Osudem půvabné Hadassah bylo stát se královnou Persie a spasitelkou svého lidu. Snímek natočený dle starozákonní Knihy Ester je právě jejím příběhem.  Byla to náhoda, že se Hadassah narodila obdařena nadlidskou krásou, byť byli její lidé pouhými otroky v nejmocnější říši světa? Byla to náhoda, že se po smrti svých rodičů dostala do výchovy strýce Mordechaje, muže požívajícího úcty, jaká náleží jen královskému písaři? Byla to náhoda, že právě v té době perský král Achašveroš alias Xerxes nechal popravit svoji královnu a brzy se začal cítit osamělý? Byla to náhoda, že právě do jeho harému se nakonec dostala Hadassah, která i přes všechny nemilosrdné palácové intriky králi brzy učarovala natolik, že si ji nakonec vzal za ženu? A byla náhoda, že právě tato dívka se nakonec stala spasitelkou svého národa, a ve své době zachránila židovstvo od pogromů a násilného útlaku? Starozákonní Kniha Ester říká, že ne. A výpravný epický historický snímek, natočený v roce 2006 režisérem Michaelem O. Sajbelem, je její adaptací. V úloze mladé Hadassah, které byl předurčen osud královny Ester, se blýskla osmadvacetiletá hvězdička Tiffany Dupontová. (oficiální text distributora)

Han22

Spíše než historický drama tak trochu pohádka, i když se spoustou intrik, pletich a šílených příkazů a protokolů, které si člověk dnes těžko umí představit. Musím uznat, že se to trošku táhlo a nějakou akci byste tu hledali marně, ale příběh to byl zajímavý. A hlavně neskutečně mě dostávala výprava - za pouhých 20 milionů vytvořili tvůrci nádherné scenérie plné paláců, živoucích měst, kvetoucích zahrad a spousty stastistů. Potěšili mě i zajímavě vybraní herci - je vidět, že šlo o nízkorozpočtový projekt bez známých jmen, ale hrdinka byla velice sympatická a takový Tiny Lister jako moudrý, laskavý a vtipný rádce nebo James Callis (Baltar z nové Galacticy) jako slizký hajzlík byli naprosto skvělí. Takže celkově - zajímavá biblická pohádka. ()

ti88na

Na prekvapenie veľmi dobré spracovanie krásneho a aj môjho obľúbeného starozákonného príbehu. Dej plynie od začiatku do konca v miernom tempe a drží sa svojej biblickej predlohy, čo oceňujem. Práve to, že ide viac menej o romantickú rozprávku o láske a hrdinstve, ktoré prekoná pomstu a krutosť sa mi na tomto filme páči asi najviac. Vyhovovalo mi herecké obsadenie, pekný vizuál, kostýmy a trefná hudba. Kráľ mohol byť viac výraznejšou postavou, hlavne preto že jeho charakter bol asi najzaujímavejší. Esther v podaní Tiffany Dupont nemala zo začiatku moje sympatie, ale potom sa to stále len zlepšovalo a nakoniec bolo pozretie Princeznej z Perzie príjemným zážitkom. ()

Greg25

Nablýskaná výprava s obrovským komparzem, slušní herci a tím to končí. Přes veškerou snahu tvůrců je to mdlé, nemá to atmosféru, jen výpravu potaženou třpytem bez jakékoliv účelnosti. Nevadilo by překreslení příběhu do vlastní vize, nevadí, že v popředí je milenecký vztah a intriky, ale nesmí to drhnout - dialogy jsou přes veškerou svojí nabubřelsot myšlenkově zcela prázdné, kamera se může pochlubit jen nadprůměrnými záběry paláce, režisér nedokáže využít prostor paláce ani komparzisty, proto všechny scény působí unyle a nakonec vůbec ne výpravně. 40% ()

boul

Ze začátku to vypadalo jako velice pěkně udělaný historický film v pohádkovém provedení o peršanech s židy, ale postupem času se z toho vyklubala spíše další telenovela z blízkého východu bez nějaké větší akce nebo napětí... 3* za herce a pěkně udělané kulisy, jinak průměrný film na víkendové odpoledne...45% ()

Heroine odpad!

Červeno červená knihovna, se zajímavě obsazenými vedlejšími, a naprosto otřesně obsazenými hlavními postavami. Nevím no, připadalo mi to nudné, trapné a otravné. ()

brumbrum

Pekne spracovany biblicky pribeh; az na par americkych vsuviek je to v podstate komplet pribeh z Knihy Ester (porovnaj: www.mojabiblia.sk/svatepismo/17/kniha-ester-1). Zalostni somari, co sa tu strapnuju, ze je to 'volake moc bilicke' a 'nabozenska agitacia', vystavuju na vysmech svoju zufalu nevzdelanost - Biblia pise: "ich bohom je brucho a hanba slavou". Komentovat a bavit sa z uhla idiota stoji vzdy za pobavenie - pre inych :o). No a ze sa to dalo spravit akcnejsie? Ano. A ze ten Luke Goss je azda jeden z najhorsich hercov tohto storocia? Asi tiez ano. No a co; splnilo to ocakavany refresh udalosti knihy Ester, takze 4* v pohode. A navyse Tiffany Dupont je cica, coz musela byt aj realna Ester, ze zaplietla hlavu pohanskemu kralovi. A hlupakom priatelska rada: Biblia je v tolkych prekladoch vsadepritomna aj na internete, ze sa uz vlastna zadubenost neda ospravedlnit "nevedel som", takze nabuduce pred pisanim trapasov si azda treba preverit rozsah svojej nevzdelanosti kratkym resersom; a ak to dakto psychicky nezvlada, potom je zvlastne, ze ho pokusa tento typ filmov. ()

