Newyorští hasiči Chuck a Larry jsou už od školy ti nejlepší přátelé. Zatímco Chuck nemá vážný vztah a naplno si užívá mládeneckého života, Larry se po smrti manželky sám stará o dvě děti. Larry má kvůli rizikovému zaměstnáni uzavřenou výhodnou životní pojistku, po smrti své ženy však neurčil nového příjemce pojistky, a tak pojišťovna hrozí, že mu pojistku zruší. Larry přemýšlí, že od hasičů odejde, tíží ho myšlenka, že v případě jeho smrti nebude o děti postaráno, pak ale přichází s geniálním řešením. Uzavřou s Chuckem registrované partnerství, a pokud se s ním něco stane, bude Chuckovi vyplacena jeho životní pojistka a Chuck se pak postará o jeho děti. Jak ale přesvědčit vyšetřovatele sociální správy i okolí, že jsou Chuck a Larry homosexuálové? (TV Nova)

darwin

Sandlera mám hodně rád, ale tato módní záležitost se mu krutě nepovedla. Realizační tým je klasický, se zručným režisérem v čele, ale tohle prostě nevyšlo. Je to málo vtipné a nekonzistentní. Jediné co za to stojí je tak "užasňáčkovský" Ving Rhames a scéna s mýdlem. ;) ()

chamba

Vtipný a napaditý film okorenený krásnou Jessicou, ja som bol spokojný, dostal som viac než som od toho očakával. ()

ElizabethBay

Že bych mohla někdy vidět opravdu povedenou, důstojnou a ještě ke všemu opravdu chytrou komedii s gay tématikou s Adamem Sandlerem v hlavní roli, to jsem opravdu nečekala. Ale tento film je opravdu výborný, herci jsou skvělí. Navíc to není žádná prázdná komedie, ale ve své podstatě je to i drama věnující se gay právům. No a co je hlavní, je o opravdovém přátelství. Doporučuju všem. A pro všechny fanoušky (hlavně dámy ;-) ) Vinga Rhamese velmi sexy scéna ve sprchách. ()

klukluka

Jsem asi napoprvé upad’, když jsem tomu dal 4 pecky. I ty tři mi přijdou moc. Tohle je děsná bejkovina. Borci se z nepochopitelnýho důvodu vezmou, a aby je systém neusvědčil z toho, že se ho pokusili ojebat, tak si to spolu málem začnou rozdávat. Ta mezifáze, kdy už zacházeli fakt hodně daleko, byla óbr divná. Ne, dám tomu jen dvě, je to příšernost. ()

cab

Ze zacatku vtipne a postupem casu se spise hraje vazneji, protoze partnerkse vztahy gayu jsou aktualni a jejich zesmesnovani neni v kurzu, tudiz se da hazet spina jedine na spatny system a nemoderni odpurce zminenych vztahu. Nicmene je hezke videt, ze i mistr nekorektniho humoru se pousti do tak odvaznych projektu. Uvodni nadseni z filmu u me po par dnech vyprchalo a vysledne hodnoceni se ustalilo na 65% ()

dopita

Typická komedie Adama Sandlera. Zápletka veleblbá a závěrečné poselství otravné. Ale film celkem odsejpá, občas i pobaví, ale několika opravdu trapných okamžiků se bohužel nevyvaruje. Neškodnej a zapomenutíhodnej film. ()

Merkin

Většina scénáře je určena spíš pro slaboduché teens( ty dokáže neustálé zvolávání slova gej ve všech pádech a podobenstvích rozesmát i po dvou hodinách) a zbytek je pak pro mužskou část diváctva(neustálé záběry na zadní partie ženských těl). Jednu hvězdičku si vysloužilo těch několik málo ryze vtipných scén a celkem originální myšlenka. ()

