Kokainoví kovbojové

• Česko Cowboy Cocaine (festivalový název) (více)

Píší se 80. léta a nemilosrdní kolumbijští kokainoví magnáti ovládli Miami a přinesli s sebou nevídané násilí. Sledujte, jak se z Miami stane jejich centrum. (Filmbox)

Maynard.

Poměr/ně zajímavej dokument o velice zajímavém tématu, čímž je samozřejmě kokain, co taky jinýho, že? Člověk se zde dozví poměr/ně dost zajímavejch věcí a zjistí, že obrovská spousta "gangsterských" filmů je inspirována skutečnými životními osudy těchto překupníků, kteří se zasloužili o to, že do té doby poklidné město Miamy bylo svého času sídlo neřesti, vražd a korupce. Velkou měrou přispěl sám Fidel, kterej z Kuby vyhnal svoji nemilovanou smetánku, která se dala do otevřené války s Kolumbijci. Na druhou stranu je zajímavý, že většina mrakodrapů byla postavena díky prachům z prodeje drog, tím vzniklo značné množství pracovních míst atd... Jedno je ale jistý, do té doby než amíci pouze hulili ganžu, tak se nevraždilo a nebylo tolik korupce, to všechno špatný přišlo až s příchodem tohoto bílého prášku, kterej se stal během chvilky abnormálně populární ve všech vrstvách společnosti. Z čehož jednoznačně vyplývá, že tráva je prostě v pohodě, noné? :o). Tyto časy jsou dokonale ukázány v dokonalých filmech Kokain a Goodfellas... Co si ale budu pamatovat asi nejvíc je přezdívka - Godmother :o), jinak ale průměrný, níčím nevybočující dokument. ()

Romario

Špičkový dokument, poutavě natočeno. Zpočátku, pokud se jedná o snadné výdělky pašeráků v době, kdy po nich nikdo nešel a jediným problémem bylo,za co astronomické příjmy utrácet, včetně vlivu na ekonomiku a rozkvět Miami,téměř zábavné.Druhá půlka, kde jsou už popisovány boje mezi gangy, je vyprávění už drsnější. ()

I.AM.NOT

Každý dokument má dvě tváře. Ta první, tudíž téma, je zde jasně na plný počet a je podáváno dost jasně a od dost zainteresovaných osob, druhá tvář- forma dokumentu a to jak jsou fakta podsouvány divákům - je zde dost zvláštní a mě to nesedělo. Bla bla bla v takovém tempu, že se nedala naprostá většina informací pojmout a některé důležité tak na úkor "perliček" nepostřehnete, do pozadí záběry z amerických reality show a Miami vice a máme cool dokument pro teens. ()

Neotom

Zapomeňte na všechny gangsterské filmy, které jste dosud viděli. Přichází Cocaine Cowboys líčící realitu drogového byznysu v Miami 70. a 80. let minulého století syrově a bez příkras. Neskutečným výpovědím zasvěcených akterů se možná budete zdráhat uvěřit, stejně jako já. 95% ()

Zik2

Tak to vidíte - kokainoví baroni nebo chcete-li kaubojové pozabíjeli na přelomu 70. a 80. let tisíce lidí, přivezli do USA drogy za hezkých pár miliard, a nakonec, pokud se teda nevyraždili navzájem, dostali pár let a teď v hezkých domech s nostalgickým úsměvem na tváři vzpomínají na to, jak to tehdá zamlada bylo super. A přizvaní odborníci, až na jednoho, se shodnou, že vlastně nebýt mafie, není tady takové hezké panorama, a jede se dál. Film sice ukáže člověku leccos z toho, co neznal, ale nemůžu se zbavit pocitu - a nemůžu ho akceptovat - že z těch grázlů dělá vlastně takové šikovné podnikatele, který jako jóó, děti zabíjet neměli, ale jinak prostě prodávali kokain jako jiný housky. A neberte to, děti, když ten soudní proces se dá nějak ošéfovat. ()

