté minuty se to táhne už víc, ale pak dojde k situaci, kdy do nepřátelské linii spadnou 4 vojáci a budou tam na pos pas odudu bojovat o svůj vlastní život. Ale prosím, neberte to doslovně, moc akce tam není. Takže započne okolo třicáté minuty zajetí a akce, která následovala bylo snad to nejhorší co jsem kdy viděl. Hlavně, že byla kritika na pátou smrtonosnou past, ale tohle ? Samozřejmě, je to můj názor. Ale tohle je fakt nesmírný brak. Akce - kamera lítala takovým způsobem, že kolikrát ani nezabrala celého vojáka, takže byly vuidět jen jeho nohy a třeba nějaká ruka jiného vojáka ! :-))) Takže dost úsměvné, ale já měl v tu chvíli vztek, že některé filmy jsou kritizovaná špatným střihem a rozklepanou kamerou atd. Takže rozklepaná kamera. Dále střih. Naprostá šílenost. Režisér zřejmě stříhal jako o živat. Doslova sekunda jeden záběr, sekunda další záběr. Úděsné. Pak až do jedné hodiny film nastane obří nuda. V necelé hodině filmu zase akce a opět šílenost a rozklepaná kamera a střih. Nelogika a nesmyslnost po clém filmu. Ani nevím, jestli mám ještě pokračovat v rozboru. Poslední zhruba, slabší patnáctiminutovka akce a opět strašně nepřehledné. V téhle poslední, třetí akční sekvenci bylo kromě šíleného střihu a klepající kamery další špičková novnika (špičková - ironicky řečeno) - zásek v akční scéně, tzn - něco vybouchne a zasekne se to jako pauza v přehrávači (asi 6 nebo 7 těchle scén). Konec není ani moc dojemný, kdy se předáváají ceny. Takže konec trochu vykrádá první film. Herecké obsazení. No, herci na kladné straně, vojáci mě moc nezaujaly, ale zase herci co hráli v politice, třeba prezident - ten mě aspon trochu zaujal. Pak mě zaujala postava velitele vojenské jednotky. Námět, samotný příběh nic moc, nedořešený, ale určitý potenciál měl - samozřejmě nevyužitý. Hudba nic moc, vůbec jsem ji tu nezaznamenal pomalu. Takže je vidět, že je téměř vše špatně. Jak už jsem zminoval, herecké obsazení a nějaký ten pokus o námět - to je tak celé. Ještě ta první půlhodinka vypadala dobře jak se vojáci chystaly do akce a i to jak těm dvěma vojákům pomohl korejský tým se mi líbilo, ale fakt těch kladů nebylo moc. Nechci aby to vypadalo, že jsem odpůrce béčkových filmů. Naopak, béčkové filmy hltám úplně nejvíc, ale toto je prostě Ztkový film. Tohle nemůžu nazvat, ani nepřímým pokračováním dobré jedničky. Prostě se snažili navázat na úspěch jedničky a dopadlo to teda velmi mizerně. Takže je to skoro odpad, resoektivě u mě na hraně mezi odpadem a 1 hvězdou. Tentokrát zaokrouhlím nahoru, ale mám zavřené všechny oči. Hodnotím na velmi slabých 13% = * () (méně) (více)

predators

Akční "béčko" se spoustou nelogických a absurdních jednání postav a scén. Za nepřátelskou linií je to opravdu zlé, ale je mi divné, že se nikdo z těch korejců nenaučil střílet. Jedná se o novodobé Komando, protože hlavního hrdinu naučili všemu, i tomu, jak se vyhnout kulkám. Ba co víc, on dokázal přežít výbuch jaderné hlavice. :-) No, řekl bych, že jde spíše o "céčko".... Zajímavosti: "Patnáctka" ... né, nejedná se o nezletilou dívku, nýbrž o hřebík, kterým mučili našeho amerického "ninju" :-) 30% ()

Chrustyn

No, bylo mi jasné, že to nebude ani zdaleka tak dobrý jako první díl (se kterým to nemá vůbec nic společnýho - klidně se to mohlo jmenovat jen Osa zla) ale tohle bylo opravdu hóóóódně slabý. Film má špatné herce, kteří kecají samý blbosti (hl. hrdina pronáší hrdinský hlášky typu: "nikdo mi tu nezemře" atd.), dále si film hraje na velice vážný akční film (scény s Pentagonu mi připomínaly Skálu) ale do toho má hodně daleko občas zazní hudba, která vzdáleně přípomíná Hanse Zimmera (když má zrovna špatný den) ale to by tu možná ani nevadilo kdyby film vynikal v něčem jiném. Např. v akčních scénách. Ale i zde film totálně padá na hubu. Akce tu skoro není a když už je tak je velice špatně natočená (kameraman buď používá rychlé střihy nebo si hraje na autenticitu se zběsile rozklepanou kamerou) do toho se občas použije nějaký ten počítačový trik, který je ale stejně hrozný jako celý film. Takže ruce pryč. ()

klerik

Nie zlé béčko. Vizuál opäť cool, aj keď stráca na očikľajúcej digitálnosti jednotky. Celkom zaujímavé premostenie na "skutočný" a aktuálny konflikt. Samozrejme plné patriotizmu... Filmu značne škodí prílišná snaha o politickú výpoveď - predovšetkým neskutočná rozťahanosť (a naivita) dejovej línie okolo prezidenta a spol. V telke sa to dá zniesť... Samozrejme ruská VOJNA a nový RAMBO neohrozene kraľujú dobrodružno-vojnovému podžánru... ()

SOLOM.

Volné pokračování celkem slušného prvního dílu, se opravdu zrovna dvakrát nevyvedlo. Nebyla to sice vyložená akční katastrofa, ale moc jsem se u toho nebavil. Zvláště proto, že původní film měl jakžtakž slušnou atmosféru, sympatickou hlavní postavu, která utíkala před hromadou magorů, genocidu formou masových hrobů no a tady tomu dost nepomáhala třepotající se kamera, chaotický střih, nepříliš dobré herecké výkony většiny zúčastněných, atmosféra i příběh taky výrazně slabší, konec byl vyloženě k smíchu a nereálný (ten výbuch mluví sám za sebe), prostě tohle nebylo ani na průměrné ohodnocení. Pasáž s taxíkem úsměvná ale pomalu nejlepší na celém filmu…A v dnešní době by už tenhle film asi neprošel, protože jak si mohl tvůrce dovolit dát do filmu jen pár černochů, z nich ten jeden zařve skoro hned na začátku a druhý je totální vojenská guma…to je přeci rasově nevyvážené a nekorektní. 40% ()