Paity

Kevin James je obloustlý, nudný a když začne tancovat, poznáme to tady i my za tím oceánem. A tohle má být komik? + Adam Sandler, který mám pocit hraje poslední dobou pořád stejně a stejné role. Zalté jeho 40x a stále poprvé. Dva pseudo-gayové při snaze ze státu vymáčknout nějakou tu kačku mě opravdu nemohou pobavit. ()

F.W.Colqhoun

Oscarový trhák Anga Lee * a zároveň věru dobrý film, jehož titul jistě nemusím připomínat * odšpuntoval Pandořinu skříňku. Byl v ní mimo jiné Adam Sandler. Mám toho kluka rád. Zjevně sdílí s rozumnými osobami [jako jsem já] postoj, že legraci si lze dělat v zásadě z čehokoliv a přehnaná korektnost je kontraproduktivní. Přesto jsem měl strach, aby mi z jeho pokusu vytřískat prachy na homo-stereotypech nebylo trapně. Ukázalo se ale, že jsem buď pozbyl veškerý smysl pro subtilnost, nebo to Sandler & spol. dokázali slušně vyvážit. Homo-stereotypy se samozřejmě těží ve velkém, ale jsou zřetelně tagované právě jako stereotypy. Uraženej snad nikdo nebyl přesto, že některé vtípky [Sandlerovo parodování zesnulé manželky nejlepšího kamaráda] by někdo mohl považovat za cosi daleko za hranicí vkusu. Naneštěstí se to nejvtipnější nachází právě za nimi a Sandler se toho * naštěstí pro mě, který se nejvíc chechtá právě, když by už neměl * nebojí. Ono se totiž za těmi hranicemi válí i dost peněz... Hluchá místa nejsou k nalezení, film má ale své nevkusné vrcholy - pro mě to byla kreace Ving Rhamese, přesněji sprchová scéna s interpretací I'm Every Woman - k popukání, . V Kevinu Jamesovi našel Sandler ideálního spoluhráče. Když si Jasicca Biel prohrabává zadek, je jednomu fakt fest heterosexuálně ouzko. Buzňácký soundtrack velmi potěšil, bohužel není nikde ke stažení. Kéž by byla tuzemská low-brow komediální produkce na stejné úrovni jako Sandlerovy cash-iny. ()

Haymar

Sandler je rozhodně talentovanej komediant a zkušeností už má v "branži" taky dost - tohle určitě patří k tomu lepšímu ať uz v jeho filmografii tak i v současný filmový tvorbě. U filmu jsem se dobře bavil, i když se tvůrci občal nevyhnuli trapným scénám, občas skoro hraničících s "debilním americkým" fekálním humorem (viz napr. scéna s uklízečkou). Ale naštěstí máme větsinu stopáže co do činění s povedenými gagy a hlavně skvělým obsazením a výkony všech zúčastněných (krom Sandlera a Jamese zaujali Wing Rhames, Steve Buscemi, Dan Aykroyd a má oblíbenkyně Jessica Biel)... ()

Radim

Zpočátku celkem slibný film, který se postupně rozplizl do klišovitého pohledu heterosexuálů na homosexuály. Občas vtipný moment, občas rádobyvtipný, a naprosto příšerný konec. ()

J*A*M*A*L

Pro mě osobně zatím nejlepší a nejoblíbenější film s Adamem Sandlerem.A také nejlepší a nejoblíbenější film od Dennise Dugana.Musím říct, že Adam Sandler a Kevin James roli homosexuálů hráli skvěle a ty jejich hlášky se mi moc líbili.Na hasiče se zrovna Sandler moc nehodí, ale taky hrál skvěle a v těch scénách kdy zasahovali, tak z toho byla taky božská sranda.Zkrátka senzace, což je u Sandlerových filmů klasika.89% ()

MilanQo

Po dlhšej dobe som sa dobre pobavil ..Adam Sandler a Kevin James skvelý výber hercov a skvelé herecké výkony a k tomu nádherná Jessica Biel, nemám čo dodať 75 % ()