Reklama

Reklama

Hedvábná cesta

  • Kanada Silk (více)
Trailer

Psala se tehdy šedesátá léta 19. století a šarmantní francouzský bohatý syn starosty Hervé Joncour v podání Michaela Pitta měl všechno, o čem ostatní muži sní. Výnosnou práci, luxusní hřejivý domov a v něm především čarokrásnou milující ženu s tváří Keiry Knightleyové. A přesto nebyl zcela spokojený. Chyběly mu totiž životní výzvy. I z toho důvodu se nakonec vydal do Japonska, v té době téměř nepřístupného cizincům, aby jednal s tamějšími hedvábnými magnáty o možnostech interkontinentální spolupráce a pokusil se zařídit obchod snů. Nakonec ale v zemi vycházejícího slunce nalezl mnohem víc, přičemž možnost propašovat zapovězené hedvábné červy do Evropy byla tím nejmenším. Japonsko nabídlo svému hostu především lásku dívky, konkubíny, jejímuž půvabu navzdory všem kulturním a společenským překážkám Joncour okamžitě propadl. Tím se ale dostal před nevyhnutelnou volbu. Vynikající kamerou a hudební složkou, z pera Ryuichiho Sakamota, působící obrazové romantické drama natočil v roce 2007 kanadský režisér François Girard, jehož unikátní smysl pro poetiku mohlo české publikum ocenit již v roce 1998 v nezapomenutelných Krvavých houslích. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (134)

Yardak 

všechny recenze uživatele

Hedvábná cesta je lehce cestovatelsko-romantické drama o muži, který nakupuje v Japonsku vajíčka bource morušového a přitom poznává tamní kulturu a i jednu ženu, a to ve Francii na něho čeká jeho krásná manželka:). Keira Knightley a Sei Ashina jsou krásné ženy a je těžké si mezi nimi vybrat pro hlavní postavu. Pokud máte rádi pomalé záběry krajiny a zasněžené Japonsko, tak doporučuji. Příběh mě docela zaujal, že si asi přečtu i knihu od Alessandra Baricca: Hedvábí. 80 %. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Cely film som cakal, kedy sa skonci nezazivny uvod a konecne sa zacne odvijat hlavna zapletka. Lenze az do konca filmu som sa nedockal. Moj vysledny pocit z filmu bol ako keby ste si nejaku knihu necitali, ale len zbezne prelistovali. Takze sice budete zhruba vediet o com kniha je, ale ani na chvilu vas nepohlti. A presne taky nenaplneny pocit mam z tohto filmu. ()

Reklama

Tomco 

všechny recenze uživatele

Silk je predovšetkým jedna vizuálna nádhera. Prostredie, scenérie, príroda, to je zážitok sám o sebe. Najväčšia pochvala preto putuje ku chlapíkovi menom Alain Dostie, ktorý mal na starosti kameru. Majstrovská robota. Ďalším plusom je samotný príbeh, ktorý okrem toho, že dokáže diváka vcucnúť do seba, je plný navonok nenápadných prvkov, ktoré ešte viac zosilňujú výsledný pôžitok a dojatie z videného. Atmosféru dotvára aj lahodný hudobný motív vďaka ktorému je zážitok ešte o niečo silnejší. Na záver pochvala pre Keiru, ktorá stále viditeľnejšie dokazuje svoje herecké kvality a tiež pre Michaela Pitta, ktorý ma svojím prirodzeným výkonom veľmi milo prekvapil. Francois Girard, dík za plnohodnotný zážitok. ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

What we´d done, we´d done forever. Pomerne presna adaptacia utlej knizky natiahnuta na celovecernu stopaz. Ovsem sposobom, ktory nie vzdy stastne vyuziva voiceover na miestach, kde mozno by bolo viac povedane obrazom, pri ktorom by malebnost nemala iba kvalitu v technickej preciznosti, ale v sebe obsiahnutu i iskru skutocnosti. Na druhej strane, filmik vyvolal prijemne spomienky na jedno davne popoludnie, kedy ma knizna predloha naplno pohltila... . 7/10 ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Romantický/dramatický film, ve kterém jsem si nevšiml jediné emoce. Škoda. Vizuálně bez výhrad, ovšem všechno ostatní stálo za starou bačkoru. Nesympatickým Michaelem Pittem počínaje (ten člověk by měl hrát jen záporné postavy a do jiných žánrů se nepouštět) a podivně mdlou Keirou Knightley (zatím její nejhorší role, kterou jsem viděl) konče. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (2)

  • Film je natočen podle románu Alessandra Baricca, který v ČR vyšel pod názvem Hedvábí. (Yardak)
  • První zmínky o chovu bource morušového spadají už do 3. tisíciletí př. n. l. Výrobní monopol na hedvábí držela Čína až do 6. století (n. l.), pokus o vývoz technologie se trestal smrtí. (formelin)

Reklama

Reklama