kacaabba

Srovnání tohoto filmu a filmu Biblické příběhy: Ester: Ester mnohem více odpovídá Bibli, ale na úkor schematičnosti a nenápaditosti. Oproti tomu film Noc s králem je příjemné pokoukání, základní myšlenka z Bible zůstává, ale někoho už asi bude pohoršovat, jak se některé náznaky doplňují do příběhů. Příběh nejde "otrocky" podle záznamu Bible, některé pasáže zcela vynechává, upřednostňuje vlastní příběh vztahu lásky mezi Ester a králem Xerxem. V případě filmu Ester není nezbytně nutné si zároveň přečíst biblickou knihu Ester (i když doporučuji :-), v případě filmu Noc s králem to více než doporučuji. ()

POMÍK

Můj jediný přínos z filmu :) HAMANOVY UŠI! Těsto: 500 g hladké mouky, 4 vejce, 100 g cukru, 50 ml oleje, šťáva z 1 citronu, nastrouhaná kůra z 1 citronu, 1 vanilkový cukr, 2 lžičky prášku do pečiva. Náplň: Maková, 100 g mletého máku, 50 ml mléka, 1 hřebíček, skořice, trochu strouhané citronové kůry Mléko svaříme s cukrem. Mák smícháme s přísadami, vsypeme do horké tekutiny, dobře promícháme a odstavíme. Je-li náplň příliš hustá, můžeme přilít trochu rumu. Další tradiční náplní jsou švestková povidla, případně marmeláda Ušleháme vejce s cukrem. Ve druhé misce mícháme mouku s ostatními přísadami. Všechno smícháme dohromady a vypracujeme vláčné těsto. Těsto rozdělíme na 4 díly. Z každého postupně vyválíme asi 3 mm tenkou placku. Vykrajujeme kolečka o průměru asi 7,5 cm. Okraje koleček ze tří stran přeložíme přes náplň tak, aby vznikl trojúhelník a náplň uprostřed byla vidět. Okraje dobře přimáčkneme. Pečeme v předehřáté troubě na 175 stupňů asi 20 minut. Upečené hamanovy uši můžeme pocukrovat. ()

Ceberus

Meh... je to docela áčkově výpravné, ale nějak mě to neoslovilo. James Callis, proslavený komplikovaným Gaiem Baltarem z Battlestar Galacticy, i zde kvalitně odehrál záporácký part. Luke Goss, hvězda akčních béček a céček, překvapil emocionálním výkonem. ()

Rodin

Úžasný materiál úžasným způsobem nevyužitý. Absolutní blbost? Nikoli. Výprava totiž byla velmi vydařená. Takže za ni 18%. Jinak by to byl naprostý odpad. ()

hero_bk odpad!

Pardon, ale tohle se nedá. Za celou první hodinu jsem nepochopil, co vlastně Ester měla za lubem, protože to chvíli hrála na jednu stranu, chvíli na druhou - nejsem si jistý, zda je to scenáristická neschopnost nebo neschopnost herečky samotné, ale i dialogy jsou strašně stupidní, celé je to sladké, až se kazí zuby a je to příšerná nuda. Prostě NE. ()

spotczek

Romantická pohádka, nic víc. Tiffany Dupont sedí na svou roli perfektně, zato blonďatý, modrooký Brit v roli perského krále působí vyumělkovaně a tak nějak steroidně umělohmotný. Příběh je napínavý, ale tak černobílý. Bohužel až moc černobílý. ()

Cinik

Na historickém filmu natočeném podle knihy Ester je nejzajímavější to, včem se odchyluje od své předlohy. Připadá mi to jako laciná židovská propaganda, neboť autoři v něm ve srovnání s knihou Ester vykreslují židy mnohem mírumilovněji. Například se nezmiňují o vyvraždění rodiny onoho popraveného prince, který se navíc nepokoušel královnu uškrtit a byl odvlečen, když ji na kolenou prosil o smilování. Nemluví se tam o tom, že ono "právo se bránit", které měli Židé ve filmu dostat, si vyložili tak, že okamžitě poté vytáhli na své politické odpůrce a vyhladili je... Stranou ponechávám infantilní hrátky se světly Davidovy hvězdy. Herecké výkony dobré. ()

jagata

Krásné ztvárnění biblického příběhu o Ester, která je jedna z mých oblíbených biblických postav. Příběh i film poukazují na to, kolik odvahy mají některé ženy (přestoupit nezvaná před krále hrozilo v té době smrtí) a hlavně co vše se dokáže, když se důvěřuje Bohu... Krásný, dojemný příběh o odvaze, vnitřní kráse ženy a důvěře v Boha. ()