Santino7

Skvelý dokument, mapujúci bláznivé 70. a 80. roky v Miami Beach. Roky plné marihuany, kokaínu, prisťahovaleckých gangov a vraždenia. Ponúka nám detailné pohľad sprevádzaný rozhovormi s troma rôznymi výraznými postavami tejto doby. Jeden bol pašerák, ktorý sa chopil príležitosti v rozvíjajúcom sa miamskom drogovom priemysle a zacítil možnosť, ako sa dá rozprávkovo zbohatnúť. Druhý bol pilotom lietadla prevážajúceho kokaín z Kolumbie, rodák z Miami. No a posledný bol členom medellinského drogového kartelu, vrahom, ktorý si doteraz odpykáva svoj trest vo väzení. Kým prvá polovica sa venovala hlavne spôsobom pašovania kokaínu na trase z Kolumbie až do Miami a následnému šíreniu tejto drogy, druhá polovica je vyčlenená pre krvavé roky, v ktorých sa vybavovali účty medzi kolumbijskými a kubánskymi skupinami. Celkovo ide o veľmi kvalitný dokumentárny snímok, ktorý ponúka ucelený obraz o danom období. Treba pochváliť Billyho Corbena za skvelú prácu a vytvorenie skvelej atmosféry. Takéto veci jednoducho mám rád. 5/5 ()

mira007

Moderní dokument v klipovité formě o kokainovém obchodu v Miami, kde měl pole své působnosti Medellinský kartel. Hodně zajímavá věc - komentáře novinářů, policajtů, pašeráků a jednoho zabijáka prokládané zajímavými dobovými materiály. Celkem komplexní ()

Jiu

Šialene ukecaný dokument, kto neovláda poriadne angličtinu bude asi často pretáčať, pretože naraz sledovať obraz a titulky to je fakt heroický výkon. Napriek tomu odporúčam, je to sila ()

nessbeal

Dokument o nepredstavitelnych prachoch, ktore sa pre*ebali, tonach drog, ktore sa prepasovali, o ludoch, ktori za tym vsetkym stali, nevidiet toto znamena nevediet o kapitole Miami, ktora ho postavila! ()

Everyone

Skvěle zpracovaný dokument, který se s ničím nepáře a zápletky nejslavnějších gangsterek před ním blednou. ___ Floridská 70. a 80. léta byla "divokým západem 20. století". V roce 1956 mělo Miami !jednu! policejní hlídku, tak se není čemu divit, že drogy měly zelenou. Vše začalo od marihuany. Když ji bylo dost, přišel na řadu kokain. Odpočinkové zaostalé přímořské město zažívalo renesanci a stavební boom, peníze se hrnuly do infrastruktury a poptávka po luxusním zboží rostla a město bohatlo. Konkurence mezi dodavateli začala růst a nastaly problémy mezi Kolumbijci a Kubánci. Kriminalita nezadržitelně rostla, tak jako počet předávkovaných. Objevily se první vraždy, které přerostly v otevřenou válku a bezostyšné zabíjení za bílého dne (vrcholem byla okázalá vražda na Floridském letišti uprostřed dopravní špičky ubodáním bajonetem). Miami získalo pověst Pekla v ráji. Televizní reportéři div nedávali před dvojnásobnými vraždami slovo "pouze". Z drogového průmyslu profitovali jihoamerické diktatury - Ortega, Noriega, Chavez,... Vše se obrátilo na konci 80. let a drogové syndikáty se rozpadly. Z krvavých peněz bylo vytvořeno dnešní prosperující město Miami. Z drogového odlesku dob minulých, který poskytl mnoho inspirace, vytěžily seriály typu Miami Vice svoji popularitu. ___ V dokumentu uslyšíte zcela otevřené výpovědi oněch cowboyů. Nechybí ani černý humor. Jednoznačně pět hvězd. ()

agassi68

Peniaze sa váľali všade. V odpadkových vreciach po 1,7 mil $ som ich zakopával po záhrade, dokonca aj v konskom žrádle.. Zo ženou sme rozmlátili dva Mercedesy po 100 000$ a na druhý deň sme sa na tom smiali.. To je len odrobinka zo spomienok prepravcu drog z Kolumbie na Floridu. Naozaj zlaté časy drogových dealerov 70 tych rokov. Skutočne sa na to človek pozerá s otvorenou hubou a stále má pochybnosti, či nesníva. ()

aLCaP0Ne

Wow, skvelý, fascinujúci a slovami ťažko opísateľný dokument o tom ako to fungovalo v 70 a 80 rokoch v USA incredible! Aj keď by si zaslúžil sto percent, tak nedám :) aj jeden náš ex profesor hovoril, že na Áčko vie Boh, na B on a na Céčko najlepší študenti :)) takže 95% ()

Juwe

Tenhle dokument mi zůstal v hlavě celý den i po jeho skončení. Velmi zajímavý pohled do Miami 80.let, i když pro občany žíjící v této době tak zajímavý určitě nebyl. ()

Mr.Roman

Dokument mimoriadne zaujímavý ako témou, tak i formou. Tempo sa nezastaví od začiatku až po koniec a k plnému hodnotenie chýba málo. ()